Mersin'de Kamp Yapmak İçin Alan

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar, havalar tam soğumadan bu hafta sonu arkadaşlarla dağa çıkıp kamp yapmak istiyoruz. Tek sorunumuz güzel ağaçlık bir yer bulmak. Mersin'de daha önce kamp yapmış veya kampa uygun bildiği güzel ağaçlık bir alan var mı?

"(link)" benzer bir yer arıyoruz.

http://www.thedirtbum.com/wp-content/uploads/Bike-Camping-2011-08-27-01-Campsite.jpg

Teşekkürler. :)

Scudo

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Tam olarak neredesiniz ne tarafa gitmek istiyorsunuz? Tam aynısı istediğiniz yer bulmanız söz okusu olmaz sadece yeşillik uygun bir yer olabilir... MERDAK veya TODAK belki size bilgi verebilir onlar yürüyüşler düzenliyorlar

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
@alper 76 Mersin/Marina civarından kalkış yapacağız. Şu an için Kuyuluk Çamlığı hoş gibi duruyor.
Öneriniz için teşekkürler, iletişime geçeceğim.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Kuyuluk çok yakın olmaz mı? ben her gün forumdan kuyuluga zaten gidiyorum. Gerçi keyif sizin

Sadece gideceğiniz saatler için bir önerim olabilir. Sabah iş saatlerine rastlamazsanız iyi olur. Kuyuluk çıkışı asfalt çok dar , araçlar arasında kalabilrisiniz çok hızlı bir trafik olabilir. Aklınızda bulunsun, gece ise şehrin içinden çok daha soğuk bir iklimle karşılaşmanız olası, çünkü orman içi şehre göre4 derece daha soğuk hissettirir.

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
Yakınlık konusunda haklısınız... Aramalara devam ediyoruz.

Bu arada çamlık, piknik alanı gibi yerler çadır için ücret istiyor diye duyum aldım... Umarım sorun çıkarmazlar.

Fevzi Orak

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
b'Twin
kuyuluk bence güzel yer ama yakın ... kuyulukta çok güzel biryer biliyorum fakat nasıl tarif edeceğim hiç bilmiyorum :D sadece kuyuluğa girmeden bir piknik alanı tam yolüstünde giriş kapısı var, bu alanın karşısında dağ var yani dağın tepesine çıktığında tüm mersini denizi görebiliyorsun yüksekte değil çok rahat çıkılır ve üstü düzlük. bence orası güzel olabilir.
Ayrıca erdemlide kamp alanı var tam sahilde güvenli biryer ağaçların arasında . orası ücretli ama çok pahalı değildi fiyatını sormuştum da hatırlamıyorum.
Başkada hocam ilerlere giderseniz silifkede gülnar yoluna doğru dolu arazi var tam kamplık :)

Bir yer daha var , limonlu da doktorun yerine giderken biryandan su akıyor biryandan orman çok güzel biryer . yerini tam olarak tarif edemeyeceğim amakayacı vadisi olarak geçiyor.

Burası
10818439_10203997293227385_3708467687675477435_o.jpg

• Beğen
Tepkiler: Roti

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
@Fevzi Orak Hocam değerli bilgileniriz için çok çok teşekkürler. Bir ara erdemli çamlığına gitmiştik ama evli olmayanları almadıklarını söylemiştlerdi.

Güzel önerilerinizin çok katkısı oldu benim için, kafamda şekillenmeye başlandı her şey... Yarın mesajınızı arkadaşlara da göstereceğim. Çok teşekkürler. :)

• Beğen
Tepkiler: Fevzi Orak

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Mustafa Düzgün Yardımcı Olabilir Size Gezmedik Kamp Kurmadık Yer Bırakmadı Kendisi:D Belki Tanırsınız Mersin Bisikletli Gezginler Grubundan..Çektiği Fotoğraflarda ayrı bir güzel Facebook'tan Ulaşabilirsiniz...

• Beğen
Tepkiler: Roti

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
@can akıncılar @Fevzi Orak Hocam önerileriniz için teşekkürler, bu haftasonu kuyuluğa bakacağız. Kuyuluk kafamıza yatmazsa söylediğiniz bir kaç yere uğrayacağız.
Hafta sonu kamp yapmayı planlıyoruz. :) Şu an tek sorun çadır, haftasonuna kadar ayarlamaya çalışcaz. :) Teşekkürler her şey için...

• Beğen
Tepkiler: Fevzi Orak