merlin fuse sizce nasıl

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
Bu bisiklet sizce nasıl. Türkiye de bu fiyata benzer bişey bulamadım.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Groims
Scudo

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TontonCocuk Fiyat ve kullanılan ürünler olarak en yakın. (link)

Karbon yakınsaması açısından TR'de 3.000'e Karbonlar Tiagralıdır.
Almanya'dan getireceğiniz CF Canyonlarda 1.500 USDdir.

Merlinde Mavic Aksium var. Güzel jantlardır. Ultra'da kendi jantları var.

Düzenleme:Ultra Aluminyum, Merlin Karbon.

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@TontonCocuk Güzel bisiklet fiyatını değerlendirin kafanıza yatarsa alın.

Vergi ve bisiklet 3150 lira yapıyor.Üstüne birde kargo masrafı var o kadar.

• Beğen
Tepkiler: TontonCocuk

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
kargo masrafı da 300 tl gösteriyor. Fiyat gayet uygun geldi. 2. bisiklet olarak canyon almayı planlıyordum. Bunu görünce baya içime sindi. Kadro konusunda pek emin değilim. Güvenlir midir sizce. Esnemezlik vs nasıldır.

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@TontonCocuk Merlin'in kadrolarını Amerika'da ürettiğini söylüyorlardı ama daha iyi bilenler yazarlar.Benim şahsi fikrime göre gayet alınıp binilebilecek, esneme konusundada güzel olduğunu düşündüğüm bir marka.

Dediğim gibi bilenler yazarlar.

urkmez39

Aktif Üye
Tepki
159
İsim
Volkan
Bisiklet
Carraro
Bende Full 105 olan model mevcut. Vergisi vs dahil 4000 lira civarında geldi. Karbon kadro ve 5800 105 set Türkiye de bulunamayacak bir fiyatta geliyor olacaktır. Alur 700 ile kıyas bile edilemez. Full Karbon kadrodan bahsediyoruz. :) Daha da açacak olur isek Merlin bisiklet kadroları Amerika'da üretilmektedir. (Eski Litespeed) "24 Ton High Modulus" Karbon kadro gayet sağlamdır. Sele, Gidon, Gidon Boğazı vs 4ZA marka (aluminyum) kullanmaktadır. Jantları Mavic Aksium olup, lastikleri de continental sII dir. Mix olan da sadece aynakol Shimano'nun markasız bir aynakoludur...

Ultra 700 demişsiniz :) ama o da alu kadro

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@urkmez39 Bey'in dediği gibi, görülmeyen bir kalem olan gümrük vergisi ile +/- 4.000 TL'ye ülkeye girer. @TontonCocuk

urkmez39

Aktif Üye
Tepki
159
İsim
Volkan
Bisiklet
Carraro
Mix olan model (Aynakolu Markasız Shimano) 3500-3600 lira civarında olacaktır. (Kargo, Gümrük Dahil)
Full 105 olan model 3500 lira civarında olacaktır. 4000-4100 lira civarında olacaktır. (Kargo, Gümrük Dahil)

Kredi kartı ile alırken TR hafta içi ve çalışma saatleri içerisinde almanı öneririm. Zira bankalar arası döviz işlemlerinde kur farkı olabiliyor. Alma esnasında bankanı arayıp bilgi de isteyebilirsin.

• Beğen

dramorey

Daimi Üye
Tepki
164
Bisiklet
Canyon
Bir çok yorum Merlin kadrdolarının Ridley yapımı olduğu söylüyor. Bir ara ben de cyclocross modellerine bakıyordum. Ridley ile bire bir aynıydı. Örnek vermek gerekirse;
(link)
(link)

• Beğen

urkmez39

Aktif Üye
Tepki
159
İsim
Volkan
Bisiklet
Carraro
Litespeed

1980'lerde hikayesi başlayan bu marka, “titanyum” gövdeli bisiklet markaları arasında dünyanın en önde gelen ismi durumundadır. Yıllar geçtikçe tecrübesi artan ve ürettiği kaliteli bisikletlerin ünü dilden dile dolaşmaya başlayan Litespeed, DeRosa, Merckx, Basso, Tommassini gibi ünlü pek çok markaya gövde üretmeye devam etmektedir.

Bir dönem (karbon bisikletler öncesinde) Litespeed’in “üst seviye bisiklet üreticileri” arasında en büyük üretici olduğunu hemen belirtelim. Sahip olduğu Merlin bisikletleri dahil olmak üzere tüm Litespeed bisikletlerin gövdeleri, Amerika – Tennessee’'de üretilmektedir. Triatlon dünyasının efsane markası Quintana Roo da Litespeed’in sahip olduğu bisiklet markalarından olup bu markanın gövde üretimi Asya’da gerçekleştirilmektedir.

Merlin
Merlin, Litespeed’in sahip olduğu bir markadır ve Litespeed tarafından Amerika’da üretilmektedir.

Alıntı: (link)

• Beğen

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
Ingiltere ve Amerikada'da iki ayri merlin var.

Ingiliz Merlin:

(link)

Amerikan Merlin:

(link)

Amerikan Merlin titanyum bisiklet kadrosunda uzmanlasmis bir sirkettir. Ingiliz merlin ise bisiklet malzemeleri ve kendi markasi ile bisiklet satar. Ingiliz merlin'in karbon kadrolari Ridley tarafindan uretilmektedir.

Fuse bir donem benim de ilgi alanimdaydi. O zaman biraz arastirmistim. Merlin Ingiltere'de bilinen bir marka, yorumlari da kotu degil. Ayrica kargo masrafi olarakta pek cok yere gore daha insaflilar.

• Beğen
Tepkiler: dramorey

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet iyi ancak yanlış bir bilgiyi düzelteyim.Kadrosu ABD'de falan üretilmiyor.Abd'den üretilse bu fiyata alınması mümkün olmazdı.Muhtemelen Merlin Tayvan ya da Çin'de ürettiriyor.Bu kötü diye demiyorum sadece söylüyorum.Bisiklet donanım olarak oldukça iyi duruyor, karbon materyali için de 24k Hi-mod yazılmış yani esnemezliği gayet iyidir.Zevkle kullanılır bana kalırsa.

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
Kablonun alttan geçmesini istemiyordum aslinda ama pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
@urkmez39 elimde bir tane sram red aynakol ve göbek var satamadım ucuz olani alıp değerlendirmek istiyorum aslinda.

• Beğen
Tepkiler: urkmez39

urkmez39

Aktif Üye
Tepki
159
İsim
Volkan
Bisiklet
Carraro
Merlin Cycles ile Amerika'daki Merlin Bike farklı firmalar ise evet karıştırmış olabilirim.

Bu arada (link) link yararlı olabilir.

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
@TontonCocuk merhaba alakasız olacak ama specialized kadrolu bir bisiklet toplamıştınız siz konuyu hatırlıyorum çok beğenmiştim hatta bisikletinizi o bisiklet hala elinizdeyse neden bu bisiklete baktığınızı merak ettim. Beklentinizin altında mı kaldı?

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@sahbaz061 beklentimi karşıladı ama hedeflediğim imkanlar gerçekleşti. Yurt dışına çıkma olayım olacak be gittiğimde Specialized venge vias alacagim. Bu nedenle sattım bisikletimi. İse gidip gelmek icin ise bu tarz bir bisiklet bakıyorum. Belki son bir karar ile katlanır bir bisiklet alırım ise gitmek icin ama su an gündemimde 2 tane yol bisikleti sahibi olmak var

• Beğen
Tepkiler: sahbaz061

mertsimsek76

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Mert Şimşek
Bisiklet
Mosso
@TontonCocuk
Merhabalar.. kesinlikle son derece guvenilir bir yapisi var.. yaklasik 4 ay once merlin malt-cr ile 105 5800 grupsetli bir bisiklet topladim.. yaklasik 1200 km. civarinda yol yaptim.. son derece memnunum.. cok rijit agresif bir bisiklet.. ben yaklasik 3700 TL ye mal etmistim.. size gelisi de kargo ucreti ve vergiler dahil benzer bir para olacak.. o fiyatlara burada ayni ozelliklerde bir bisiklet alamiyorsunuz sanirim.. ben baktigimda 5000 TL den asagi yoktu..

SM-N7502 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@mertsimsek76 teşekkür ederim bilgiler icin. Aslında planetx de dikkatimi cekiyor bir yandan da onu araştırıyorum.

Dethagorf

Forum Bağımlısı
Tepki
353
Ödeme şekli Try değil de $ seçtiğinizde ne gösteriyor?