Merida (Crossway-Speeder) Kullanıcıları Kulübü

Scudo

maydın

Üye
Tepki
2
İsim
Mehmet Aydın
Bisiklet
Merida
Merida crossway 100 ile aranızdayım arkadaşlar.. Yeni ve hevesli bir bisiklet sürücüsüne tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum her konuda :)

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: ahmetd79 ve desarc

trashci

Üye
Tepki
0
İsim
Ceyhun
Merhaba arkadaşlar. Merida Crossway 40D de var bisiklet seçeneklerim arasında ama kadro boyuna karar veremedim. 2016 modelinin 52CM kadrolu olanını uygun bir fiyata buldum, kaçırmak istemiyorum. Boyum 1.80(1-2 cm oynayabilir), iç bacak uzunluğum ise net 82 cm. Bu fırsatı kaçırmadan almak istiyorum bisikleti, online alacağım için deneme şansım yok. Bayram olduğu için de herhangi bir bisikletçiyi açık denk getirip deneyemem. Ne diyorsunuz?

Hevesli

Aktif Üye
Tepki
260
@trashci Benimde bacak boyu 82, başka bir konuda sorduğumda 48, hatta 46 denememi önerdiler. Henüz almadım ben bayramdan sonraya bırakacağım, aceleye getirmek olmaz şimdi yanlış boy alıp pişman olmayalım.

Edit: ben merida crossway 20-v düşünüyorum, zaten kadrolar aynı sanırım.

trashci

Üye
Tepki
0
İsim
Ceyhun
@Hevesli ben de öyle düşünüyorum ama şu var ki bu fiyatı ve fırsatı bulamam gibi duruyor. 2016 modeller tükeniyor gibi. Zaten bütçemi çok da geremiyorum maalesef.

Hevesli

Aktif Üye
Tepki
260
@trashci panik yapmaya gerek yok o olmazsa başka bisiklet bulunur, ayrıca mağazadan aldığında %30 a kadar indirim alabilirsin, peşin ve nakit olarak verince zaten kafadan 200 lira indirim yaptıklarını gördüm duydum okudum, bide sünnettir deyip pazarlığa oturdun mu tamamdır.

Tepki
16
İsim
Önder
Bisiklet
Salcano
@desarc
Hayirli olsun. Ayni km saatimden bende de var ama teker boyutunu 28 olarak ayarladim ama km yanlis ölçüyor gibime geliyor. Az önce manuel olarak 2215 olarak girdim bakalim nasil olcak. Teker boyutum 28' 700×38c

Sizde bi sikinti oldum?

• Beğen
Tepkiler: desarc

desarc

Üye
Tepki
7
İsim
Omer
Bisiklet
Merida
@hidrojenperoksit
Teşekkür ederim. Benim lastikler de 28 lik. Tam ölçüsü 700-35c. 2215 olarak giriş yaptım. Km yi nasıl doğrulayacağım bilmiyorum ama çok abuk ve istikrarsız veriler yok gibi. Siz nasıl doğrulama yaptınız?

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

trashci

Üye
Tepki
0
İsim
Ceyhun
Merida Crossway 40D ile aranıza katıldım bugün... Gerçekten şık bir bisiklet. Pcye geçtiğimde fotoğraflarını paylaşacqğım.

Yalnız şöyle bi sorun var... Bisikletin arka diskinden frene basarken tık tık diye sesler geliyor periyodik aralıklarla. Durmuş haldeyken tekeri çevirince de sürtme sesi geliyor. Arka frene bastığımda diskin milimlik de olsa dışarı doğru eğildiğini gördüm. Janta yakın taraftaki pabuç ile disk arasında mesafe var lakin diğer tarafa göre bayağı az. Burada bir sürtünme olduğunu düşünüyorum. Var mı bir tavsiyeniz yoksa direkt servise mi götüreyim?

Tepki
68
İsim
Alperen
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trashci kaliper yamuk duruyor olabilir elinde alyan varsa biraz gevseterek diski ortalamasini saglayabilirsin

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@trashci fotoda Alt tarafta bir tanesi görünen, kaliperi kadroya bağlayan 2 tane vida vardır. O vidaları gevşetin, kaliperi yerinden oynatın, sonra arka freni peş peşe 4-5 kez sıkıp bırakın, en sonunda sıkın be bırakmadan, sıkılı halde vidaları tekrar sıkılayın. Sorun çözülecektir.

• Beğen
Tepkiler: desarc

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Pamuk arkadaşın söylediklerine katılıyorum @Hevesli En basiti bisikletin kadro borusu üstünde durduğunda ayaklarınız yere değmiş vaziyetteyken bacak arası ile kadro borusu arasında en fazla 3-4 parmak boşluk olmalı deniyor. Bu da en az 3-4 cm'ye tekabül eder.

trashci

Üye
Tepki
0
İsim
Ceyhun
Kaliperin rotora sürtünme sorununu çözd0m ama hala hafif bir sürtünme sesi geliyor,hiçbir şey değişmemiş gibi. Biraz acemi sorusu olacak ama arka tekerin ön tekere göre daha çabuk durması normal mi? :kötü:

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@trashci dönme süresi frenden ziyade göbeklerin durumuna bağlıdır, ancak ses gelmeye devam ediyorsa, özellikle hep aynı noktada sürtüyorsa, rotorun yamuk olma ihtimali var, rotor düzeltme aparatı öle düzeltilmesi gerekir.

Aliuz

Üye
Tepki
1
İsim
Ali Uzun
Arkadaşlar merhaba,
Bisiklet işine yeni merak sarmış biri olarak tavsiyelerinizi istiyorum.Bu bisikleti almak istiyorum ne dersiniz.IMG_6519.PNG

• Beğen
Tepkiler: ahmetd79

Hevesli

Aktif Üye
Tepki
260
@Aliuz

Ben bunun bir alt modelini aldım, 20-v olanı. Hoş bisiklet, kurulum sırasında yapılan ufak bi hatadan henüz uzun süreli test edemedim. Merida sanırım iyi bir marka, ama alternatifleri düşünebilirsin. Lapierre cross'ta aklım kaldı mesela.