Merida crossway 40V / Merida Crossway 20V / Carraro Sportive 225

uygarsirin

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Merida
merhaba arkadaşlar,
doğru bisiklete karar vermek ne kadar da zor.
fiyat / performans olarak kendime en uygununu arıyorum, son 3'e geldim. :)

yaşım 30, boy 1.78, kilo 80
eşimle birlikte istanbul'dan bozcaadaya gideceğiz.
ayrıca sıklıklı adalarda ve bostancı sahilinde kullanmayı planlıyoruz.

merida crossway 40v 1200 tl eşime de lady modeli
merida crossway 20v 1000 tl eşime de lady modeli
carraro sportive 225 900 tl (hidrolik fren) eşime carraro sportive 222 tl 750 tl

Sizce hangisi en iyi seçim? Ve neden?
teşekkürler

ps: benzer karşılaştırma yapacak arkadaşlar bir süre sonra bana ulaşabilir. bu hafta alıyorum çünkü. :)
ps 2: Ağustos'da turu yaptıktan sonra seçimimin uzun yol performansı hakkında daha detaylı yorumlarımı ileteceğim.

• Beğen
Tepkiler: Solepian
Scudo

uygarsirin

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Merida
Merhaba, sedona 321'i de cok temiz ikinci el 700 .TL'ye buldum aslinda :) o da 4. Secenek olabilir o halde? @taylantugay

Tepki
2
Merida 20v yi 1000 tl ye nerede buldunuz acaba? Ayrica nakitte %10 indirim yapsak 900 yapar ki bence bu fiyata alinir ki ben alabilirim..

• Beğen
Tepkiler: Solepian

Atalay Mete

Daimi Üye
Tepki
199
Burada oldukça güzel yorumlar yapılmış:
(link)

Bu arada benim tercihim Merida olur. Hem kadro hem donanım farkı ile Crossway lerin, xx değil de xxx serilerine baksanız daha iyi olur. Yazılı olan fiyata kanmayın, ciddi indirimler alabiliyorsunuz.

Tepki
29
İsim
Orkun
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kesinlikle merida tavsiye ederim. Tabi bütçenize en uygun modeli seçmek size kalmış.

uygarsirin

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Merida
Tesekkurler, ben de merida v40'a karar verdim.
Ciddi diyebilecegim bir de indirim aldim, pesinde yuzde 20 (bir tanidik vasitasiyla)
Bu sekilde v40'i 1100 .TL'ye bugun aksam aliyorum. v40 lady'i ise bekleyecegiz.
Once fotograflarini, kullandikca deneyimlerimi paylasiyor olurum, herkese tskler

uygarsirin

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Merida
Bu arada merida xxx ile xz'ler arasinda, yani crs 100 ile crs v40 arasinda 215 dolar fark var. Malesef butceyi cok zorlar, v40 suan benim icin ideal bir tercih olarak gozuktu.
Ayrica hidroluk fren de dusunmuyorum uzun yol yapacagim icin, crs 100'ler hidrolik fren.

Tepki
57
İyi aksamlar. Aldiniz mi merida 40v yi? Ayrica 635$ dan nasil 1100 tl ye indirdiniz? Bize de taktik verin :)

uygarsirin

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Merida
Komşumun ve arkadaşımın arkadaşının Merida bayisi olduğunu öğrendim, hemen iletişime geçtim :)

Kendisinden diğer ekipmanları da almam, servis olarak onu tercih etmem ve peşin ödememden dolayı fiyatta elinden geldiğinde yardımcı oldu.

isteyenler özelden iletişime geçerse aşağıdaki 2 model için de arkadaşım diyerek görüşebilirim. Peşin ödemelerde muhtemelen aynı şekilde yardımcı olacaktır.
Şuanda elinde şehir/gezi bisikleti olarak Merida crossway 100 ve speeder t3d modelleri var. Yeni siparişler için ise kadar yardımcı olabileceğini sanmıyorum, malum euro ve dolar ciddi arttı.

@taylantugay

uygarsirin

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Merida
ilk fotoğrafı paylaşayım :)
dükkandan çıkmadan hemen önce.

iş sebebiyle bugün kullanma fırsatım olmadı.
sadece aldığım yerden eve bisiklet ile geldim. :) daha önce sadece MTB kullanmış biri olarak bana uçuyor gibi geldi.
yokuş aşağı çok hızlanıyordu, orada biraz tedirgin oldum. :) frenler iyiydi.
mtb'ye göre çok daha büyük tabiki, boyum 1.78, bacak boyum 81 cm, kadro boyu olarak 52 cm tercih ettim.
kırmızı ışık gibi, kısa süreli duruşlarda seleden inmek durumunda kaldım, mtb'lerde selede otururken tek ayak yerde bekleyebiliyordum. bu kullanım şekli çok farklı geldi. parmak ucunda da olsa selede kalmalıyım sanki, belki de yüksek tuttum seleyi :) burada sizce atladığım bir şey var mı?

@taylantugay

http://imageshack.com/a/img811/7240/p72j.jpg

uygarsirin

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Merida
yeni fotoğraflar, Rumeli Feneri gezi sayfasında da paylaştım ama burada da bulunsun istedim.

http://imageshack.com/a/img541/1696/fyri.jpg

http://imageshack.com/a/img59/3801/xbo6.jpg

http://imageshack.com/a/img208/3251/o2ef.jpg

• Beğen
Tepkiler: Armağan Özmen

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@uygarsirin

Bu fiyatı nereden aldınız acaba?

uygarsirin

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Merida
@Emre Tekinarslan

2 adet Carrora icin pesin odeyecegimi soyleyip telefon ile pazarlik yapiyordum, sirin bisiklet, kartal bu fiyati vermisti. Carraro sitesinde belirtilen bayilerinden sira ile hepsini aramistim. ;) elinde olan cok az vardi umarim ellerinde hala vardir satisi devam ediyordur. :)

• Beğen
Tepkiler: Solepian ve sspl

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@uygarsirin
Hem 2 tane sipariş etmişsiniz hem de istanbulda... :/
Hayırlı ugurlu olsun :)

uygarsirin

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Merida
@Emre Tekinarslan

Yok sonra merida v40 aldik ;) fiyat almistik oradan carrora'lar icin :)

Emre Tekke

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Carraro
@uygarsirin

Merhabalar , merida 40 V ile uzun yol yaptınız mı ? Yorumlarını nedir ? Bir kaç çeşit arasında kararsız kaldım

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@Emre Tekke 10 numara bisiklet hocam.

Ben de 6 aydır 40V kullanıcısıyım . Ağırlığı 13,6 yazıyor sitede. 1-2 kg daha hafif olsa daha mutlu olurdum ama bu paraya (2.el kargoyla 850 ye aldım ) sanırım en iyi bisikletlerden biri.

Her yere giriyorum 600 km oldu toplam ilk sahibiyle beraber , lastikler patlamadı hiç.Bisiklette de bir problem olmadı.

Bagaj delikleri vesaire zaten var. Haftaya eve gidince bagajlarla çantalarla dolu dolu bir fotoğrafını atarım buraya.

• Beğen
Tepkiler: phoenix48

Emre Tekke

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Carraro
@Onur İlker Gündoğdu

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Etrafınızda ikinci el tur bisikleti satan var mıdır ? fotograflarınızı bekliyorum