Mersin - gülnar bisiklet turu / video

Fevzi Orak

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
b'Twin
Evet arkadaşlar 6 haziranda düzenlemiş olduğum 150 km lik turdan oluşan bir video , iyi seyirler

Tur hakkında kısa bir bilgi vermek isterim , 0 metreden 1000 rakım gibi bir yüksekliğe çıkılmıştır 5 km uzunluğunda rampalar mevcuttur eğim yüzdeleri ne kadar bilmiyorum ama beni mahvetti ... Eğer böyle bir tur gerçekleştirmek isteyen olursa , çok zorlu bir tur olacağını baştan söyleyeyim.

Scudo

oktay3833

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
oktay
Hocam bende mersindeyim bisiklet almayi planliyorum birlikte böyle bi tur yapariz insallah

• Beğen
Tepkiler: Fevzi Orak

Fevzi Orak

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
b'Twin
@oktay3833 Gülnara hiç gittinizmi bilmiyorum ama yol arabayla gidildiği gibi değil :D Yani rampa çok aşırı derece de eğimide fazla . Çoğu zamanlar yürüdümde..

onurdemir

Aktif Üye
Tepki
124
İsim
onur
Bisiklet
Ümit
Çok güzel bir video hazırlamışsınız valla elinize ayağınıza sağlık :)

• Beğen

hasanwhite26

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
hasan
Bisiklet
Bianchi
@Fevzi Orak
Bende Gülnar ın demir özü köyündenim eskiden arabayla bile gidilmiyordu 2 3 yıl önce o tırmanışlar dar kıvrımlı yollar.

• Beğen

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Video çok güzel olmuş eline sağlık :harika: daha nice gezilere. Başka hangi rotalar var aklınızda ? bir gün de Osmaniyeye pedalla burasıda 150 200 km arası hem yol düm düz :D

• Beğen

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Sabah erken çıkıp bir günde gittiniz sanırım. Çok güzel bir video hazırlamışsınız, tebrikler. O rampaları çıkabildiğiniz için ayrıca tebrikler. O yolları bilirim, çok rampalıdır diye yazayım derken sizin yazınızı okudum. Gerçekten yorucu olmuştur, ama bir o kadar da zevkli olmuştur umarım.

FatihC.

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Lapierre
videodan da gördüğümüz kadarıyla geziniz süper geçmiş, susanoğluna gelmiştim bir kaç kere çok güüzel kumsalı var, ilerleyen zamanda bende mersin - iskendurun turu yapmayı düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Fevzi Orak

Fevzi, Gülnar yolunu çok iyi bilen biri olarak seni tebrik ederim öncelikle.

Silifke'den çıkar çıkmaz ilk rampalar, Gökbelene iniş ve çıkış, ismini hatırlayamadığım bir kaç köyün feci rampaları vardı. Yeni yapılan yol ile kayrak köyü yoluna girmeden Gülnara ulaşılıyor artık. Eğer eski yola mecbur kalsaydın biraz daha zor olacaktı senin için. Yıllardır gelemiyorum pek oralara. Çok canım çekti sabah sabah bu konuyu görünce. Kazasız belasız bitirmene de çok sevindim. Gerçi riskli bir yolda değil pek.

Başarılar..

4:25 saniyedeki fotoğrafı çektiğin köy anay mahallesi. Benim köy :)

semir karabulut

Daimi Üye
Tepki
290
Bisiklet
Cannondale
Dostum ben de Mersin'de yaşıyorum ve o yolu da arabayla gitmişliğim var, tek başına gidilecek yol değil, helal olsun :) Yalnız, böyle yollar için pedli tayt giymeni tavsiye ederim. Performansını ciddi derecede artırır ve daha rahat bir sürüş sağlar. Bir de, yanında yedek iç lastik, pompa, zincir tamir seti falan var mıydı ? Ve kask da göremedim sanki. Neyse, biraz delice olmuş, ama eminim keyif almışsındır. O yolları gitmek benim de aklımdan çok geçti ama, o Mersin-Silifke arası yok çok sıkıcı be :D

• Beğen

Fevzi Orak

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
b'Twin
@onurdemir teşekkürler :)
@hasanwhite26 evet yollar çok kötüydü fakat yeni yapılan yollarda eğim hem fazla hemde uzun
@OsmaniyeRehber Teşekkürler :) Evet nasip olursa birgün denerim tabiki ama çadır gibi ekipmanlarım olmadığı için günübirlik turlar düşünüyorum .... Aklımda şimdilik rota yok ..
@Orhan A Öncelikle teşekkürler . Evet sabah 4.30 da yola çıktım zevkli ve yorucuydu . Özellikle 90km ye kadarherşey sorunsuzdu ,son 60km full rampa olduğu için zevkin yerini rezilliğe bırakmadı değil :)

@bohemroze çok teşekkürler :) sevdiğim bir parça ..

@mtb_rider hocam hemşerhriyiz bu arada aynı yerde oturuyoruz kestirmeden gidiyim dedim :)
ayrıca eski yola göre tabikii yol çok daha güzel oldu ama arabayla giderken yüksek hızlara ulaşılabilirken o rampadaki eğimi hissedemiyorsunuz . Bisikletle tek tek rampaları çıkmaya başladığımda o up uzun düpdüz yeni yolun ne kadar eğimli olduğunuu anladım..

@semir karabulut bütçem kısıtlı olduğundan sadece iç lastik yama seti ve birkaç yiyecek ile yola çıkabildim .. Pedli taytım yok ve kaskımda . Kask çok önemli olabilir bunu destekliyorum tabiki ama takmayı sevmiyorum belki bunu yenebilirim yani alışabilirim bunun için de öncelikle bütçe doğrultusunda bir kask satın almalıyım .
Bence mersin silifke yolu keyifli ve çerez niyetinde bir yol:) düz ve sahil kenarında ilerlemek güzel . istediğin zaman deniz e girebilme imkanın var ... Taşucunda yazlığımız olduğundan sürekli gerçekleştirdiğimiz bir rotadır zaten :)

Selahattin Aydın

Aktif Üye
Tepki
112
Bisiklet
Trek
üstad güzel bir tur olmuş. ben erdemlidenim yalnız orada hiç bisiklet turu yapmadım. benim kamplı düşündüğüm turu siz günübirlik yapmışsınız. gayretinizi ve başarınızı kutlarım. eğer dönüş yine bisikletle yapmışsanız bence zevkli olmuştur. video da çok güzel olmuş. tebrikler

• Beğen
Tepki
13
İsim
Mehmet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
güzel bir tur olmuş bende opel gedizlerden taşucu çıkışına kadar bir arkadaşla gittim ama uzun yol yapacak arkadaş arıyorum birileri de katılsın artık bize :D

• Beğen