Merhaba belgesel ile ilgilenen varmı

belgeselci

Üye
Tepki
53
Alternatif Belgeseller hazırlıyoruz

Selamlar,
Ben Cengiz Yargıç
Belgesel yönetmenliği yapıyorum. Farklı medya kuruluşlarında çalıştım ve Medya içerisinde faydalı programlara izin verilmediğini gördüm. Kendi idealim olan belgeselleri yürütebilmek için "Belgesel Atölyesi"ni kurarak çalışmalarıma başladım. Belgesel ve alternatif tv programları konusunda başlattığımız çalışma kısada sürede büyük ilgi gördü.
Herkes medya yayınlarından yakınıyordu. Ama sonuca gelince "beğenmiyorsan izleme" deniyordu.
Biz Lafı bıraktık ve Belgesel Tv Programları yapımına başladık.
Ekiplerimiz, Belgesel ve tv programları çekimleri esnasında pratik yaparak öğreniyorlar.
Çalışmalarımızdan kısaca bahdeyim;
HALEN HAZIRLANAN PROJELER:
İNSANLAR ALEMİ BELGESELLERİ
Kainatın en mükemmel varlığı insan...
Bilgi, zeka ve becerileriyle dünyaya şekil veren insan aynı zamanda hırs ve tamahıyla kendisi ile birlikte dünyayı mahvedebilmektedir...
Kainatı keşfetme ve şekillendirmeye talip olan insan kendisini keşfetmekten aciz kalmıştır...
Yıldızları, dünyayı, maddeyi, bitkileri, hayvanları, vs. inceleyerek onların davranış biçimlerini ortaya sunabilen insan kendi gerçekliğinden kaçmaya çalışmaktadır.
Bu belgesel çalışmasında insanın özellikleri, davranış şekilleri, duyguları, kişisel ve toplumsal süreçleri tamamen doğal çekimlerle gözler önüne serilecektir.
Bu belgeselde yeni keşifler yapılmacak, bilinmedik sözler sarfedilmeyecek....
Belgeselin çekim aşamaları tamamen doğal ortamlarda ve özel tekniklerle gerçekleştirilecek.

ALTERNATİF TV PROGRAMLARI:
BELGESELCİLER
AMAÇ: Bahsini geçtiğimiz "Belgesel Okulu" projesi kapsamında yürütülen çalışmalar ve bu yönde yapılan çalışmalar tüm ayrıntılarıyla gözler önüne serilecek.

BİRGÜN
Toplumsal bir alanın 1 günlük hikayesi. İnsanların sürekli olarak gelip geçtiği veya belli kısa sürelerde uğradığı merkezlerin 1 tam gün boyunca hikayesi ekrana yansıtılacak.

GEZ - GÖR
AMAÇ: Ülkemizin tarihi - kültürel - sosyal ve doğa güzelliklerini seviyeli belgesel programlarıyla sunmak.

SOKAK
AMAÇ: Toplumsal yaşam alanlarında halkımızın davranış biçimleri tamamen belgesel mantığı çerçevesinde verilecek. Programda söyleyecek sözü olan halkımızın doğal sunumlarına yer verilecek.

GAZETE VE DERGİLERE BELGESEL FOTOĞRAFLARI EŞLİĞİNDE ARAŞTIRMA YAZI DİZİLERİ
Belgesel araştırmacılığı ve belgesel fotoğrafları konusunda kendilerini geliştiren ekibin hazırlayacakları konuları gazete ve dergilerde yayınlanacak.

Ayrıca Bisikletle yapılacak bir projemiz var ancak bu çalışma şu anda sadece fikir aşamasında.
Konu ile ilgilenen arkadaşların görüşlerini bekliyoruz

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Güven İslamoğlu ile şu bölümü yaptık ,

(link),

elimizde çok fazla görüntü ve fotoğraf var , geçtiğimiz yılın turu ile ilgili.

Değerlendirmek isteriz.

Bu yıl da TRans Avrupa bisiklet turu yapacağız.

Daha kaliteli, tripodla ve anı çekimi mantığı olarak değil farklı bakış açısı ile çekimler yapacağız.
selamlar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Cok guzel, ben de ilgileniyorum eger yardım edebilecegım bır sey olursa seve seve destek olmak ısterım. Basarılar.