Merhaba - Salcano City Fun 60

Levent S.

Aktif Üye
Tepki
215
Bisiklet
b'Twin
Merhaba. Yaklaşık 3 haftadır her gün forumu okuyorum sonunda üye olmaya karar verdim. Adım Levent 39 yaşındayım diyabetliyim, 183 cm. boy ve 84 kiloyum biraz da gevezeyim :). Diyabet hem diyet hem de sporu gerektiren bir rahatsızlık (ben hayat tarzı demeyi tercih ediyorum) olduğundan düzenli yürüyüş yapan bir insanken yürümekten fena sıkıldığımı farkettim. Yazda geliyordu bisiklet özlediğimi farkettim, 80'lerin sonlarına doğru babamın aldığı Bisan yarış bisikletim vardı çok şahane vakit geçirmişliğim var kendisiyle, zamanla unuttuk gitti tabi iş güç çocuk derken. Sonunda 1500 tl bir bütçeyle bisiklet almaya karar verdim. Bu kararı evde eşimle paylaştığımda ilk önce kızım (9 yaşında) baba bana da dedi arkasından eşim o zaman benim başım kel mi diye sordu. Dolayısı ile ya 1.500 civarına kendime ya da aynı bütçeyle kızım ve eşime de bisiklet alacaktım ben de aileme almayı tercih ettim elbette. Sonuçta kendime Salcano City Fun 60 eşime NG650 Lady kızıma da Salcano Bodrum Lady 24 aldım (sepetine tav oldu kızım). Sarıyer Acarlar da oturuyorum ve haftada 4 gün (bazen 5) Rumeli fenerine gidip geliyorum (git gel 20 km.) Gittiğim yol (resmen cennet)

https://i.hizliresim.com/VpoWkB.jpg

Bisikletim

https://i.hizliresim.com/8nqRG1.jpg

https://i.hizliresim.com/qq6Z1q.jpg

Ancak şunu anladım ki ben eskiden Bisan kullanan o çocuğum hala ve bir yol (bana göre yarış) bisikleti istiyorum. Umarım önümüzdeki sene bütçe ayırabilirsem sizlerin de desteğini rica ediyor olacağım. Bisikletimden memnunum ancak bir kaç sorum var.

1. Yokuş çıkarken (yaklaşık 300 mt. irtifa var %7 eğim ile 2 km civarı endomondoya göre) baya kesiliyorum hatta 2-3 kere 1-1,5 dakikalık durup dinleniyorum sanıyorum amoritsörlü maşa beni ekstradan yoruyor ayağa kalkıp pedal basamıyorum

2. Bacak ön kaslarım ve diz kapaklarım ağrıyor sanıyorum oturma pozisyonundan dolayı şimdi selede otururken ayağımın topuğu pedala basacak kadar yükselttim seleyi umarım işe yarar sizlerin önerilerine açığım.

Zevkle konularını okuduğum ve umarım faydalanabildiğim çok güzel dayanışması olan bir forum gördüğüm kadarıyla. Tekrar Merhaba! :)

Scudo

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Sorunuzun cevabı kısa ve öz levent bey:Sabır. Antreman yaptıkça daha iyi bir form yakalayacaksınız. Tabi ki amortisörsüz bir bisiklet tercihi daha mantıklı olurdu ama şu aşamada sorun bisiklet değil kondisyonunuz. Zamanla o da düzelir. Ailecek kazasız sürüşler dilerim.

Levent S.

Aktif Üye
Tepki
215
Bisiklet
b'Twin
Teşekkürler Soner Bey, işte bilnçsizlik böyle bir şey maalesef, halbuki aynı bisikletin sabit maşa olanını alabilirdim.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Sağlık olsun, bu da güzel bir bisiklet. Siz yeter ki sürün. İnsanlar kaç bin liralık bisikletlere biniyor ama sizin kadar süremiyor. Sağlıcakla kalın.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

Erol Uslu

Üye
Tepki
23
Bisiklet
b'Twin
arada araziye de girerseniz amortisörlü ön maşa işinize yaracaktır. bende de city fun 50 hd var amortisörden memnunum frenlerde konforlu oluyor. hayırlı pedallar.

Levent S.

Aktif Üye
Tepki
215
Bisiklet
b'Twin
Teşekkürler Erol Bey açıkçası lastik patlar korkumdan hafif toprak bir yola bile giremiyorum. Daha 3 haftalık bisikletli olarak çıkabilecek her türlü terslik ödümü kopartıyor :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Güle güle kullanın. Ailecek Allah kaza beladan korusun. Benzer bir durum benimde başıma geldi. Ayırdığım tüm bütçemi kızıma ve eşime de bisiklet aldım. Hep beraber sürünce daha bir zevkli oluyor..:)

• Beğen
Tepkiler: Levent S.

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
Öncelikle hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. Aynısından bir tanıdığa aldık, şunu söyleyebilirim kesinlikle bisikletle alakalı değil yokuş performansınız. Tamamiyle kondüsyonunuzla alakalı. Diz ve kas ağrısı büyük ihtimal oturma pozisyonunuzdan kaynaklı olmakla beraber gücünüzle de alakalı. Diz için özellikle 10 dakikalık basit ve aletsiz bağlarınızı güçlendirici hareketleri tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Levent S.

Levent S.

Aktif Üye
Tepki
215
Bisiklet
b'Twin
İyi dilekleriniz için çok teşekkürler Serkan Bey sizi ve ailenizi de Allah kazadan beladan korusun inşallah daha kızımı yola çıkartamazsam da içine bisiklet aşkı sokabileceğimi umuyorum.
Sayın S.Koca belirttiğim gibi bisiklete binince ayaklar yere değecek gibi hatırlıyordum ben meğerse değilmiş meğer sele de otururken topuğunuz pedala basacak şekilde olmalıymış ki normal pedal basma pozisyonunda dizler yürür pozisyonda kırık kalsın. Öğrenmeye çalışıyorum diz için gerekli hareketleri araştırıcam. Teşekkür ederim.

Tepki
18
İsim
E.Y.
Bisiklet
Carraro
Levent bey konuyu hortlatmak gibi olacak ama kusuruma bakmayın. Öncelikle güzel günlerde kazasız belasız sürün. Siz tam aradığım kişilerdensiniz arasında kaldığım iki bisikletede sahipsiniz. Acaba city fun 60 mı daha iyi ve güzel yoksa Ng650 mi? Şimdiden teşekkürler.

Tepki
5
Bisiklet
Salcano
@silenceforme
Hocam ben kendim city sport 10 kullaniyorum oncelikle n650 mi city sport mu sorusunu cevaplayacak olursam eger araziye girme durumunuz yoksa kesinlikle city sport u oneririm cunku ng 650 dag bisikleti ve buyuk lastiklerle geliyor o da sizi normal yolda cok yorar. City fun 60 a gelince ben 10 modelini kullaniyorum ve size tavsiyem almisken donanimi yuksek olanini almaniz en azindan 40 olani falan alsaniz menfaatinize olur cunku ilerde sıkıntı cikarma durumu olabiliyor o zamanda yuksek donanima gecmenin maliyeti simdikinden fazla oluyor ayrica surus keyfi olarak daha yuksek modeli alirsalirsaniz cok daha fazla keyif alirsiniz.

Tepki
18
İsim
E.Y.
Bisiklet
Carraro
@Buğra Otaklı

Hocam iyi hoş demişsinizde bunun bütçe kısmıda var ne yazıkki bütçemde çok değil. Bazı gideceğim yollar o kadar çukurluki şehir içinde arazi var gibi hemde toprak yol bunlar.