Merida mı yoksa Sedona mı?

Tepki
14
ben sedona 761 kullanıyorm v frenli hiç sıkıntı çıkartmıyor uzun yıllar cvp verebilir

Scudo

Ali Özer

Üye
Tepki
3
@Ahmet Zerman

İlk başlarda sedona düşünmüştüm ama merida yı görünce vaz geçmek zorunda kaldım :)

Ercan Saygılı

Forum Demirbaşı
Tepki
767
Sedona kullanıyorum şimdiye kadar sadece pedalda bir ses oldu pedalı değiştirmek durumunda kaldım oldukça memnunum

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
Bir sedona 781 kullanıcısı olarak. Sana tavsiyem Merida al disk frene gelince görüntüsü güzel duruyor bazı durumlarda v frene göre daha iyi çalışıyor ama dediğin gibi sorun çıkarması biraz fazla.Seçimini Merida üzerinde yap kadrosunu deneme imkanım oldu Sedona 5 esniyorsa Merida 1 esniyor.Anlayacağın kadro olarak sedonadan iyiler.Şimdi den hayırlı olsun Merida 100D güzel seçim olur.

Tepki
5
kardeş bence sedona 761:neden diye soracak olursan vites takımı SHIMANO ALTUS ben kullandım çok süper bişi tavsiye ederim

BurakCan

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Burak Can
Bisiklet
b'Twin
sedona 711v kullanıyorum gayet memnunum. çamura da girdim suya da girdim fren hiç bir problem çıkarmadı. kendi sınıfına göre ağır olan arazilere giriyorum sürekli, bir sorun olmadı.

ağırlığı 13,5 kilo civarı geliyor. üzerinde altus vites, amoeba borla gidon-gidon boğazı-sele borusu, alexrims dc19 jantlar, suntour xcm lock out maşa var.

reklamını yapıyor gibi oldum ama :) tavsiye ediyorum yani

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Bisikletiniz hayırlı olsun,doğru seçimi yapmışsınız.Konuyu daha önce görseydim mutlaka yazardım.Şu 4 sayfayı içim içimi yiyerek okudum.Böyle bir marka karşılaştırması yapılamaz bile.Zaten demişsiniz şimdilik şu kadar param var alırım ileride eklerim birşeyler diye.Kadrodan başlamak lazım bu durumda.Merida dünya çapında birçok markaya kadro üreten firmadır.Daha sonra kendi markasını da üretme kararı alır.Dünya çapında xc yarış takımı vardır.Sitesine girip modellerine ve kullandıkları teknolojiye bakın.Adamlar bu sene yol bisikletinde de çok ilerlediler ve xc kadrosu savaşında son noktayı koydular. 18" O Nine modelinin kadrosu 930 gram daha ötesi mi var şu anda. Ben de Merida kullanıyorum çokta iyi bir marka.Amacım Sedona'yı kötülemek değil tabiki de,yerli sermaye onunda gelişmesi lazım keşke üretimi de buralarda yapılabilse ama Merida'yla boy ölçüşebilecek durumda değil.

Okan Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
119
Ben de bu iki kadro arasında çok gidip geliyorum tabiki Sedona ile Merida' yı karşılaştırmak doğru değil ama Sedona 781 daha hafif bir model olduğu için aklımı kurcalıyor, Merida TFS Serisi kadroya sahip olan bir bisiklet toplamak istiyorum ama TFS serisi sadece kadro olarak satılıyor mu bilmiyorum, yazılanlardan anladığıma göre Merida TFS serisi biraz daha ağır ancak daha esnemez ve daha uzun süre kullanılabilcek bir kadro, eğer bu kadrolar tek başına satılıyorsa benim için çok güzel olacak.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Merida'nın giriş seviyesi olan TFS kadro bile ağır değildir bunu kim söyledi bilmiyorum.TFS kadro belki 781'den bile hafif olabilir.İzmir'de 2008 model TFS kadrolar tek olarak satılıyordu,2009 modellerden de HFS modeli kadro olarak satılıyordu ki bir tane de ben aldım zaten.

Okan Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
119
Forumda bir resim görmüştüm kadro+orta göbek 2100 gr civarı bir ağırlığı vardı ben de bunu referans alarak söyledim.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Ben de 2009 18" HFS kadro var.Ağırlığı 1540 gram civarı.TFS daha alt seri ama o kadar ağır olacağını sanmıyorum.2100 gram denilmiş ama hangi kadro boyu ve hangi orta göbekle? Eğer bisikletin üzerindeki octalink aynakolun göbeğiyse o bayağı ağır birşey.Ayrıca üzerindeki furç da 150 gramdan fazla o da bu ağırlığın içinde mi?

• Beğen
Tepkiler: Okan Bozkurt

Levent Temiz

Daimi Üye
Tepki
96
kullanıcısı olarak sedonayla meridanın karşılaştırılmasını kesinlikle doğru bulmuyorum. merida tayvanın ülke tanıtımlarında dahi yer alan bisiklet sanayisinin, dünyada en büyük örneğini temsil eder. dünyada üretilen kadroların çok büyük birbölümünü merida üretir gerçek bir devdir. Büyük markalara kadro üretir. kendi markasının bisikletleri örneklerinin en üst modelleridir ve fiyat avantajı da sunar. TFS 500 kadro ağırlığı 1900 gr dır, kadroyu esnetebilirseniz helal olsun, 105 kg yim atlayıp zıplıyorum ve çok memnunum. gezi tur arazi amaçlı memnun kalacağınız bi bisiklet düşünüyorsanız alın derim. kadro ağırlığı sedonadan ağır ama kalitesi eşsiz. tfs kadroları ankardan erdoğanlar bisiklet satıyor, sitesinden inceleyebilirsiniz.:cool:

• Beğen
Tepkiler: Okan Bozkurt

oralunal

Üye
Tepki
8
Sadece sizleri aydınlatmak için bu eski konuyu hortlatıyorum, 1000 TL gibi bir bütçe ile alınabilecek en mantıklı bisiklet Merida kadrolu bir bisiklettir. En azından komponentlerini ilerleyen vakitlerde güncelleyebilirsiniz. Fakat Merida'nın en büyük avantajı şu: Kadrosu Ömür Boyu Garantilidir. Sedona 2 yıl garanti veriyor.

Sadece bilgi amaçlı bu yazdığım.

• Beğen
Tepkiler: Türko

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba. Mtbden şehir bisikletine geçmek amacıyla teknik bilgim olmadığı için anlayan arkadaşlar sormak istedim.

Aklımda üç marka var. Merida, sedona ve carraro. Fiyatı 1500'ü geçmeyecek şehir bisikleti tavsiyenizi bekliyorum.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mesajımı kim aldı lan buraya :acpsnr: