Mevlana Bisiklet

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
çok güzel tur olmuş, fotoğraflarda harika, ayaklarınıza sağlık

Scudo

Sadi BENDEŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
591
16 Mart 2014 Çanakkale Şehitlerine Saygı T./Gönen-Çanakkale

Bu gün turumuzun 6. Etabı ile Konya-Çanakkale/Çanakkale Şehitlerine Saygı Turumuzun birinci bölümünü sonlandırıyoruz. Bundan sonraki iki gün Konya’dan otobüs ile gelecek olan bisikletli grup ile birlikte Yarımada’daki savaş alanlarının gezilmesi ve tören alanındaki toprak dökme seremonimiz ile devam edecek. Bu sabah bir saat önce hareket ediyoruz. Zira bizi Çanakkale’ye doğru bekleyen lodos rüzgarı olduğu için sabahın erken saatlerinde ne kadar fazla yol alırsak bizim için o kadar iyi. Gönen öğretmenevinden her zamanki gibi eşyalarımızı araca yüklenmek üzere bırakıyoruz. Bu gün Necati ve Cengiz beyin dışında ekip tam. 20 km lik bir yoldan sonra Bursa-Çanakkale karayoluna ulaşıyoruz. Yol mükemmel keza hava da aynı mükemmellikte. Yine iştahım kabarıyor, fotoğraf makinesini de olmayınca beni oyalayacak bir şey yok, pedala yükleniyorum. Saat onda Biga’da olmayı hedeflerken ben saat 8:30 da Biga’nın girişindeyim. Peşimden Adem, Ersin, Ekentok, Mehmet geliyor. Ekip yarım saat içinde toplanıyor. Çay, çorba molası için yer arıyoruz, etli ekmekçi levhasını gören ekibin gözleri ışıldıyor ancak tesis yeni açılıyormuş ve birkaç gün sonra hizmet vermeye başlayacağından bizimkilerin hevesi kursağında kalıyor. Neyse Biga çıkışında Karabiga yol ayrımından önceki petrolde olan lokantaya giriyoruz. Nezihi bir yer. Çorbasını tüm arkadaşlar beğendi, mükemmeldi. Etli ekmeğin yerini de tuttu sanırım. Burada epey soluklandıktan sonra yola koyuluyoruz. Keyfe gelip altımdaki uzun taytı çıkarıp bir süre kısa taytla yol alıyorum ama nafile kaslarım ısınmıyor ve tekrar uzun taytımı giyiyorum. Kaslarım hemen ısınıveriyor. Bu gün son gün olmasından mıdır yoksa Ersin’in değdi gibi memleketime yaklaştıkça benim mi şevkim arttı bilmiyorum tempoyu ara ara yükseltip yol alıyoruz. Grup birbirinden ikişerli üçerli kopuyor. Bir müddet sonra uygun bir yerde bekleyerek hem gurubu birleştiriyor hem yedeğimizdeki yiyecekleri atıştırıyor hem de anlatılan anıların eşliğinde gülmekten kopuyoruz. Özellikle Dr. Mustafa ve Nurettin beyin anıları ile gülme krizi geçiriyoruz. Temponun yükselmesinden dolayı Şahin yolun kalan üçte birini araç ile devam ediyor. Biz denizi gördüğümüz andan itibaren araçtan aldığım makinem ile yine beni oyalayacak olan eğlenceme dönüyorum. Grubun fotoğrafını alarak yola devam ediyoruz. Lapseki ilçesindeki bir lokantada güzelce karnımızı doyurup dinlendikten sonra tekrar yola çıkıyoruz. Şehir merkezini çıktıktan bir müddet sonra lodos karşımızdan esmeye başlayınca korktuğum başımıza geldi ve Çanakkale’ye kadar bizi şamar oğlanına çevirdi. Hedefe yaklaştıkça inatla pedala basıyoruz. Yol dağların denize dik inen sırtları ile bunlar arasındaki küçük ovaların içinden denize paralel bir şekilde devam ettiğinden sürekli inip çıkıyoruz ta ki Çanakkale’ye kadar. Çanakkale’ye girişte araçla gidip bizi bekleyen arkadaşlarla buluşup birlikte giriş yapıyoruz. Levhanın önünde resim ve duygularımızı ifade ettiğimiz video çekimlerinin ardından merkeze kordondan giriyoruz. Kordonda yine birkaç fotoğraf ve videodan sonra konaklayacağımız otele doğru gün batımı ile birlikte yol alıyoruz. Tabii kordonda Truva filminde kullanılan ve Çanakkale Valiliğine bırakılan Truva atının önünde de fotoğraf çekinmeyi ihmal etmiyoruz. Ben bu arada 18 Martta Kazdağı yürüyüşü için Konya’dan gelen Recai Kıçıkoğlu ve ekibi ile karşılaşıyorum. Ayak üstü sohbetin ardından en son ben de otele varıyorum. Adem AKBIYIK bu akşam saat yedide Konya’ya geri döneceği için hazırlığını tamamlamış ve onunla vedalaşıyoruz. Her zamanki gibi akşam yemeğimizi saat yedide yiyoruz. Bu arada yeğenimin getirdiği peynir tatlısını da arkadaşlara hoş geldiniz ikramı olarak veriyoruz. Ben de gecenin ilerleyen saatlerinde merkeze onbeş km uzaklıktaki köyüme giderek annemin elini öpüp hal hatırını sorup özlem giderdikten sonra tekrar otele dönüyorum. Yarın otobüs ile gelen arkadaşlarla yarımada gezilirken rehberliği ben yapacağımdan özellikle benim için yorucu bir gün olacağından uyumaya çalışıyorum.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link) (link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Sadi BENDEŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
591
17 Mart 2014 Çanakkale Şehitlerine Saygı T./Çanakkale-Yarımada

Cengiz beyle birlikte sabah dört gibi kalkıp gün ağarırken kordonda bir süre sohbet ederek dolaştık. Bu arada Konya’dan otobüsle gelen arkadaşlarla sürekli irtibat kurduk. Otele dönüp bir süre bekledikten sonra otobüs saat yedi sıralarında Cumhuriyet Meydanı’na giriş yaptı. Otobüsü uygun bir yere park ettirdikten sonra arkadaşlara hoş geldin deyip ayak üstü kucaklaşmaların eşliğinde edilen kısa sohbetlerden sonra hep birlikte kahvaltı etmek üzere kaldığımız otele geçtik. İki grup birlikte sabah kahvaltısını yaptı. Bu arada Çanakkale merkezde gezmeyi planladığımız Nusrat Mayın Gemisi ile Çimenlik Kalesi’nin ne zaman ziyarete açıldığını sormak üzere gönderdiğim Necati, kalenin tadilatta, geminin ise bu gün ziyarete kapalı olduğunu öğrenince Eceabat’a gönderdiğimiz otobüs ile Kilitbahir Köyü’nde buluşmak üzere biz de buraya giden küçük arabalı vapura bindik. Çanakkale Baoğazı’nın en dar kısmını da denizden geçmiş olduk. Karşıda kalenin önünde bir süre otobüsü beklerken sahil kenarında arkadaşları bir araya toplayarak bu gün izleyeceğimiz rota ve gezeceğimiz yerler hakkında açıklamalarda bulundum. Sorusu olanları cevapladım. Otobüsün gelmesi ile birlikte bisikletler indirildi ve hazırlanmaya başlandı. Bu hazırlıklar tamamlanması ile birlikte gruba rehberlik etmek üzere önden ben hareket ederek önce Seyit Onbaşı’nın tabyasını ziyaret ettik. Buradan geldiğimiz yöne geri dönerek jandarmanın eskortluğunda önce Kilitbahir Köyü’nün içinden geçerek Eceabat’a vardık. Burada alışveriş için kısa bir mola verdikten sonra Kabatepe Gösteri Merkezine doğru pedalladık. Grup, üç kişinin dışında gösteri merkezine girerek buradaki similasyon gösterileri ile sergilenen savaş malzemelerini gezdikten bir saat sonra tekrar dışarıda bisikletlerin üzerindeydi. Bundan sonra izlenecek rota ile ilgili yaptığım kısa açıklamadan sonra önce Morto Koyu’na gittik ve buradan geri dönerek Conkbayırı’na çıkmadan önce tırmanışın başladığı yerde grubu tekrar topladım. Conkbayırı’na tırmanışın sert olduğunu bizi yavaşlatmamak ve zamanı iyi kullanmak adına performansı düşük olanların otobüsle devam etmesinin uygun olacağını söyledim. Bu şekilde arkadaşların bir kısmı bu tırmanışı otobüsle çıktı. Ben de Ersin’le birlikte en arkayı toparlayarak önce 57. Alay Şehitliği’ne vardık. Buradan Arıburnu yarlarına girip çıktık. Conkbayırı’na vardıktan sonra Mtb yapmak isteyen gençleri çağırarak bizler burada gezerken Kocaçimentepe’de bulunan yangın gözetleme kulesini göstererek oraya kadar gidip gelebileceklerini söyledim. Başlarına da Ahmet YILDIRIM’ verdim. Bizler burada gezerken Mtb’ciler de bir nebze heveslerini almış oldular. Burada sürenin dolması ile birlikte öğle yemeğini yemek ve ardından çadırları erkenden kurmak üzere Seddülbahir Köyü’ne doğru yola çıktık. Yol üzerindeki Alçıtpe Köyün’de verilen kısa dinlenmeden sonra Seddülbahir Köyü’ndeki İlk Şehitler Anıtı’nın yanındaki kamp alanımıza vardık. Burada saat dörtte yediğimiz öğle yemeğinin ardından çadırlımız kurduk ve gün batımında iki km uzaklıktaki Şehitlere Abidesi’ndeydik. Burada hava kararmaya başlayana kadar durup fotoğraflar çekildikten sonra tekrar kamp alanımıza döndük. Saat dokuz buçuğa kadar süren sohbetlerin ardından akşam yemeğimizi yedik. Bu arada grupların temsilcilerini toplayarak yarınki izlencemiz üzerinde görüş birliğine vardıktan sonra sabah saat yedide kalkmak üzere her kes çadırlarına çekildi.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Sadi BENDEŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
591
17-18-19 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Eğirdir Turunun ilk günü Kovada Gölü Çevresi turumuza ait resimler.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: fatihaniz

Sadi BENDEŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
591
B]17-18-19 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Eğirdir Turunun 2. Günü; Eğirdir Gölü Çevresi Turu.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Sadi BENDEŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
591
21 Haziran 2014 Eğilgöl ve Göller Turu

(link)
XXXXXXXXXX
(link)
XXXXXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXXXXX
(link)
XXXXXX
(link)
XXXXXXXXXXX
(link)
XXXXXX
(link)
XXXXXXXXXXXXX
(link)
XXXXX
(link)
XXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXXX
(link)
XXXXXXXXX
(link)
XXXXXXXXX
(link)
XXXXXXXXXX
(link)
XXXXXXXXXX
(link)
XXXXXXXXXX
(link)
XXXXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXXXX
(link)
XXXXXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)
XXXXXXX
(link)

Sadi BENDEŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
591
22 Haziran 2014 Geyik Dağları Zirve/2877 m
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
Yaş sınırı varmı bu turlar için mesela 16 yaşındaki birisi katılabilirmi ?

Sadi BENDEŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
591
Bu turlar bizim eksterm turlarımız. Bizim grubumuz elit bir grup. Çoğumuz belirli meslek gruplarında belirli yerlerde olan insanlarız. Aramıza zaman zaman gençler de katılır. Konya merkezli hafta sonu turlarımıza katılıp grubun normlarına uyum sağlayanları ancak bu tür turlara alıyoruz. İl dışındaki turlara 18 yaş altını kabul etmiyoruz. Duyurularımızı "mevlanabisiklet.com" ve face teki "deltabisikletkonya" adı altındaki grubumuzdan yapıyoruz. Zaman zaman buradan da duyurularımızı yapıyoruz.

ahmetkya

Forum Demirbaşı
Tepki
147
İsim
Ahmet Kaya
Bisiklet
Merida
@Sadi BENDEŞ

Teşekkür ederim ilginiz için

Sadi BENDEŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
591
3 Temmuz 2014 Aladağlar/Demirkazık1/3756 m
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Sadi BENDEŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
591
4 Temmuz 2014 Zamantı Çayı/Rafting

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Sadi BENDEŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
591
5 Temmuz 2014 Kapıkaya Kanyonu
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Sadi BENDEŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
591
6 Temmuz 2014 Bolkar Dağları/Medetsiz Zirve/3553 m

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link) (link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Sadi BENDEŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
591
2014 Yaz Turu/Eğilgöl-Beden-Alara Çayı

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Tepki
12
KUZEY DOĞU ANADOLU TURU...117 FOTO
YILIN EN İYİ TURU
Bu tura en iyi bu isim yakışır diye düşündüm. Çünkü, Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesinin doğusunda turumuzu gerçekleştirmiştik. Güzergahımız, biraz uzun Erzurum (Tortum,Uzundere), Artvin (Yusufeli), Erzurum (İspir, Ovit Geçidi), Rize (Anzer Yaylası), Trabzon (Of, Uzun Göl), Rize (Ayder Yaylası) (5 gece 6 gün 700 km) Bu turu düşünen ve planlayan Adem Akbıyık, bana bunu aylar önce söylediğinde, yapacağıma kendim bile inanmamıştım. Ramazan ayı boyunca telefonlaşarak turu planladık. İnanın en önemli kısmı planlamakmış. Bayram sonrasında 04/08/2014 pazartesi yola çıktık. Burada daha fazla uzatmadan görüntülerle sizi KUZEYDOĞU ANADOLU TURU’ na çıkarmak istiyorum. Bir kez daha bize bu spora gönül vermemizi sağlayan Pirimiz Sadi BENDEŞ' e ve bu projeye beni dahil eden Adem AKBIYIK'a teşekkür ediyorum. Bu bizim için tur bisikletçiliğinin... Adem bilir ne kadar keyifli olduğunu anlamamızı sağladı. Allah sağlık verdikçe İnşaAllah devam...

(link)

• Beğen
Tepkiler: HUSAMLIKID

Sadi BENDEŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
591
Deneme.

Çanakkale Şehitlerine ve Atatürk'e Saygı Turu:

18-23 Nisan tarihleri arasında Konya-Afyon-Kütahya-Bozüyük-İnegöl-Bursa-Karacabey-Bandırma-Biga-Çanakkale güzergahı takip edilerek Şehitler Abidesi'nde sn bulacaktır.