Drag marka bisiklet hakkında

Scudo

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Bütçe XC 1000 e çıkmak istemiyor şu an :) Bu sebepten XC 500 ü önermiştim. Fiyatı 400 YTL.

alibo

Aktif Üye
Tepki
28
Merhaba, ben de aynı dertten muzdaribim. anlıyorum sizi. Drag düşünmüştüm hatta ilk.. Kendim ve Eşim için. Fakat bisiklet koca bir dünya, araştır araştır bitmiyor.. Bitmedi, ve eşim yıldı sonunda, birşey istemiyor artık :(
Birde bütçe kısıtlı ise, tamam seçenek az, karışık değil ama, bu kez de yazılanları okuyorsunuz içinize sinmiyor vasat birşey..
Ama düşünüyorum da hani kayalardan aşağı salmayacaksak kendimizi, ya da yüzlerce kmlik bir tura katılmayacaksak varsın hi-ten olsun.. zaten sınırları çok zorlamayız ki bitkin düşelim ağırlığından..
3-4 sene üstünden inmediğim, odtü yokuşlarında tepelerinde dolaştığım bir taiwan malı leopardım vardı. şimdi yazılanları okuyorum da nasıl gidon elimde kalmamış, maşası ekmemiş beni yokuşlarda.. şaşıyorum. şanslıymışım sanırım. :)
ondan bana kalan tek derdim shimano oldu.. illa ki vitesi alt seviyede olsa shimano olsun.. göbeğim çatlamıştı da viteslerinin ayarını tutturabilmek için.. ve atan zincirlerden tabi.. İzmirde bulsam bir hacker sf, hiç düşünmiycem. ama o da yok :( Eşim zaten istemiyor artık :(
Bazen hayat zor, ama parayla da saadet olmaz.. şimdilik yürüyüşlere devam..
size kolay gelsin.. Benim için de öncü olursunuz belki..

JUDASSS

Üye
Tepki
0
herkese fikirlerini paylaştığı için tşk ederim,kısmetse yarın bu işi sonuçlandırıcaz heralde,ne aldığımı kaça aldığımı ve diğer bilgileri sizlerle paylaşıcam,Alibo arkadaşım sanada katılıyorum fazla kurcalamamak lazım araştırdıkça çıta artıyo bakalım bilgileri aktarıcam herkese iyi haftasonları...

tutkucan

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar Drag bisikletler tekrar Türkiye'ye gelmiş diye duydum..Modelleri gören var mı?

zorbeyonur

Forum Demirbaşı
Tepki
642
Ben gördüm Batıkentte oldukça güzel modeller var fiyatlarda oldukça iyi gidip görmeye değer yolunuz düşerse mutlaka bakın derim....

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
DRAG GRİZZLY 26'' DİSC
Ölçü
XXL, XL, L, M
Çerçeve Grizzly 26 "Alüminyum
Çatal Suntour M2025 26 TS
Jantlar Drag Hand Made Çift Katlı
Lastikler Trax Getaway, 26 "
Ön Jant
Mach1 EXE 36h B / A + CNC/DC20-FQR SLV, 26 "
Arka jant Mach1 EXE 36h B / A + CNC/FM31-RQR SLV, 26 "
Ön Fren Tektro IO-F, disk, 160 mm
Arka Fren C-Star V-fren RA-X993SD
Vites Shimano ST-EF40
Ön Vites Shimano FD-TZ31 / 31,8 mm
Arka Vites Shimano Tourney RD-TX51, 6 / 7 hız
Crank Suntour XCC-T208-PB 8 hız, 48/38/28T 175 mm
Ruble
Suntour MF-TZ21 14/28T, kaplamalı
Alt konsol SR BB8 / XCT 122 mm / 68 mm TCMB
Pedal SP-910'lar
Sele
Selle Royal 8546D Viper + ICS Unisex 8.067
Sele Borusu
Zoom
Gidon 620 mm
Boyun
MA-4500 / 100 mm / 28,6 mm
Furç
VP-A88 / 1-1/8 "

fiyatıda 521 tl. nsl uygun mu ? sıfır hemde.
tskkurler :)

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
hımm daha ii olur yani ole m? bn onuda arastırmaya geceym madem. cok saol. baska bu fiyata onerebileceg

hımm daha ii olur yani ole m? bn onuda arastırmaya geceym madem. cok saol. baska bu fiyata onerebileceginz bisiklerlerde var m?

harun89

Üye
Tepki
2
Herkese Merhaba,

Foruma giren bir kaç kişi markalara çeşitli haksızlıklar yapıyor.İnsanlar bir ürünü satabilmek için çok emekler harcıyor fakat birileri bu işleri iğrenç noktalara taşımaya başladı.Herkesin emeğine saygı göstermek gerekir.Bilmeden,araştırmadan lütfen yorum yapmayalım ve yeni başlayacak arkadaşlarıda istediğimiz, çıkarlarımızın olduğu markalara yönlendirmeyelim.Biz fikrimizi belirtelim,alacak arkadaşlarda doğal olarak o seçeneklerden birilerini eler ve istediği ürüne sahip olur.

Drag Grizzly için açıklama yapmak gerekirse...yada mukayese yapılacaksa eğer... iki bisikletin özellikleri aşağıda yer alıyor.
Disc farkını unutmayalım lütfen...

Drag Grizzly DİSC

Ölçü
XXL, XL, L, M
Çerçeve Grizzly 26 "Alüminyum
Çatal Suntour M2025 26 TS
Jantlar Drag Hand Made Çift Katlı
Lastikler Trax Getaway, 26 "
Ön Jant Mach1 EXE 36h B / A + CNC/DC20-FQR SLV, 26 "
Arka jant Mach1 EXE 36h B / A + CNC/FM31-RQR SLV, 26 "
Ön Fren Tektro IO-F, disk, 160 mm
Arka Fren C-Star V-fren RA-X993SD
Vites Shimano ST-EF40
Ön Vites Shimano FD-TZ31 / 31,8 mm
Arka Vites Shimano Tourney RD-TX51, 21 Vites
Crank Suntour XCC-T208-PB 8 hız, 48/38/28T 175 mm
Alt konsol SR BB8 / XCT 122 mm / 68 mm TCMB
Pedal SP-910'lar
Sele Selle Royal 8546D Viper + ICS Unisex 8.067
Sele Borusu Zoom
Gidon 620 mm
Boyun MA-4500 / 100 mm / 28,6 mm
Furç VP-A88 / 1-1/8 "
FİYAT:469 TL

Sedona Borla
KADRO: Sedona Borla
RENK: Kırmızı, Gri, Mavi
KADRO ÖLÇÜ: 14″,16″,18″,20″
BOĞAZ: Amoeba Beyaz
GİDON: Amoeba Beyaz
SELE BORUSU: Tranz-X 27,2 Siyah
SELE KELEPÇESİ:Tranz-X 31.8 mm
FURŞ TAKIMI: Ne co CC-142
ÖN VİTES: Shimano C-50
ARKA VİTES: Shimano TX-30
AYNAKOL: Shimano FCM-151
FREN TAKIMI: Tektro
RUBLE: Shimano 7′li TZ-37 Mega
VİTES KOLU: Shimano Altus EFS0-7′li
FREN KOLU: Shimano Altus EFSO-7′li
ÖN HAZNE: Joytec Mandallı
ARKA HAZNE : Joytec Mandallı
ZİNCİR: KMC Z-51
ELCİK: Velo
DIŞ LASTİK: CST 26*135 Siyah
JANT: 26 TM Alim. Çft kat
JANT TELİ : Siyah
ORTA MİL: Shimano 340 Acera UN-26
MAŞA: Sountour XCM Beyaz
SELE: Selle Royal
PEDAL: Wellgo
FİYATI 535 TL

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
drag pek görmedimde ortalarda emin olamadım acıkcası. harun sennkinin modeli ne memnun musun peki ? özelden atamadım kusra bakma.

drag grizzly baya iims ya sevdim . taksit flnda yapıolar. nerde bu doga bisklet?

nbaboy55

Aktif Üye
Tepki
29
benm bisikletim drag :) ama burdan almamışdm. ki iknci el olarak aldm. alan arkadaş da burdan almadı.

Blasto

Üye
Tepki
33
drag marka bisiklet kullananlar bisikletlerinden memnunmusunuz
genel olarak bisikletlerin kadroları için en söyleyebilirsiniz...
onceki senelerde oğuz.. nickli bi arkadas drag f4 dh kullanıyordu ama... kadro kulağını yamultmuştu. ki kadro kulağıda galiba kadro ile bütünleşikti... buda geri dönülemez bi sorun çıkartır...

üzerindeki shimanolar eski model galiba ama yinede iş görür...
şuan drag freeborn u araştırıyorum.... kadro dizaynı bakımından çok güzel ayrıca fiyatıda çok uygun (480tl) tabi bi okadarda maşası pek iyi değil ama 2.el bi duro ile iyi olablir gibi... tabi 130mmlik maşayı geometrisine uygun olursa....

Tepki
5
bence kulagı kadro ıle bırlesık bır bısıklet hıc tavsıye etmem bende teknık ınıs yapıyorum kackere kadro kulagı ve arka attırıcı parcaladım dusun kulak kadroya sabıt olsa kadroyumu degıstırıcektım yanı bu cok zor olurdu dostum emın ol sen kulagı olan bı kadro al bence

Blasto

Üye
Tepki
33
vede bildigim kadarıyla kadro kuldagı kadro zarar gormeden beli bir gelimden sonra kırılıyor ve kadroyu korumus oluyor... oyuzden dediğiniz gibi kadro kulagı sart

Ancak kadro kulagının olup olmadıgına tam olarak emin değilim sizi yanlıs yonlendirmek istemem okudugum bi yoruma dayanarak boyle bir soylemde bulundum...
en iyisi ankaradaki doga bisiklete sormak olacaktır ;)

Tepki
18
herkese merhaba başlktada belirttiğim gibi drag marka bisikletler hangi ülkede üretilmektedir, firma hangi ülkenin firmasıdır