Mesaj düzenleyememe veya silememe sorunu

klavyeci

Üye
Tepki
24
sayın yöneticiler,foruma yazmış olduğum cevaplarımı hiçbir şekilde değiştiremiyorum ,silemiyorum.düzenle butonu görünmüyor.lütfen yardım edin...

Scudo

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
Mesajı yazdıktan sonra düzenleme süreniz 30 dakika ile sınırlı..
30 dakika'dan sonra düzenleme isteklerinizi, bölüm Moderatör'lerinden veya yöneticilerden talep edebilirsniz.

klavyeci

Üye
Tepki
24
sayın murat evgin,değiştirmek isttediğimiz bir yer olursa ya da tümden mesajı silmek istiyorsak ne yapacağız? neden böyle bir uygulama sözkonusu biraz bilgi verir misiniz? normalde,düzenle,sil seçeneklerinin aktif olması gerekmez mi?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Klavyeci bir konuda, konunun ilerleyişindeki düzeni bozmamak adına böyle bir uygulama söz konusu. Silinmesini veya değiştirilmesini talep ettiğin mesajların için bölüm moderatörlerine, herhangi bir yönetici veya admine talepte bulunabilirsin.

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
Herhangi bir mesajımız miladını doldurduğunda ya da yanlış yazdığımızda sanırım değiştirme yapamıyoruz. Bu özellik belli bir mesaj sayısına mı dayalı, yoksa hiç mi düzeltme yapılamıyor bilmiyorum.

Fakat düzeltmelere (edit), izin verilmesi forum sağlığı açısından daha iyi olmaz mıydı?

Mesela bir bisikleti aldık diyelim, yazısını yazıyoruz, ertesi gün bisikletimiz geldi fotoğraflarını çektik, ilk sayfaya ekleme yapamıyoruz, ya da sonradan çektiğimiz test fotoğraflarını ilk sayfadan mesajımızı düzelterek veremiyoruz. Bu yüzdende eklenilen video veya fotoğraflar arka sayfalara düşmekte, sadece ilk sayfaya bakan kullanıcılar bunları kaçırmaktadır. En azından konu düzenlenmesine izin verilmesi uygun olmaz mı?

Bu sayede olası birçok forum kirliliğinin de önüne geçilebilir ve aynı başlık altından konu geliştirilebilir, daha bilgi verici olur diye düşünmekteyim. Çünkü bakan ilk sayfaya bakıyor, sonralarına bakma gereği dahi duymuyor, çoğu zaman yetersiz bilgi olduğunu düşünerek, tatmin olmuyorlar. Oysaki düzenlemelere izin verilse, aynı başlık altında herhangi bir kullanıcının konusu devam edebilir. İlk sayfada her şey görüleceğinden, daha tatmin edici olacaktır, sonraki mesajlar değiştirilmese de en azından konu başları…

Saygılarımla...

• Beğen
Tepkiler: ilyasss

ilyasss

Forum Bağımlısı
Tepki
208
mantıklı düşünüyorsunuz düzen açısından iyi olabilir.ama böle bişi mümkün mü yada zararları olurmu bunları değerli adminlerimiz daha iyi bilirler;) örneğin kendi ilanımızın ilk sayfasında değişiklik yapabilmek falan gerçekten iyi olurdu.yada kendi yazdığımız yorumu kendimiz silebilmek..hemde admin arkadaşlara olan yükü azaltırdı.ama olumsuz yönleride olurmu düşünmek lazım...

• Beğen
Tepkiler: asortik

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@asortik

Biz de bu yüzden konu başlığı değişikliği için moderator arkadaşlara özel mesaj atıyoruz.Şu an ilk yarım saat içinde mesajınızı editleyebiliyorsunuz ki bence bu şekli daha güzel.

• Beğen
Tepkiler: asortik

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
Bende zararlı olabileceğini düşündüm, ama fazla iyi niyetliyim sanırım. :) Fakat en azından konu başlıkları değiştirilebilir olması iyi olurdu, nereden baksanız başlık açabilen bir insan o kadar boş bir insan değildir, konuyu açarken bir amacı vardır. Konuyu açacak medeni cesareti olan, bir şeyler karalayabilen %90 ihtimalle iyi niyetli ve gerçekten bir şeyler yapmak isteyen insandır diye düşünmekteyim, dolayısıyla açtığı konunun en güzel haliyle devam ettirilmesini isteyecektir.

Belki de bu sağlanabilir diye düşünmüştüm, çünkü açılan her yeni mesaj forumu biraz daha kalabalıklaştırıyor.

Şahsen bir yıldır bisiklet için araştırma yapıyorum, aramalarımda en zorlandığım şey bu oldu. Aynı kişinin bisikletle ilgili bir alım macerasını, aldıktan sonrasını, ilk sayfada tek konu altında görmeyi çok isterdim. Birçok konuyu, sayfalarca süren konuşmaları didik didik etmek durumunda kaldım. :)

En azından bölüm yöneticisi arkadaşların yardımcı olacağını bilmem iyi oldu. Her değişiklikte rahatsız etmek ne kadar doğru olur o kafama takılıyor. Yine de bu kolaylığı sağladığınız için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Taner Yavuz

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
Bu zaman konusu biraz daha esnek olabilir diye düşünüyorum mesela bir yazı yazdınız ve bunu kaydetdikten sonra bu tekrar düzelmek veya başka birşey yapmak için 30 dakika çok kısa

benim kullandığım diğer forum siteleri aylar sonraya bile düzeltme imkanı veriyor

iyi çalışmalar

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
Kimi suistimallerin önünü almak için uygulama bu yönde. Yakın zamanda da değişiklik düşünmüyoruz. Lakin değiştirmek istediğiniz mesajlar için ilgili bölüm yöneticileri hizmetinizde olacaklardır.

• Beğen
Tepkiler: Taner Yavuz

sebo

Üye
Tepki
39
Forumda mesaj düzenleme sayısı nedir? 1 defa dan fazla düzenlenemiyor mu?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
her mesajınızı düzenleyebilirsiniz. tek şart 30 dk içinde düzenleme yapmanızdır.

sebo

Üye
Tepki
39
30 dk yı geçen düzenleme ihtiyaçlarında ne yapılabilir?

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Moderatörlere söylersiniz, onlar ilgilenir. ;)

Tepki
2
Mümkün mü?

Örneğin 2. el forumunda bisikletimi satışa çıakrdım sonra fiyatı düşürdüm, Konu başlığında bunu göstermek istiyorum ki insanlar fiyatın düştüğünü anlasın, fakat bunu bulamadım, heralde vardır, kullandığım diğer forumların hepsinde var?

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
@Neset Ozeren
Konu başlığına fiyat yazmanı tavsiye etmem çünki her değişiklikte moderatörlerden bunu düzeltmelerini rica etmek zorunda kalacaksın.Üyelerin başlık düzeltme yetkisi yoktur.Konu içerisinde en son mesajda fiyat değişikliğini belirtebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Bülent ÖZER

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
Daha yenisiniz diğer ilanları inceleyin ,ilanınızı güncellerken fiyatı yada başka değişikliğide en son mesajınıza yazarak bilgi verebiliyorsunuz en kullanışlı olanı budur sizin dediğiniz gibi olsa örnek vereyim, mesele kötü niyetli bir üye düşünelim bir ürün satıyor, XL olan bir ürünü M olarak satıyor sattıktan sonrada hemen ilanını editleyerek M yazıyor alan adam M beklerken XL almış oluyor, ama ilana bakıyor M yazıyor, sonra kavga polemik vs Örnekler çoğaltılabilir :in:

• Beğen
Tepkiler: S26

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Aslında konu başlığı değil de mesaj düzenlemek için biraz daha süremiz olsa olmaz mı? Yani mesela 1 gün ya da 1 hafta gibi? Sakıncası (eğer varsa) nedir?

Tepki
2
Yanıtlar için sağolun arkadaşlar; Haklısınız bunlar olabilir, inşl. yeni fiyat görünür, bence iyi çünkü.