Merlin Carbon Kadro

Tepki
1
Merhaba Arkadaşlar,

Karbon kadrolu bir bisiklet toplamayı düşünüyorum. Ama karbon var, karbon var. Merlin bildiğim kadarıyla oldukça eski bir Amerikan markası sitesinde aşağıda verdiğim linkteki kadroyu fiyat (gümrük ve kargo bedelini de hesap ederek), performans, kalite kriterleri içinde değerlendirmenizi istiyorum. Alternatif önerileriniz varsa değerli tavsiyelerinizi beklerim. Teşekkürler..

(link)

Scudo

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Gümrüğe takılırsa toplam maliyeti yaklaşık 1450 TL olacaktır. (%18 vergi ile beraber) Ücretsiz kargo.

Tepki
1
1450 tl karbon kadro için makul görünüyor ama kadro kaliteli mi bilmiyorum. scott ya da giant a kıyasla kalite ağırlık gibi ölçülerde iyi midir?

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
Merlincycles'ın Tnt firması ile yaptığı bütün gönderimler Vergiye tabidir ama çıkacak ücret değişken olabiliyor . Kadroyu tek almak yerine (link) bu bisikleti direk satın almakta bir opsiyon olabilir

HexfeT

Daimi Üye
Tepki
475
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eğer devlet postası ile gelirse (PTT, Royal mail, USPS) %18 gümrük vergisi olur, gidip ödeyip alırsınız. Fakat özel kargo şirketlerinden biri ile gelirse (TNT, DHL) bu %18 üzerine çeşit çeşit masraf çıkarıp fena halde canınızı sıkabilirler. Sizin adınıza gümrük işlemleri yaptık, depomuzda beklettik vs. Yurtdışı alışverişlerde buna dikkat etmek lazım.

Recep-Şahin

Daimi Üye
Tepki
476
Bisiklet
KTM
aynı kadrodan ben de almayı düşünüyorum. Fiyatı da gayet uygun. Vergi dahil 1000 tl civarına geliyor. Kadroyu gören, bilen hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba?

Barış Özegemen

Daimi Üye
Tepki
258
Bisiklet
Fuji
@Halil Barış Çaldıran abi hemen aydınlatalım o zaman :D arkadaşlar ben sipariş verdim aldım yaklaşık 1 aydır da kullanıyorum kargo ve vergi dahil bana 1050 tl gibi bir rakama geldi öncelikle kadro on numara beş yıldız fact carbon denilen bir örüm sistemine sahip kilosu tatminkar düzeyde hafif ve kadro gayet rijit tek söylemem gereken furç takımı dahil değil ben türkiyede daha kolay bulurum diye sipariş vermemiştim ama beklemek zorunda kaldım aklınızda bulunsun ...
(link)
(link)
(link)
(link)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Daha önceden Merlin kadro veya bisiklet göndermiyordu Türkiye'ye, demek göndermeye başlamışlar, sevindirici bir haber.

• Beğen
Tepkiler: Barış Özegemen

mertsimsek76

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Mert Şimşek
Bisiklet
Mosso
@Barış Özegemen
Hayirli olsun.. gule gule kullanin insallah.. kac kg. geliyor bu sekilde? Aksium + grup set olarak ne kullandiniz acaba?

• Beğen

Barış Özegemen

Daimi Üye
Tepki
258
Bisiklet
Fuji
@Recep-Şahin furç takımı bu ınır tube bır kadro yanı sadece rulmanları yerıne oturtmak yeterlı ama soyle bır durum var gorsel olarak az bır bosluk var gıbı bu da benım hosuma gıtmedı o yuzden gelecek ay merlin le haberleşip buna uyan en ıyısı hangısı dıyıp değiştirmek istiyorum fakat kesinlikle bosluk yada sarsma yok .... @mertsimsek76 topladıgım parçalar aksiyum jant seti 105 kollar 105 arka aktarıcı fsa k force karbon aynakol ricthley sele ve sele borusu token gıdon bogazı ve uno gidon .... pedalsız 8.2 ölçtük kadro kenısı hafıf ama kullandıgım kompenantlar agır kaldı acıkcası yanında yanı rahat rahat 7 kiloyu görecek bir kadro ....@Ahmet Onur Çakmak abi açısı gayet guzel hatta bike fit yaptım bisiklet acıları resmen benim için yapılmış gibi ve suculture modelini anımsatıyor hakıkaten.... Buarada hallowetech 2 göbek var yanı bb uyumlu o yuzden ayna kolda hıcbır sorun yasamadım .... @Özhan Akgöğ birde istersen sadece rulmanları koy oyle dene sımdı aldığın modeli bilemediğim için yorum yapamıyorum ...

Barış Özegemen

Daimi Üye
Tepki
258
Bisiklet
Fuji
Bir ekleme daha yapayım bu fiyata alınabilecek bir kadro bu gun aliexpressten ne şekil ve şarttaa üretildiğini bilmediğim bir kadro bile bundan pahalı hiç olmazsa burada fason ürettirse bile bir muhattabın var diye düşünüyorum bir kaç inceleme yazısı okudum kadro hakkında gayet herkez memnun ve 100 uzerınden 91 almış bence tercih edilebilir bir ürün :D

Dosyalar

mertsimsek76

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Mert Şimşek
Bisiklet
Mosso
@Barış Özegemen
Gunaydin.. ben de ayni fikirdeyim.. fakat ben bir kombinasyon yaptim.. eger yazilan tum agirliklar dogru ise elimdeki componentleri de kullanarak pedalli 7.7 kg. gibi birsey cikti.. dogruysa deger tabii.. carbon sele borusu, bogaz ve gidon.. shimano rs 010 teker seti.. 105 5800 grup set.. suluk kafesleri ve shimano pd.r 540 da dahil cikti bu agirlik.. siparise donusturmeyi dusunuyorum.. ayni guzel yorumlari ben de okudum.. bakalim hayirlisi..

Barış Özegemen

Daimi Üye
Tepki
258
Bisiklet
Fuji
@mertsimsek76 hadi hayırlısı o zaman :D 7.7 şaşırtıcı değil dediğim gibi benim kompenantlarım ağır kaldı azıcık ... çok daha hafifletmek mümkün.... içinize siner inşallah ...

mertsimsek76

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Mert Şimşek
Bisiklet
Mosso
Sizin aksiumlar benim rs 010 dan hafif olabilir.. bogaz ve gidon fsa carbon bende.. onlar iyi.. sele borusuyla sele de carbon... oralardan kazaniyor.. ama bu isin sonu yok.. harca jarca nereye kadar :))

• Beğen