Merida Scultra 903 ya da Carraro CR-RACE 052

Sener A.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Merida
Merhabalar;
Foruma ve bisiklet dünyasına yeni giriş yapıyorum. Küçük bir şehirde, yoğun olmayan şehiriçi trafikte, asfalt yolda, 5-10 km'lik mesafelerde hızlı ve seri ulaşım amaçlı, haftada bir kaç gün de gezi ve kondisyon amaçlı kullanmak üzere bir bisiklet almayı düşünüyorum. İnternet ve forumlarda epeyce gezindikten sonra başlıkta belirtmiş olduğum iki bisiklet arasında kaldım. Seçimimi yapıp en kısa zamanda bisikletimi almak istiyorum.
Gönlüm Merida Scultra 903'e kayıyor. Fakat iki bisikletin arasında yaklaşık 1.150 TL'lik fiyat farkı sözkonusu. Bütçemi zorlayıp Merida da alabirim. Sonuçta bisiklet olayı bir tutku ve niyetim sadece komponent değişimi yaparak uzun yıllar kullanabileceğim güvenilir, sağlam, vefakar ve cefakar bir bisiklet sahibi olmak. Ancak aradaki bu fiyat farkına değer mi? Carraro CR-RACE 052 de saydığım ihtiyaç ve beklentilerimi karşılayabilir mi?
Bilirkişilerden tavsiye rica ediyorum.

Scudo

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Son soru çok önemli. Carraro cr-race 052 ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayabilir mi? Bence evet karşılar. O yüzden carraro yu alabilirsiniz. Dediğiniz gibi işin biraz hobi ve zevk kısmı var. Bu yönüyle düşündüğümüzde daha pahalı olan Merida yı almak tamamen sizin insiyatifinize kalmış.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gezi, kondisyon, hobi amaçlı süreceksiniz bu yüzden markaya 1000 lira fazladan para vermeye hiç gerek yok bence. Liste fiyatı 1950 lira olan Carraro pazarlıkla 1800 civarına alınabilir ileride sadece güzel bir jant seti takarsınız uzun yıllar sıkıntı yaşamadan sürersiniz.

• Beğen
Tepkiler: Engin Öz

Sener A.

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Merida
Tavsiyeler için teşekkürler. Sanıyorum Carraro'yu tercih edeceğim ama kesin karar için biraz daha düşüneyim.