merdiven naıl çıkılır yawww

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Merdiveni nası çıkmak istediğine bağlı biz yarışlarda koşarak çıkıyoruz...Trail street tarzı binen arkadşlar yan yan yada çapraz bunn-hoop yaparak çıkıyolar...Bunny-hoop yamak ise deneyerek olur yani burdan böle anlatarak tarif edemem ki

• Beğen
Tepkiler: semican07

kaan

Forum Demirbaşı
Tepki
50
5 -10 basamak falan yan yan çıkmak istiorm ama bitürlü3.basamağa geçemedim:(

• Beğen

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
ilk 2 basamağı çıkabiliyorsan zaten 3. basamak da onlardan farklı değil. Ancak normal olarak heycanlanıyorsundur. Daha iyi konsantre olmalısın. Unutma bisiklette hareket yaparken ilk seferde ezberlediğin yollarla gidersin ve beklediğinden başka bir şey olduğunda (örneğin bisiklet sağa yattığında) dengeni yitirirsin. Ancak uzun ve sabırlı çalışırsan bu hareketler sende bir refleks haline gelir (öğrenilmiş refleks denir buna) ve sen bisikleti bırakıp 1 sene sonra yeniden denesen aynı hareketi yine yapar hale gelirsin.
Lafı çok uzattım, demek istediğim sabret ve çok çalış ;).
Ve kask tak :)

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
ben beş basamağa kadar kendimi arkaya verip önü kaldırarak çıkabiliyorum fakat yan yan çıkma konusunda bir fikrim yok
çalışınca herşey zamanla oluyor

• Beğen

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Haha o da iyi. Ben de yolda giderken kaldırıma çıkacak kadar öğrensem yeter. Sürekli dur, in, bisikleti kaldır, kaldırma çıkar, tekrar bin.... Offffff... Anlatırken bile yoruluyor insan. Bazen çok sıkıcı oluyor. Yani bana tek basamak çıkmayı öğretseniz yeter. Aman da aman azla da yetinmesini bilirmişimmm hahahaha... ;)

• Beğen

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@trialerkan

size ozel mesaj attım bakar mısınız bir gün bakırköy-yeşilköy civarında buluşalım

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mrb yan yana kaldırım cıkmak ıcın yapmanız gereken ılk hareket tabıkı denge ve sabırdır bunda hız yoktur . once onu kaldırıp sonrada arkayı atmanız gerek .kevserseı sana gelınce yollardakı kaldırımı cıkmak kadar kolay bısey yoktur aslında once duzlukte gıdonu kendıne dogru cekebıldıgın kadar cek (ama basına gecırme)gıdonu cektıgın sırada dızlerını kırman yeter bunu 1 kac saat yaptıktan sonra caddedekı kaldırımlar aglayacaktır emın olabılrısın
...

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
benim bi bisiklet vardı foruma ekledim onla yapmadıgım halt kalmadıydı :)

ilk önce 9 basamaklı bir merdivene cıktım tam 23. denemede basardım .. ilk önce yılmayacaksın.. vitesi sürekli cevirebilecegin bi hale getirceksin .. yani rahat. amortisorde bence sart olmazsa cok zor olur denge acısından.

Cıkarım yaparım diip pedala yukleniceksin .. tabi cok hızlı diil belli bir iritimle yapıcaksın bunu . ama deneme yanılma olmadan asla olmaz. konsantre ol vitesi ayarla basamaga geldiginde ilki haric ikincisi seni zorlicaktır . pedal kuvvetini ayarlayıp surekli aynı tempoyu verirsen 9 deil 15 basamakta cıkarsın . önemli olan ilk zorlanan yerde o pedalı bırakmamak ..

• Beğen
Tepkiler: Ali Hekimoğlu

seko123

Daimi Üye
Tepki
71
biz bmxle arka tekerde bunny hop yaparak cıkmaya calısıyoruz ama o kdr yuksek bı merdıvende denemedım ındım ama cıkmadım yan yan ancak 6 7 merdiven cıkıyorum oda herkezin dediği gibi yanyan bunny hop yaparak

msconfig

Forum Bağımlısı
Tepki
780
cok dik merdivenler diilse, dumduz giriyorum sonra pedala var gucumle basiyorum merdivenler bitene kadar, bir bakmisimki cikmisim merdivenleri...
yontemler degisir tabi :)

heng

Forum Demirbaşı
Tepki
296
@KevSerSeri

bence kevser bu durum bisikletine nazik davrandığını gösteriyor bisandayken acımazdım kaldırıma çıkarken..yenisini alınca adam kıyamıyor bisiklete bende inip kaldırıma çıkıyorum senin yaptığın gibi ...

semıh gunay

Forum Bağımlısı
Tepki
392
arkadaslar medıvenler 5-6 adetse ben sahsen bunnyhopla cıkıyorum..ama 5-10 merdıvenı yan yan cıkmaya degmez elıne al yuru daha hızlı cıkarsın...onu sonra arkayı kım ugrasacakkkk..ama yan bana sahsen merdıven dayanmıyor..kolay ama ugrasmak lazım...denge yanı kaybettınmı.gıder...en ıyısı bunnyhop şaşma yani..ben bazende yan yan 2 ser 2 ser atlarım o da ıyı..

seko123

Daimi Üye
Tepki
71
@seko123

sen sımdı bmx le 6 7 merdıven bunnyhop yaparakmı cıkıyorsun ben o cok kolay bı hareket degil ben şahsen yapamıyorum bızlere bı vıdeo atıp bızlede paylasırmıssın sımdıden saol :Skull-175 :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
herhalde arka teker üzerinde yana zıplayarak diyor arkadaş,peglerebasarak mı yapıyosun yoksa ayağın pedalda mı.eğer pedalsayda bravo.

seko123

Daimi Üye
Tepki
71
@burnout_54

bende anlamadım çok merak ettim bir video gönderip bizimle paylaşabilrimi:D ;)