Mercedes kadir

Aspendos2309

Aktif Üye
Kayıt
31 Mart 2014
Mesaj
106
Tepki
56
Şehir
Istanbul
Bisiklet
Salcano
image.jpg


Fotodaki kişinin ismi Kadir , Mersedes Kadir. Akli dengesi yerinde değil ve bütün gün üstünde dolaştığı önünde Mercedes arması olan sopayı Mersedes'i zannederekyaşıyor.
Buraya kadar tamam. Anlatmaya bayıldığım kısmı bundan sonra başlıyor.. Koskoca bir şehir , Kadir'in Mersedes hayalini her şeyiyle sahiplenmiş durumda.. Kadir trafik ışıklarında duruyor, arabasını park ediyor, diğer arabalar trafikte ona yol veriyor, ona göre parkediyor. Bütün şehir o "Mersedes"in farkında! Kadir sopasını Mercedes servisine götürüyor, ustalar bütün ciddiyetleriyle arızaları anlatıyor, bir usta sopaya teyp takıyor, diğeri aynasını, armasını yeniliyor..
Sıkı durun; trafik polisleri yanlış yere parkettiğinde ya da 'çok hızlı gittiğinde' Kadir'e ceza yazıyorlar, zamanı geldiğinde muayeneye gönderiyorlar! Bir koca şehir, Malatya, Kadir'in hikayesini onunla birlikte yaşıyor.
Bir 'deli'nin sopasına göre yaşayan şehirlerin, sopayla, sapanla, satırla birbirlerini kovalayan şehirlere dönüşmesini gördükçe bu hikaye çok hoş gelir insanın kulağına.. Anlarsınız umarım..
Bir gün mersedes kadir arabası(sopası) arızalandı diye sanayiye gider. Usta arızasını söyler ve 3 gün sonra gelip alabileceğini belirtir. Tabi mersedes kadir 3 gün sonra gelir usta daha işinin bitmediğini yarın gelmesini söyler. Mersedes kadir bu şekilde 2 hafta boyunca gider gelir. Bir gün yine gider sanayiye ama usta işinin daha bitmediğini söyler tabi mersedes kadir sinirlenir artık ve şunu söyler yeter artık yap şu arabayı 2 haftadır eve yürüyerek gidip geliyorum : )Malatya ya selam. Bu şehirin insanlarını seviyorum...
 
Scudo

gcs

Aktif Üye
Kayıt
11 Ekim 2009
Mesaj
144
Tepki
94
Şehir
istanbul
İsim
Görkem S.
Günümüzde hemen herkes Mercedes'e binebiliyor dedi diye boşa kızmışız adama. Ben tatmin oldum.
 
  • Beğen
Tepkiler: fahritus

khc

Üye
Kayıt
6 Mayıs 2015
Mesaj
10
Tepki
3
Yaş
37
Şehir
istanbul
Bisiklet
b'Twin
Ben Malatya kadar delilerini seven, sahip çıkan bir memleket görmedim, çok güzel insanlar, Kadir de çok zararsızdır
 

Aspendos2309

Aktif Üye
Kayıt
31 Mart 2014
Mesaj
106
Tepki
56
Şehir
Istanbul
Bisiklet
Salcano
Hepimiz Kadir iz aslinda. Bisiklete binenler olarak. Kadir gibi gozu karayiz, yeri geldiginde Kadir gibi umursamaz, Kadir gibi iyi niyetli. Kadir gibi sempatik. Ihtiyacimiz olan sadece Malatya lilar gibi bize anlayis gosterecek insanlar lazim. Velhasil kelam aracin cok, arac kulanmayi bilenin az oldugu bi ulkede iki teker ustunde gidiyoruz. Bu Kadir lik degildir de nedir?
 
  • Beğen
Tepkiler: nochimera
Yukarı Alt