Merlin Cycles

Scudo
Tepki
21
Gümrük sınırı 75€ yanlış olmasın, ayrıca yanlış değilsem Merlin ülke içinde PTT ile gönderiyor. Gümrüğe girerse %18(65Lira) vergi 2-3 lirada damga parası ödemeniz lazım.

• Beğen
Tepkiler: cahitclsn
Tepki
27
Bisiklet
Salcano
@Abdullah Çanakçı

18 liraysa feda olsun ama benim korkum 100 lira civarı ücret çıkarmaları

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: cahitclsn

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Gümrük limiti 150 değil, 75 €'dur.
75€'yu geçen bir siparişiniz olur ise, gümrük masrafı ödemek zorunda kalırsınız.
Merlin'den yapacağınız alışveriş için %18 vergiye tabi olursunuz. PTT, bu vergiyi ürünü kapıda teslim ederken sizden nakit olarak tahsil eder.
360 TL'lik siparişiniz için kabaca, 64 TL vergi, 3,65 TL gümrük sunum ücreti ile toplamda 68 TL civarı vergi ödemeniz olur.

Baran Halilbeyoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
14
Bisiklet
Bianchi
@İBRAHİM HALİL KILINÇ

Hocam aman adresi yazarken dikkatli ol da. Ben slx set , schwalbe iç lastik, xt ön-arka aktarıcı sipariş ettim mayıs 15te, bırakın benim elime ulaşmayı onlara bile iade edilmedi tnt tarafından. ağustosu bulacak galiba gelmesi

Tepki
27
Bisiklet
Salcano
Adresimde sorun yokta ben gümrük mevzusundan korkuyorum bilgin varsa sevinirim

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
Ürün tek parça değil ise siparişlerinizi 200+160 şekilde bölün 18+18 kargo ödersiniz vergiden muaf olursunuz ama tarihlere dikkat edin paketler aynı gün gümrüğe girmesin

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Tepki
27
Bisiklet
Salcano
@Abdullah Çanakçı Kardeş yanlış okurmuşum niyetliyiz okuduğumuzuda arpa çarpa okuyoruz teşekkür ederim bilgi için peki ürünleri 3 farklı kargo partisiyle getiresem bi sorun olurmu

@Cenk Yiğit Bu bilgi bana lazımdı işte peki çok teşekkür ederim

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
Orantıyı mümkün mertebe kargo dahil bir şekilde 200 lira civarında kurun çünkü fatura Euro cinsinden geliyor ve incelemeye tabi olduğundaki o anki kur cinsi baz alınıyor . Normal şartlarda 75€ geçmeyen teslimatlarda kargo bir hizmet olduğu için vergiye tabi değildir ama işgüzar memurlarımız bile mevzuattan habersiz olduğu için kargo size ulaştığında vergi talep edebiliyorlar.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
daha önnce 85€ tutarında alışveriş yapmıştım merlincycles'ten sınırı 150€ diye bildiğim için.. ama sıkıntı olmadan teslim almıştım. Maximum 10 günde geliyor. Genelde 7 günde elimde oluyor bu siteden aldığım ürünler.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Beyler, Bayanlar, Kardeşler, Abiler, canlarım, ciğerlerim.

Sınır şuan kesin ve net 75€. Sizler bu sınırın üzerinde bir ürün aldığınızda yurtdışından, bunun normal şartlar altında gümrüğe takılması gerekir. Takılmadan elinize ulaşmış ise de şanslısınız demektir görevlilerin gözünden kaçmıştır tutar. Yada aradan herhangi bir şekilde sıvışmıştır. Yoksa 75€ üzeri ürünler takılıyor.

Ben chainreacitoin adlı siteden 1.5 yıl önce kask+eldiven aldım. 2sinin toplamı 75€ nun üzerinde idi. Site ürünleri DHL kargo ile gönderdi ve tarafıma takip numarası da verdi. An ve an ürünün Türkiye'ye gelene kadar hangi rotalardan geldiğini de gördüm. İngiltere'den Almanya, Polonya, Romanya ve Türkiye. Sonra ürünün DHL gümrük kısmında olduğunu gördüm ( akşam saatleri idi tabi) Ertesi gün öğleye doğru DHL Gümrük'ten aradılar. Kargonuz var gümrükte bekliyor. Ürünü almak isterseniz size bir form göndeririz mail ile doldurursunuz ve banka hesabına 65 TL gümrük çekim bedeli ve ürünün %18 tutarındaki vergi tutarını yatırırsınız dendi. Yada almak istemezseniz ürünü geri gönderelim dediler. Ben de formu doldurup parayı yatıracağım dedim. Buişlemleri yaptım ve ürün İstanbul'dan Diyarbakır'a 2 günde geldi.

Anlayacağınız yurtdışından alınan ürün varsa vergi ödeseniz dahi Türkiye'deki fiyatından ucuza geliyor. Karlı çıktım yine de ! kask+kışlık eldiven gümrük işlemleri bedeli ile birlikte bana 300 TL'ye mal olmuştu.

Tepki
3
Bisiklet
Orbea
ben 2 ay önce 500 lira civarında alışveriş yaptım 9 günde geldi royal mail ile

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Özellikle ayakkabı, eldiven, tayt ve forma alacak olanların bakmasını tavsiye ediyorum. Kışlık ürünler de aynı şekilde indirime girmiş.

Umarım işinize yarar ürünler bulursunuz. :)

(link)

Dikkat çeken bazı ürünler
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
Ayakkabı benim de dikkatimi çekti ama rexton konusunda hiç bir bilgi bulamadım ?

Baki KAYAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.874
Bisiklet
Colnago
Rexton ayakkabi kullanan var midir? Yine bir numara buyuk olandan mi almaliyiz acaba?

Duzeltme : Yorumlarda bir numara buyuk secilmesi gerektigi yazilmis...