Merida crossway 100 yükseltme vs 29'er mtb

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Alper Cokyuksel tarafından paylaşıldı.

 1. Alper Cokyuksel

  Alper Cokyuksel Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  100
  Beğeniler:
  71
  Şehir:
  Kadıköy, İstanbul
  Seviye:
  selam,
  daha önce birkaç konuda lafı geçmişti, ancak artık harekete geçme noktasındayım, o sebeple konu açmak istedim.
  2012 model Merida Crossway 100v bisikletim var. üstündeki donanımdan hiç memnun değilim. seçeneklerimden biri, aslında çok sevdiğim bu kadroyu yükseltmek.
  önce yükseltme ile ilgili sorum;
  bisikleti elimde tutmaya karar verirsem, deore grup set almayı planlıyorum. belki zorlarsam slx de olabilir. ancak mtb grup seti için bisiklette başka bir değişiklik yapmam gerekir mi?
  ayrıca istanbulda kullanacağım zamanlarda daha ince lastik ve düz maşa takmak istiyorum. lastik tamam ama düz maşa ne takmam gerekir, nereden almam gerekir bilemedim bir türlü.

  ya da,

  bu kadar masrafa girmektense elimdekini satıp -sanırım 1000tl falan ediyor- kendimi biraz daha zorlayıp deore setli bir 29'er almak da diğer bir seçeneğim. normalde bisikleti istanbulda asfaltta, kaldırımda, sokak arasında; yalovada'da köy yollarında, patikalarda vs kullanıyorum.
  bazen bir MTB'm olsa da şurdan kafayı gözü kırma pahasına yokuş aşağı kendimi salsam dediğim arazilerde oluyor.

  öğrenebildiğim kadarıyla 29'er ile şehirde, daha doğrusu asfaltta hız vs. pek verimli değil ama benim de öyle beklentilerim/amaçlarım yok. sakin adamım yani :) bisikletin ağırlığını falan çok önemsemiyorum. zaten bagaj ve heybe de kullanacağım.

  ekstra soru: bu aktiviteleri %25 eşimle yapıyoruz, yazları. yani o benden daha çok az kullanıyor ama biraz motivasyon sorunu var. onda zamanında milliyetin verdiği peugeot mtb var :) (evet eşşeğim) ona da bisiklet almak lazım. eğer mtb alırsam aynısının 26" olanını da ona düşünüyorum. varsa fikriniz bir dal da ondan alırım.

  şimdiden teşekkürler,
  alper
   

İlginizi Çekebilir

big_thumb_c3936ab43c2176907a7937179084c0ef.jpg
Yoğunluğum sebebiyle uzun süredir paylaşım yapamıyorum, paylaşabileceğim pek çok makale birikti :) Yazın daha fazla paylaşım yapabileceğim ;) Kısa bir antrenman paylaşımıyla kaldığımız yerden...
upload_2016-4-29_9-7-59.png
Antrenmanları kayıt altına alıp bir program çerçevesinde performansınızı takip ediyorsanız, web üzerinden online hizmet veren analiz sitelerini mutlaka duymuş olmalısınız. Örneğin TrainingPeaks...
upload_2016-11-16_14-23-36.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...