Mersin Bisikletli Gezginler, Davultepe köyüne gezi. 17.04.2011

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
Bu turumuzu öğlen katılacağımız etkinliğe göre planladık, geç buluşup yola çıktık.
(link)

Müftü Deresinin kıyısındaki, Yumuktepe Höyüğündeki kazı alanına bir baktık, hazır yolumuzun üstündeyken.
(link)

Şehirden çıkmaya başlıyorduk ki Doğu’nun arka lastiği patladı.
(link)

Elbirliğiyle onarılıverdi.
(link)

Üseli köyünde uzun bir molamız oldu, çaylar ve muhabbet… (Soldan; Sevda Ayar, Ahmet S. Özenir, Levent Kanber, Yunus Yılmaz, Sedat Ular, Kuzey Gökdemir, Murat Başaranoğlu ve Doğu Biçer.)
(link)

Zamanında geldik Balıkçı Barınağının olduğu yere. Destek vereceğimiz "Nükleer Santrale Karşı Elele İnsan Zinciri" etkinliği burada başlayacak.
(link)

(link)

(link)

Zincir oluşturulmaya çalışıldı 130 kilometrelik…
(link)

(link)

Biz de 17 bisikletle zincirdeyiz.
(link)

Ardından yolumuza devam ettik biz Davultepe köyüne doğru.
(link)
Doktordan az kullanılmış bisiklet…
(link)

Davultepe’de bir kahvedeyiz.
(link)

(Zerrin Arslantaş)
(link)

Dönüşte yolumuzun üstündeki Atlı Spor Kulübüne şöyle bir bakıverdik.
(link)

(İdris Yılmaz)
(link)

(Soldan; 1 Cem Alibay, 2 Ziynet Boz, 4 Ruhi Akkuzu ve 6 Ufuk çalışkan)
(link)

Levent beyin karşılaştığı Mersin’de yaşayan bir Gürcistanlı’nın bisikletinin patlayan tekerleği de onun şaşkın bakışları arasında yapıldı. Çok memnun oldu arkadaş, telefon numarasını aldığı Levent beyi, Türkçe bilen bir arkadaşına aratarak müteşekkir olduğunu bildirmiş.
(link)

(Soldan; oturan 1. İhsan Efendioğlu)
(link)

İşte bu turun en şaşırtıcı karesi… Bu güne kadar, denizin bu kayaların altına kadar çekildiğini görmemiştim. Ki bu tahminen deniz 2-3 metre kadar inmiş demektir, oradaki kumları ilk defa sizlerle beraber görüyorum…
(link)

Mersin Bisikletli Gezginler, bir turunu daha böylece bitirmiş oldu, başka bir turda görüşmek ümidimizle.

Bu gezide yol; 53 km.

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Ahmet abi ayaklarınıza sağlık.Nükleere karşı hareket de 10 numara olmuş.Ben böyle bir tarafı deniz olunca resimlere bayılıyorum. İçanadolu çucuğu olduğumuzdan suya hasret gideceğiz bu dünyadan sanırım :)

faruk eker

Üye
Tepki
135
Çok anlamlı bir faaliyette yine MBG' nin katkısını görüyorum emeklerinize yüreklerinize sağlık. Biz Trakya'da Ergene nehrinin kirliliği ile mücadele ederken siz de orada nükleer santral mücadelesi içindesiniz umarım emeklerimizin karşılığını alırız. Çok zaman alacağını sanmıyorum nükleer karşıtı gösteriler burada da patlayacak malum bölgemizde İğneada'ya da nüklüer santral planlanıyor. Allah yardımcımız olsun , sağlıcakla kalın.

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@Yunus YILMAZ

İnan bilmiyorum Yunus, ardımız Müftü Deresi acaba orada balık falan mı tutuyordun?.. :D

Şimdi sen söyleyince farkettim Murat'ı...:) Ama bil ki hepimizin var böyle pozları... :D

Deniz beni o kadar şaşırttı ki... :eek:

Çok teşekkürler YUNUS YILMAZ, aramızda olduğun, turlarımızı güzelleştirdiğin için... :in: :in: :in:

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@MehmetCan TUGAN

Çok teşekkürler Can, senin de olmanı isterdik bu turda...:)

• Beğen
Tepkiler: Asmirk

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@ferhat köse

Deniz burada yaşamın hep içinde, turlarımızın da kıyısında Ferhat... Bunun için kendimizi çok şanslı hissediyoruz...:)

Dilerim senin de haftalar süren bir kıyı turun olur ve doyarsın denize...

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@faruk eker

Evet, sanıyorum geçen haftalarda yaptınız onun için bir tur... Hepimize kolay gelsin, zira en dik yokuşları aşmaktan bile zor bu yollar...

Mersin'den KBG'na sevgi ve selamlarımızı gönderiyoruz...

• Beğen
Tepkiler: Asmirk

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Ahmet Salih Özenir

Abi o turun planı çoktan hazır.Emekliliğe yada ilk evdekilerin bana git 5-10 gün gelme dediklerinde gerçekleşecektir :)

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ahmet abi çok güzel ve renkli bir tur olmuş , en sevmediğim şeyde lastik patlamasıdır :D ama her şeye değer bisiklet kullanmak.

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@SerkanNamazcı

Tuzsuz yemek gibi değil mi sence Serkan, patlaksız tur?.. :D Ve fakat çok da haklısın düşüncende; var mı bisikletle gezmek gibisi?.. :in:

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@Pasa Gultas

Sağol kardeşim Paşa, bizler de sizlerin turlarınızı beğenerek izliyor ve bekliyoruz...

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yine harika bir tur, yetişmekte zorlanıyoruz, sıkı bir iş gerçekleştiriyorsunuz güneyde, tebrikler hepinize.

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@Hakan Eşme

Çok teşekkürler Hakan bey... Biz güneyde siz batıda... Hepimize kolay gelsin... :in: