Merida reacto400 almayı düşünüyorum

Konu, 'Arşiv' kısmında nurtunçonur tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. nurtunçonur

nurtunçonur Yeni Üye

Adı:
    onur
    Bisiklet:
    Trek
    merida reacto400 almayı düşünüyorum daha önce kullananlardan bilgi alabilirmiyim ve yarış için uygunmudur?

2. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    yarış için uygundur lakin sizin ilk yol bisikletiniz olduğunu düşünürsem; (soru şeklinizden anladığım) yarış kapasitesine gelmeniz en az 2-3 yıl alacaktır.

Onur YCL bunu beğendi.
    nurtunçonur

nurtunçonur Yeni Üye

Adı:
    onur
    Bisiklet:
    Trek
    cvbınız için tşkrler :) 6 aydır merida ride88 kullanıyorum ve haftanın 3 günü ağır şekilde antramanlar yapıyorum....kilosundan dolayı emin olamadığımdan sordum tecrübesizlik :)

4. rasitkoksal

rasitkoksal Yeni Üye

Adı:
    raşit köksal
    Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    2015 modelini kullandım.Kısaca yorumlayabileceğim:

+105 5800 set vites iddialı ve başarılı
    +kaliteli alüminyum kadro+karbon maşa+karbon sele borusu ile sürüş keyfi ve esnemezlik oldukça iyi
    +yakışıklı ve dikkat çekici(iç kablolama+arka fren altta olması ve alt boru vs.)
    +aero kadro avantajı yüksek hızlara çıkma ve hızı korumada yardımcı
    +Kullanılan gidon,boğaz,aynakol vs. tüm bileşenler çoğu markanın yaptığı gibi kendi imalatı değil daha üst seviye seçilmiş.

-malesef 9.5kg civarı ağırlığı(sürüşte çok dezavantaj hissetmedim ama sürekli Kartepe-Uludağ çıkan için farkeder)
    -Jant seti Aero30 (Alexrims marka) bence orta kalite ve bu kadro daha iyi bir setle çok farkeder.
    -Meridanın kadro boyları ve açıları biraz değişik.Ben 180cm-83cm bacak boyu ile M/L boy 54cm kullandım.Görüntü olarak küçük kalsa da açılar ideal geldi:
    -Selenin ucuz plastik görüntüsü pek yakışmıyor(çok zevkli değilimdir) ama performansı fena değil

sonuç: aero kadro(yüksek hız ortalamanız+nispeten düz rotalarınız varsa) tercihinizse parasını sonuna kadar hakeder bence.Reacto 4000 karbon seçenek olarak hep aklımda ama tercih meselesi.

Tekeriniz düz keyfiniz bol olsun :)

PS:bana göre kısa oldu...

nurtunçonur ve gmfaruk bunu beğendi.
  5. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @nurtunçonur gene yetersiz. Ben haftanın 6 günü antrenman yapıyorum son 3 aydır. halen yarış seviyesinde değilim o işler o kadar kolay değil. hele 3 günle imkansız gibi bişi :)

nurtunçonur bunu beğendi.
    nurtunçonur

nurtunçonur Yeni Üye

Adı:
    onur
    Bisiklet:
    Trek
    bilgi için çook teşkkerler @rasitkoksal bey :) @Yavuz S. bey hafta3 bisiklet, 2 kumda koşu ve 2de dans antramanım var....gerekirse diğerlerinden keser bisiklete yükleniriz :)

7. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    çalışmalarınızı bölün. hergün 100 km sürmek diye bişi yok. ss (stady state) Em (endurance miles ) CM (cadanse miles) Rest day sürüşü TH (tempo hearth rate ) bunların hepsini 1 haftada farklı günlerde tekrarlamanız Ve kendi laktik eşiğinizi her daim yükseklere çıkarmanız lazım.

daha ben halen yokuşlarda 17-18 tepomoyu yakalayamıyorum ve deli oluyorum.

İlginizi Çekebilir

0001.jpg
İstanbul Avrupa yakasında yol bisikletinizle antrenman yapıyorsanız alternatifiniz maalesef çok fazla değil. Şehrin kalabalık yapısı,araç popülasyonu,trafikte bisikletliye duyulmayan saygı...
upload_2017-1-21_18-12-7.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...
1.jpg
Merhaba arkadaşlar, daha önce kullandığım timex gpsde hız sensörüne bağlı otomatik pause ile aktivitenin mola süreleri strava kaydında gözükmüyordu.. [ATTACH] Ama garmin 1000 ve 520 gpsler...