Merida Matts 40D vs Focus Whistler 27-G hakkında yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında SarıNevzat tarafından paylaşıldı.

1. SarıNevzat

SarıNevzat Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Merhabalar,
    Foruma yeni üye oldum,
    Genellikle arazi şartlarında kullanabileceğim, 1500 TL ye kadar bir bisiklet almak istiyorum. Konu ile ilgili arkadaşlarımın yardımları ve birazda kendi araştırmalarımla, yazdığım 2 model arasında kaldım, aralarımda 200 tl gibi bir fark var.(Focus>Merida) donanımlarına baktığımda ise tek farkın vites sayısında olduğunu görüyorum.
    Sizce aradaki farka değer mi?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
    http://www.meridaturkiye.com/bikedetail.html?model=bikes/matts40d.html
    http://www.focus-bikes.com/int/en/b.../subcategory/sport-1/model/whistler-27-g.html

2. mehmetsarı

mehmetsarı Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba Nevzat,

Bu iki bisiklet markasının mühendislik çalışmaları da Almanya'da yapılmaktadır ancak Merida'nın üretimi Taiwan'da yapılırken Focus'un üretimi de Almanya'dadır. Onun harici senin de söylediğin gibi Focus'ta arka aktarıcı 9'lu ve bu dağ bisikletinde avantaj sağlayacaktır. Bunların haricinde kullananlar da yorum yaparlarsa daha rahat tercih yapabilirsin diye düşünüyorum...

Selamlar,
    Mehmet.

SarıNevzat

SarıNevzat Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Yorumların için teşekkür ederim,

Arkadaşlar,
    Özellikle Focus kullanan veya hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler,

4. burak özgüng

burak özgüng Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    focus 1 beden büyük kalıyor.daha üst kadro daha iyi donanım..1500 e kadar bakıcaksan
    merida tfs 100 big nine bakabilirsin.29 ' hemde dağda bayırda çok daha rahat edersin dev teker...

SarıNevzat

SarıNevzat Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Yorum için teşekkür ederim Burak,

Olabilir aslında, ancak büyük teker hareket kabiliyetimi engelleyebilir gibi düşünmüştüm ama bu opsiyonu da düşüneceğim.

6. utku özkan

utku özkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    1500 Tl bütçeniz varsa merida'nın daha üst modellerine bakabilrsiniz.
    Matts tfs 300 veya big nine tfs 100

İlginizi Çekebilir

3187249_orig.jpg
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
upload_2017-2-6_15-27-44.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
upload_2016-4-1_9-11-50.png
Guy Andrews ve Simon Doughty'nin kaleme aldığı The Cyclist's Training Manual kitabı, çalışıp kendini geliştirmek isteyen her tür bisikletçi için (yol, dağ, tt, cyclo-cross vb.) gerekli bilgiler...