Mezuniyet projem Bisiklet

ozan rusan

Üye
Tepki
2
arkadaşlar mezunıyet projemı biisklet yapmak istiyorum.Fakat bir firma ile anlasmam gerekiyor.çunku firmasız mezunıyet projesı kabul olmuyor herneyse. Tasarım sunum Protatip herşeyı ben yapıcam.Firma bir tek tecrubelerını bana aktarıcak ve bazı fikri konularda yardım edicek okadar.Bİr tane buna destek veren Bisiklet firması bulamadım.Bu kadarmı onyargı olur anlamıyorumki.Ben endustriyel tasarım ögrencisiyim.Dunyada bir çok tasarımcı bisiklet tasarlıyor bu ulkede çok az ilerleyen bir durum bu.Bende mezunıyet projesi gibi ciddi bir tasarım sürecini bisiklete ayırmak isterken firmalar önyargılı. Halbuki firmaların prestijine prestij katıcak bir olay bu ama malesef böyle bir sıkıntım var idle getireyım dedım

Scudo
Tepki
11
Bisiklet
Mosso
büyük markaların yanısıra bir programda istanbul ilinde bu işi yapan yani kendi bisikletini tasarlayan bi adam görmüştüm. araştırılabilir. kolay gelsin.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.359
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu forum'unda,Delta Bisiklet'inde sahibi olan Ulaş bey'le iletişime geç belki yardımcı olur.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Allah yolunu acik etsin, senin gibi ögrenciler gelecek icin cok önemli. Sakin hedefinden vazgecme, hedefine ulasmaya calis ve basar.
Almanyada bir kural vardir, bir is yerine girmek istiyorsan dilekce yazacaksin. Eger ret gelirse hemen yenisini yazacaksin ve telefonla devamli rahatsiz edeceksin. %90 sonunda seni konusmaya davet ederler. Bu yöntemi denemeni tavsiye ederim.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Yapmak istediğiniz mezuniyet projesi tam olarak ne. Onu merak ettim açıkçası. Bir sakıncası yoksa paylaşmanıza sevinirim. Belki projenizle ilgili destek de bulabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
bisiklet denilen şey temelde bir kadrodan ibaret. prototip hazırlayacağına göre kadro yapan firmalarla görüşmelisin. Türkiye'de hiç bir firma (benim bidiğim) kadrosunu kendi tasarlamıyor. yurtdışında ise kadrosunu kendi tasarlayan hatta üreten firmalar var. bunlar büyük bisiklet şirketleri.
bunun yanında kişiye özel bisiklet yapan yine yurtdışında bisikletçiler var. forumda ve Google'da bunları bir ara.
custom bisikletçilere bak.
Türkiye'de Santos Bisiklet var. işinin ehli bir yer. oraya git.
kimse nasıl kadro tasarladığını, hesaplarını, geometrilerini, açılarını vermek istemez. açık, samimi ve hevesli ol.
Allah yolunu açık etsin.
benim de kendi çapımda bir projem var aslında. gelişmelerden beni haberdar edersen sevinirim.

ozan rusan

Üye
Tepki
2
@Ozan Güneri
Delta bisiklet ile bir süredir iletişime geçtim bir sonuca varırım umarım tabi umudum pek yok bu konuda :/ bakalım

@ömer karan

Mezuniyet projemde direkt şöyle bir bisiklet yaparım diyemıyorum çunku firmamı bulabılırsem önumuzdeki 2 bucuk hafta aslında tamda bu konuya karar verip sunum yapmam gerekiyor. o yuzden şuan birşey demem yanlış olabilir.

@MehmetAli07
protatip konusunda ben bile kendım yapabilirim aslında sonuçta tek bir bisiklet yapıp sunumda bunu sunacağım. atelyelerde tasarladıgım kadronun bire biri kadar net olmasa da çok yakın bir şekilde bunu urettirebilirim yada kendım yapabilirim diye dusunuyorum . universitenin bu anlamda imkanları var aslında

ozan rusan

Üye
Tepki
2
arkadaşlar delta bisiklet biraz bu konularda daha dışa kapalı bir yapıda sanırım ben butun firmaları anlıyorum bu arada gerçekten delta bisiklet den Evren bey e çok da teşekkürediyorum.Çok ilgi ve alaka gösterdi.Kron bisiklet ile olabilceğini düşünüyorum.Aradım ve durumumu soyledım onlarda çok ilgi gösterdiler. Ben bu ülkede sadece bisiklet değil bisiklet yolları park alanları güvenlik sorunları gibi bir çok konuda ileride bir şeyler yapmak ve bu alanda Dünyada bisiklete gösterilen ilginin bu insanların bakışı olarak değil sadece bisikletin park yerınden otobuslerde bisikletlerin kullanımı yada depolanmasına kadar aslında dünyadaki bakış açısının yarısı yok malesef. ilerde olucak bir tasarımcı olarak umarım eğer olursa bir firmayla çalışabilirsem bu başlangıç olur çunku ben bu konuları çok önemsiyorum.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Forumumuz'da bir abimiz bisiklet yapmıştı evde ki aletleriyle adı aklıma gelmiyor şuan için,imkansız değil yani:D Şimdiden Başarılar.