Metro turizm kaza olayı

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
direk kaynak linki paylaşıyorum

(link)

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim
Scudo

Hakangim

Aktif Üye
Tepki
62
ben de bir olumsuz tecrübe yaşamıştım metro turizm ile.. Evlerden Irak!!

LeventK.

Daimi Üye
Tepki
84
Bisiklet
Mosso
yine kaza yine Metro Turizm. :) Marka değeri iyice düşüyor firmanın.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.283
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@master06 zaten yeterince bulastirmissin. :)

• Beğen

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Metro Turizm sahibi Galip ÖZTÜRK'tür.

Bilmeyenler için Malum Bir Parti'nin Tüm Mitinglerine Metro Turizm Otobüsleriyle Ücretsiz Olarak Memleketimizin 4 Bir Yanından Bindirilmiş Mangalar Taşır.

O nedenle bir tür dokunulmazlıkları var :)

Kısaca yorumlar katarak alıntılar yapıyorum durumu anlayın diye.

Ükeyi çoktan çözmüş kişilerdendir. Başı sıkışınca:

1- Twitter'da kendisini aratın. Çıkan profile bir bakın
2- Metro Turzim Kazalarından (Katliamlarından) sonra twitterda din-iman-kaza-kader gibi kelimeler geveler.

Sonuçta böyle adamlara bu devirde hiçbirşey olmaz.
----
Biat ederek serbest kalmış kucağa oturanlardan. zenginsen ve kucağa oturmakla problemin yoksa işlettiğin dandik otobüs firması 1500 kişiyi de öldürse problem olmaz 15000 kişiyi de.
---
Galip öztürk daha önce bir işadamını öldürmeye azmettirmekten "ağırlaştırılmış müebbete" mahkûm edilmişti.
İyi hali göz önünde bulundurulup cezası müebbete çevrilmiş.
Bir önceki gün de 11 yıl 6 ay daha ceza almış ve serbest bırakılmıştı.
Gazetede 143 yıl ile yargılandığı bu davada yargıtay genel sekreteri’ne hediyeler gönderdiği, savcıyı maaşa bağladığı iddia edildiği yazıyordu.

Hukukçulardan da görüş alınmış. hukukçular yapılan yeni değişikliklerle hâkimlerin isterlerse serbest bırakma hakları olduğunu söylüyordu. şimdi soralım, bu nasıl düzen? bu nasıl bir hukuk?

Bir Önceki Mesajın siyasi olduğu Gerekçesiyle Silindi. Adminlerimizin Takdiridir Saygı Duyuyorum. O Nedenle Kırparak Tekrar Yazıyorum. Bu Mesaj da Siyasi İse Forumun Huzuru Açısından Silinebilir Hiç Sorun Değil. Daha da Yazacaktım Ama Siyaseti Bu Güzel Foruma Bulaştırmaya Niyetim Yok.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@master06 Burada siyasi bir olay söz konusu değil, açık seçik bilgi vermişsin kardeşim :harika:

Metro bir dönemin gözde firmasıydı fakat artık iyice gözden düştüler, isterse daha ucuz olsun binmem bu saatten sonra...

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bedava bilet olsa bile binmemek lazım.

ugurotus

Üye
Tepki
9
İsim
uğur
Bisiklet
Geotech
metro turizme tövbe binersem. eşim bindi otobüs 2 kişiyi öldürdü, kayınpeder bindi kaza yaptılar, ben bindim kaza yaptık. lanet bir firma.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.283
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Valla bugun bindim istanbuldan tekirdaga, esime hemen mesaj attim "insallah olmeyiz" diye.
Muavinlerdeki barzoluk, otobusun kirliligi, yazihanedeki lackalik, gelen otobus nereye gider saat kacta kalkar belli degil, gorevliler kafayi yemis, herkes birbirine sorular soruyor, kaos almis basini gidiyor.
Gerci esenler otogarinin her haline aliskiniz ama metro beyin loblarimizin max sinirlarini zorluyor, madde evreninde en ust seviyede, ilahi boyut, vs vs iste.

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Geçen gün yine haberlere bakarken bir yolcu otobüsünün durduk yere yandığı haberini görmüştüm, hangi firmaya ait olduğunu tahmin bile edemezsiniz :(

• Beğen
Tepkiler: Enes Dökmen

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
metro turizm sürekli kaza yapıyor kaza deyince aklıma metro turizm geliyor

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir şoförü neredeyse 2-3 saatlik uyukuyla 10-12 saatlik yolda sürekli dinlendirmeden çalıştırdıkları için oluyor bunlar.
Varan ve Ulusoy'dan şaşmayın daima 2 şoför ile çıkarlar.

mirzaberk

Üye
Tepki
79
İsim
Fatih Mirzaberk ASLANTAŞ
Bisiklet
Carraro
bildiğimiz klasik metro turizm :(

ülkede insanın değeri var mı ki bunların gözünde insanın değeri olsun :mad:

yazık gerçekten yazık

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Berke
sadece varan ve ulusoy değil 2 şoförle çıkan. bu ikisine binmedim hiç. ama farklı 4-5 firma ile yaptığım yolculukların hepsinde de iki şoför vardı.

metro da var mı bilmiyorum tabi... ben de askerlik dönüşü 1 kere binmiştim metroya ve gerçekten rezalet bir firma

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
ben binmiyorum 5 lira fazla veririm başka firmayla giderim yine de bu şeref yoksunu firmayı kullanmam

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Konuyu canlandirayim. Mecbur kalsaniz dahi binmeyin arkadaslar soyle insanlarin araclarina
(link)

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sorun firmada değil personelde de. Firmayı da sahibinden ötürü sevmem onu da belirteyim. Bunun dışında 2 kere metro kargo ile bisiklet geldi. Ptt ve yurtiçinden fiyat alınmıştı. En uygunu metro kargo verdi ve sorunsuz bisikletler geldi. Biri kutulu diğeri kurulu idi. Kurulu 26" bisiklet ambalaj naylonuna sarılı halde pedallar ve direksiyon çevrilmemiş yani binilir durumda idi. 65 TL verdim (İstanbul-Ankara) 3 ay önce. Yurtiçi 150 TL dedi. Bazen maddiyat öne çıkıyor ama o anki çıkarlarınız (durumunuz) neyi gerektiriyorsa mecburen yapmam dediğiniz şeyi de yapıyorsunuz.

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
@Berke kimsenin hakkini yemeyelim ve bilincsizce konusmayalim tum sehir hatlari calisan otobus firmalari iki sofor olarak calisir.metro turizm de olsa varan da olsa zorunludur.
ayrica bknz.metro turizm korumak,desteklemek acisindan yazmiyorum.Turkiye de kiralik olarak calistirilan firma,nasil mi adi metro'otobus sahislara ait tabi sofor ve muavin de sais ile iliskili bu durum metro turizmin karina fakat denedim aksikligi tabiki var.ilgisizlik,duzensizlik acikcasi bu zaman'a kadar benim metro turizm ile yaptigim butun seferlerim de hic sikinti cekmedim.muavin ve sofor de gayet saygiliydi.hatta kac sefer sofor beye rica ettigim icin adamlar yol da sigara icmedi.size saplari denk gelmis aga