Merida mı ? Whistle mi ?

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
İyi akşamlar bisikletsever abilerim, kardeşlerim. Bisikletimi alım tarihine az kaldı ve artık aklımda sadece 2 bisiklet var. Kafam çok ama çok karışık gerçekten. Sizce Merida TFS-200D mi ? Yoksa Whistle 1160D mi ? Lütfen yardımcı olun. :) Şimdiden teşekkürler herkese. :)

Merida Matts TFS 200-D

http://www.sedabisiklet.com/wp-content/uploads/2011/02/merida_matts_tfs_200_D.jpg

Speeds 27
Sizes 14.5″-16″-18″-20″-22″
Frame Matts TFS Comp-D
Color Silk black(red)
Fork RST Gila 100 TnL
Shock
Derailleur front Sram X.5 low 34.9
Derailleur rear Sram X.5-9
Shifters Sram X.5 Trigger-3 / Trigger-9
Brake levers attached
Brakes Tektro Draco 180/160 mm
Chainwheel Sram S600 44-32-22
BB-Set Cartridge Bearing
Chain Shimano CN-HG53
Hubs Disc-F Alloy / Disc-R Alloy
Rims Matts Pro D
Freewheel Sram PG-950 11-34
Spokes Black stainless
Tires Merida Race 2.1
Handlebar FSA XC 300A OS R20 620
Stem FSA OS-190 6°
Headset M10 Neck
Seatpost FSA SL280 SB25 31.6
Saddle X-Mission Line
Pedals XC Alloy
Fiyat 870 $

Whistle Miwok 1160 D

http://www.sedabisiklet.com/wp-content/uploads/2011/01/MIWOK-1160-D.jpg

Kadro ALLOY HYDROFORMED W 8900
Amortisör 26″SF11 XCR PM.RL DİSK BEYAZ 100mm
Gidon MYTE KELL ALLOY OVERSIZE RISE 20MM
Gidon Boğazı BYTE KUTE ALLOY OVERSIZE
Sele Sapı BYTE ALLOY L:350mm DIA:31.6mm
Sele SELLE ITALIA Q-BIK WHISTLE LOGOLO
Çatal Yatağı CH-918 TBW 1.1/8″ YARI ENTEGRE
Krank Takımı SHIMANO DEORE FC-M590 44X32X22X
Göbek SHIMANO HB-M495 32H OTOMATİK
Arka Değiştirici SHIMANO DEORE RD-M592SGS SHADOW
Ön Değiştirici SHIMANO DEORE FD-M590
Vites Kolu SHIMANO DEORE SL-M590
Arka Dişli SHIMANO KCSHG509132 9-VİTES 11-32
Fren SHIMANO DEORE DISK FREN AM595
Dış Lastik SCHWALBE 26X2.10 54-559 BLACK JACK LITE SKINE PP
Jant MAVIC-26/559X17 XM 117 ÇİFT KAT Al. SİYAH 32H-
Pedal SP-910A
Fiyat 657 €

Sizce hangisi abilerim. Fiyat konusunda sorun yok. Bana güzel, mantıklı bir karşılaştırma yaparsanız çok ama çok sevinirim. Yardımınıza muhtacım. :) İyi akşamlar.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Yücel
Scudo

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
Bende düşünüyorum sağlam birşey.. konu için teşekkürler dostum

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
Whistle süper, hatta komponentları çook iyi, ama Merida!

A.Kadir Ünal

Forum Demirbaşı
Tepki
187
Biyerde parçalar sağlam biyerde kadro sağlam kafam karıştı :) ama bende merida alırdım. karar senın.

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Merida tabiki öyle çok ahım şahım donanım uçurumu da yok bence

mustafa susam

Daimi Üye
Tepki
76
Bisiklet
Motobecane
neden sadece bu iki bisiklet arasında kaldınız gerçekten düşündürücü
bi bisiklet alacaksanız kolunuzdaki saati bile verip sizin için en iyi olanı seçin kendi kafanıza göre. araştımak bu yaptığın değil herşeyi en incesine kadar araştırırsan bisikleti gider kendin alırsın kimseye bişey sormazsın bence.

• Beğen
Tepkiler: Birol YILDIZ

Çağrı Ç.

Aktif Üye
Tepki
76
Whistle kadroları genelde biraz ağır olur.. Ama bi whistle kullanıcısı olarak sağlamlığından gayet memnunum. Ben olsaydım whistle ın farklı renkte olanını tercih edip aradaki fiyat farkıyla whistle i modifiye ederdim.. Deore setde hiçde gözardı edilecek gibi değil.. ii pedallar

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Meridayı al.Komponent yükseltirsin.Yada whistle al kadro değiştirirsin doğukancım.Yada benim gibi Carraro al :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merida Whistle arasında kalıp seçim yapmış biri olarak, seçimimi meridadan yana kullandığıma pişman değilim. Tavsiye de ederim. Nitekim merida kadro konusunda iyi ve donanım olarak da x5 ile deore arasında bariz bir fark görmüyorum.

Bence merida ;)

Edit: Frenler hakkında bilgim yok yorum yapmayayım.

levent çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
60
Whistle Türkiye de üretilen iyi bir markadır ve daha iyiye gideceğinden hiç şüphem yok fakat benim tavsiyem Merida olur Shimano Deore halk arasında daha çok isim yapmış bir ürün fakat benim tercihim Sram X5 olurdu daha önce Shimano da kullanan birisi olarak Sram herzaman ilk tercihim olur kadrolara bakınca Merida öne çıkıyor kendisini kanıtlamış bir marka iki bisikletin diğer donanımları aşağı yukarı aynı Merida kadrosu ve donanımıyla seni pişman etmeyecek bir seçim olur.

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Saolun hepinize. Kafam iyice karıştı vallaha. Ya donanım olarak Whistle ama görünüş olarak Merida. :D Sizce Whistle 1160'ın mı maşası iyi ? Yoksa Merida TFS200D mi ? Tek sorum bu olucak.

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
Şöyle yapamazmıyız? bisikleti whistle alırız kadroyu değiştirir trek sedona veya merida olarak değiştirsek? üstüne bir miktar para ödesek? çünkü whistlenin parçaları iyi deniyor madem iyi kadroyu değiştirelim? nasıl olur? iyi forumlar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şuan sitelerinden karşılaştırıyorum da maşaları, gerek kullanımları gerek ağırlıkları olsun benziyorlar.

(link)
(link)

RST kullanmadım, kullanıcı geğerlendirmesi teknik incelemeden daha değerli bence. Benim meridamda XCM var, ilerde epicon düşünüyorum. Yalnız kafama takılan deore neden sram x5ten daha üstünmüş gibi bir kanı var? Yanlış bilmiyorsa sram x5 deoreye denk olan seri. İkiside güzel sistemler, ama shimano bizde en iyi bilinen vites markası, nitekim 10 önceki no-name bisikletimde bile shimano vites vardı.

Özetle ikiside parasının hakkını verecek bisiklet. Yinede merida kadro farkıyla 1 boy önde bence :D

levent çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
60
@Doğukan KARBAL

Kafanı karıştıracak bir neden yok bence varılan nokta Merida nın kadro kalitesi yüksek x-5 ve Deore aynı kalite de donanımlar(kişiye göre değişebilir)iki bisikletin aşağı yukarı diğer ekipmanları da aynı oklar Merida yı gösteriyor bunlara rağmen kafanın karışması ilginç geldi bana.

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Şimdi bir de işin içine Carraro 475 J RACE ve 476 Z RACE girdi.... :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Forumda bir arkadaşımız yazdığını hiç unutmam, şöyle birşeydi; sizin için kalite alabileceğinizin en iyisidir.

Bu noktadan yola çıkın.

3 kez bisiklet şeçmenin stresini yaşamış biri olarak, o marka/modeller verdiğiniz paranın hakkını verir. Almadıkça kafanız daha çok karışacak haberiniz olsun :D

Tepki
21
bisiklet seçimi gerçekten zor iş.. bence kaliteyi tercih edin.. full bi reno ford pejo düşünün baz donanımlı audi mercedes bmw..