Merida TFS 700 mü - Scott Scale 70 mi? Lütfen çok kararsızım...

KerimBulut

Daimi Üye
Tepki
29
Arkadaşlar çok kararsızım

Daha önceki konuda Tfs 600 demiştim ama Tfs 600 ü Türkiye'ye getirtmemişler.

Merida TFS 700 mü - Scott Scale 70 mi? hangisini almalıyım tercihlerinizi söylerseniz sevinirim. Hem parça hemde görüntü ve estetiklik olarak hangi bisikleti almalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

Aşagıdaki linklerden bakıp yardımcı olursanız sevinirim.

Merida TFS 700
(link)

Scott Scale 70
(link)

Scudo

KerimBulut

Daimi Üye
Tepki
29
O kadar kararsız kaldımki. İki bisikletide satan bi yer olsa gidip bizzat karşılaştırsamda görüp alsam.

KerimBulut

Daimi Üye
Tepki
29
@HYT SGS

Evet ikiside satışta. Dediğim gibi çok kararsız kaldım. Aklım bi yandan Merida Tfs 700 diyorum ama siyahmı beyaz renk olanını alayım diyorum çok kararsız kaldım.

H.Sages

Daimi Üye
Tepki
174
Vayy beyazını şimdi gördüm, hiç düşünmem alırım. Valla arkadaşım bu işler zevk meselesi, kimi donanımı daha iyi olsun der, kimi için de benim gibi estetik daha önemlidir. Biraz sabret daha prof. arkadaşar yorumlarını ekler zaten, sen bu arada forumda bu modellerle ilgili yapılmış yorumları arayıp incele derim ben.

• Beğen
Tepkiler: KerimBulut

hüseyin karakurt

Aktif Üye
Tepki
107
arkadaşım merida bir tutkudur fanatik bir meridacıya yani bana sorarasan tabiki merida derim yanlız meridada şöle bir durum var.

Meridada para tutan kısım genelde kadro oluyor ve tfs modellierinin hepsinin yani 100 ünden 800 üne kadar kadrolarının üretim meteryali aynıdır.

Bu sebepten tabiki merida al derim ama meridanın tfs xc 100d al derim
sonra tüm seti slx yap maşayıda axon yap tamamdır elinde fiyat performs açısından aynı zamanda görüntü açısından olabilecek en güzel bisiklet olmuş olur

• Beğen

hüseyin karakurt

Aktif Üye
Tepki
107
tfs 100 al dememein sebebi şu meridanın kendine has ateş deseni bir o kadroda var birde carbon olan multivanda var ateş deseninin esnetiği ve güzelliği kanıtlanmış herkez tarafından kabul görmüş bir desendir.

bana sorarsan bende 800d var frenleri seri dışıydı slx yaptım maşayı değiştim birde lastikleri değiştim tamamdır. ama bu şekilde pahalı oluyor 100 alıp çevirince hem ateş desenin olmuş oluyor hemde daha ucuza halletmiş oluyorsun

• Beğen

KerimBulut

Daimi Üye
Tepki
29
Malesef Aslı Bisiklete gittim modellere bakmaya TFS 700 için ve diğer modellere bakmaya TFS 700 ün beyaz rengine kitlendim. Onunda 20 inç kadro olanını getirtmemişler. Anlayacagınız o gün bisikleti bi yerde gördüm aslıdada diğer modelleri varsa karşılaştırı Kaçkar Bisiklette alacaktım ama şansına küstüm. Artık yurt dışında bi şekilde getirtmek üzere. Getirtiğim gün resimlerini foruma yükleyeceğim.