Merida ve Giant

Utku Inan

Üye
Tepki
2
Herkese merhaba;
Bisiklet işinden çok anlayan bir adam değilim.Dün bir çok marka ve modeli gördükten sonra bu iki bisiklet arasında kaldım fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim;

Giant Talon 3
(link)
(link)

Merida TFS XC 100-D
(link)
(link)

Teşekkürler...

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Giant'ın fransızcasının yarım yamalak ingilizce çevirisine baktım da, 24vites arka aktarıcı alivio diye anladım peki deore yazan şey neresi bilen var mı?

Merida da Giant da kadro üreten büyük firmalar. Bulunduğum noktadan bakarak sadece kişisel tercihimi belirtebilirim, nitekim teknik olarak pek fark göremedim anlış anlamadıysam.

Bende merida tfs xc 100d var, yeni aldık, pek sürme imkanım olmadı ama ilk izlenimim ve okuduğum yorumlar iyi.

İstanbulda olduğunuza göre şehrinizde servis sıkıntısı olmayacaktır.

Bence gerçekten karar vermesi zor.

Gel seni de meridacı yapalım :) Şaka bir yana giant da kalite Yazı tura at, eger ikisi de hemen hemen denk

Utku Inan

Üye
Tepki
2
İşi yazı turaya bırakmadım. Hem Giant'ın 150 TL daha pahalı olması hem de Merida'da gayet güzel bir fren donanımı olması beni Merida'ya yönlendirdi...Bakalım yarın teslim alacağım...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şimdiden hayırlı olsun Pişman olmazsın hangisini seçersen Tabi merida ile aramıza katılacak olman bizi daha çok mutlu ediyor ;) Kazasız pedallar

Bu arada meridanın yeşilli olan kadrosu çok güzel bence ^^

randie

Aktif Üye
Tepki
89
İkisi de mükemmel markalar. Ben Merida'nın dizaynına, görünümüne bayıldım. Bence test sürüşünü ve görünümünü esas alarak karar verin, iki marka da kötü bisiklet yapmaz..

• Beğen
Tepkiler: Utku Inan

wahirua

Üye
Tepki
5
İsim
Rıdvan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar sağlam bir şehir bisikleti arıyorum.V fren amartirsörsüz 56-55 kadro haftada bir gün 1-2 saat gezmek için.İstanbulda yaşıyorum Merida mı yoksa Giant mı tavsiye edersiniz.Siz bisiklet tutkunlarının görüşleri benim için çok önemli.

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Haftada 1 gün bisiklete binecekseniz bisiklete çok para vermenize gerek yok bisan, salcano
bianchi de işinizi görecektir.

wahirua

Üye
Tepki
5
İsim
Rıdvan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@sadi imren Bey , almışken iyi bir şey olsun diyorum beni tamircilerle uğraştırmasın.Bir ara Sedona ve mosso şehir bisikleri arasında gittim baya bir araştırdım bisikletleri kronik sorunları olduğunu okudum hatta mosso satıcısından bu gidon sıkıntısını da teyit ettim.
Peki F/p olarak başka hangi markaları önerirsiniz.Öncelik sağlam olmalı uzun yıllar kullanacağım bir bisiklet olmalı.On sene önce İtalyan bianchi dağ bisikleti kullanıyordum ama sonra ara verdim.

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@wahirua (link)

(link)

Bu arkadaş yukarıdaki turları 1000TL lik şehir bbisiklet ile yaptı bu işler biraz psikolojik. Maddi durumunuz iyi ise Giant, Cube, Trek, specialized, Merida, Canyon gibi markalara bakabilirsiniz. Ben olsam haftada 1 gün bisiklete binmek için kiralama formülüne giderdim.

Son düzenleme:

ahlaksahibi

Daimi Üye
Tepki
338
İsim
yusuf
Bisiklet
Salcano
@sadi imren Bey , almışken iyi bir şey olsun diyorum beni tamircilerle uğraştırmasın.Bir ara Sedona ve mosso şehir bisikleri arasında gittim baya bir araştırdım bisikletleri kronik sorunları olduğunu okudum hatta mosso satıcısından bu gidon sıkıntısını da teyit ettim.
Peki F/p olarak başka hangi markaları önerirsiniz.Öncelik sağlam olmalı uzun yıllar kullanacağım bir bisiklet olmalı.On sene önce İtalyan bianchi dağ bisikleti kullanıyordum ama sonra ara verdim.
Bisiklet kolay kolay arıza yapmaz eskimez kırılmaz öncelikle bunun altını çizmek lazım 25 yıllık bisan çelik kadro eski dağ bisikleti ile binlerce km yol yaptım freni vitesi herhangi bir sorun çıkarmadı ki tüm donanımı orijinal o günkü donanımdı. Şimdi gelelim ikinci konuya yerli ve yabancı hemen hemen tüm markalar kadrolarını Çin veya Tayvan dan, yürüyen aksam ise %80 japon shimano. yani x marka yerli firmanın arızası çıkarma olasılığı neyse y marka ithal ürünün de arıza olasılığı o dur. Nacizane tavsiyem performans yapmayacaksınız eski model bisan beldesan castello vs çelik kadro temiz bisiklet alıp lastik sele fren güncellemesi yapıp kullanmanız inanılmaz keyifli sürüş hissi veriyor yok işim olmaz derseniz bütçenize göre istediğiniz bisiklet olabilir trek fx serisi specialized sirrus giant escape merida speeder, cube road serileri hepsi de güzel bütçe sınırlı derseniz sedona 410 triban modelleri de işinizi fazlasıyla görür dediğim gibi arıza ve sağlamlık gözardı edilebilecek bir değişken bence bisiklet seçiminde

• Beğen
Tepkiler: sadi imren

wahirua

Üye
Tepki
5
İsim
Rıdvan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@wahirua (link)

(link)

Bu arkadaş yukarıdaki turları 1000TL lik şehir bbisiklet ile yaptı bu işler biraz pisikolojik. Maddi durumunuz iyi ise Giant, Cube, Trek, specialized, Merida, Canyon gibi markalara bakabilirsiniz. Ben olsam haftada 1 gün bisiklete binmek için kiralama formülüne giderdim.
Sadi Bey teşekkür ederim .Verdiğiniz bilgiler için sağolun varolun.

Bisiklet kolay kolay arıza yapmaz eskimez kırılmaz öncelikle bunun altını çizmek lazım 25 yıllık bisan çelik kadro eski dağ bisikleti ile binlerce km yol yaptım freni vitesi herhangi bir sorun çıkarmadı ki tüm donanımı orijinal o günkü donanımdı. Şimdi gelelim ikinci konuya yerli ve yabancı hemen hemen tüm markalar kadrolarını Çin veya Tayvan dan, yürüyen aksam ise %80 japon shimano. yani x marka yerli firmanın arızası çıkarma olasılığı neyse y marka ithal ürünün de arıza olasılığı o dur. Nacizane tavsiyem performans yapmayacaksınız eski model bisan beldesan castello vs çelik kadro temiz bisiklet alıp lastik sele fren güncellemesi yapıp kullanmanız inanılmaz keyifli sürüş hissi veriyor yok işim olmaz derseniz bütçenize göre istediğiniz bisiklet olabilir trek fx serisi specialized sirrus giant escape merida speeder, cube road serileri hepsi de güzel bütçe sınırlı derseniz sedona 410 triban modelleri de işinizi fazlasıyla görür dediğim gibi arıza ve sağlamlık gözardı edilebilecek bir değişken bence bisiklet seçiminde
Sn arkadaşım sağol varol verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.