(Merak) Kadro çatlağıyla ilgili bir soru

Tepki
14
Selam arkadaşlar merakımdan size bir sorum olacak diyelim bir kadronuz var firmanın verdiği garanti süresi geçmiş ve kadronuz çatlak kadroyu ne yapıyorsunuz hurdacıyamı satıyorsunuz yada firmalar yeni kadro almak şartıyla düşük bir mebla sayıp geri alabiliyorlarmı veya ne yapıyorsunuz bunu merak ettim sağolun şimdiden

Scudo

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
Kimi kadrolar ömür boyu garantili.. Yani üzerindeki aksam 2 yıl garantili iken kadro kullanım alanı dısında kullanmadıgınız sürece ömür boyu oluyor ( mtb ile freeride yol ile mtb sürüsü yapmak gibi durumlar haricinde yani:) )

Ömür boyu garantili olmayan kadrolarda ise kimisi kırık catlaktan bahsetmeden elden cıkarmaya satmaya calısıyor ki yalanının ortaya sadece 1dk kadroya bakınca cıkar. Kimisi catlak-kırık olan bölümü belirtip ona göre fiyat bicerek satısa sunar. Alu kadrolarda her ne kadar saglıklı olmasa da (her yapan saglıklı yapamaz da diyebiliriz) hasarlı kısmın onarılması ve devamında sehir bisikleti olarak kullanılması durumları da söz konusu olabiliyor. Tabi ben 2. el satıs durumundan bahsettim belki firmalar (firmasına göre degisir) birebir degisim yapmasa da aynı firmayla yola devam etmeniz icin indirim de uygulayabilir.. hersey bahsedilen firmaya ve kullanıcının dürüstlügüne baglı =)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
çöpe atıyosun bu kadar basit ben bir yol kadrosu yamulttum oradan biliyorum. dekor amaçlı duvarada asabilirsin.