Merida Big Nine 40 - Sedona 920

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
Merhaba herkese:

Haftaya bu iki bisikletten birini Allah'ın izniyle alıyorum.Ben Sedona 920 almayı düşünüyorum fakat gönlüm Merida'dan yana.

Benim problemin bu Merida'nın fren sistemi.Bu ''Promax'' denen fren sistemi.Bu ismi duyan kullanan oldu mu aranızda veya ''Big Nine 40'' kullanan var mı aranızda ? Problem yaşanmış mı forumda da fazla konu yok ''Promax'' ile ilgili.

Kısaca arkadaşlar bu iki bisiklet arasında kaldım siz olsanız ne önerirdiniz?
Şimdiden teşekkür ederim...

(link)

(link)

Ayrıca bu bisiklet arasında Merida tarafına doğru 70 dolarlık bi fazlalık var sizce değer mi bu farka?

Scudo

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
@Adil Ömer karakuş

Promax fren marka markası (shimano , tektro vs.) kardeşim daha önce hiç duymamıştım bisikleti alacagim fakat bu fren sistemi kotuyse almayacagim

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
Arkadaslar yardım edin sedona mı merida mı

Burakk.

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Sedona
Deniz, bende ikisi arasında kalmıştım. İki bisikletin de görünümü gerçekden güzel ama sedona daha bir güzel geldi gözüme sonunda sedonada karar kılmıştım ama sedona 920 almaya giderken sedona 840 ile eve döndüm :)

Promax frenleri nette araştırmanı öneririm, ayrıca forumda iki bisikleti de kullananlar mevcut onlara sorabilirsin.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İkisi de aynı donanım sayılır görüntüden dolayı Merida alrıdım.

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
Başka promax hakkinda bilgisi olan /öneri tercihte bulunacak olan

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
@M.FARUK

Merida'dan yana yok ama bisiklette olan promax fren sisteminde çok kötü diyenler oluyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Deniz İLİKÇİ

Sedona'nın başarısına gözün kapalı güvenebilirsin. Sedona Aslı bisikletin kendi markası. Merida yine Aslı bisiklet tarafından getiriliyor. O sebeple ikisindende iyi derece teknik destek alacağını düşünüyorum.

Sedona kullandığım ve kalitesini bildiğim için her şekilde Sedona yı seçerdim.

Ne yazıkki promax hakkında net bilgim yok. Bence konu içinde çırpınma ve netten araştır.

Salim Kaya

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Merida
Bende seninle aynı terettüdü yaşadım. 2 hafta önce merida big nine 40 29er aldım. Bu h.sonu c.tesi ve pazar sabah erkenden sürüşe çıktım. Toplam 45 km falan yaptım. Hem asfaltta hem kumlu yolda hemde toprak ve taşlı zeminde sürüş yaptım.
Öncelikle sorduğun için söyleyim; bende frenlerini araştırmıştım ve bilgi bulamamıştım ama hidrolik olması benim için yeterliydi. Sürüşte ise frnleme çok başarılı ve sessiz çalışıyor. Bacanağımın btwin bisikledinde md fren var. Meridadan inip ona binince frensizmiş hissi verdi bana :)
Bunların dışında herşeyiyle çok güzel bisiklet. Bende markasına güvenip aldım. Yalnız emin olmamakla birlikte bisikletin bana büyük olduğunu düşünmeye başladım.
Bazı rampalarda oldukça zorlanıyorum ve belkide ideal sürüş pozisyonumu bir türlü ayarlayamıyor olabilirim. Esasen düzde bacanağın bisikleti o kadar kolay geldiki sürüş açısından ondan sonra bu kanıya vardım. 29" olmasımı yoksa kadronun biraz büyük olmasımı beni zorluyor onu bikmiyorum.
Hatta henüz yeniyken bunu satıp 17" kadrolu bir meridaya geçmeyi bile düşünüyorum.