Menderes yol bisikleti yarışları 2015

Bu organizyonda yer alacakmısınız ?

• Toplam katılım
    38

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
'' MENDERES YOL BİSİKLETİ YARIŞLARI ''
"Menderes Yol Bisikleti Yarışları" , Menderes Belediyesi ve Menderes Kaymakamlığı'nın katkılarıyla yapılacak.
Kulübümüzün organize edeceği ilk yarış olması nedeniyle bizler için çok önemli. Uzun yıllar boyunca sürmesini
diliyoruz.
CAT Spor Kulübü Derneği olarak, İzmir’de 8 Kasım 2015 tarihinde, ’’ Menderes Yol Bisikleti Yarışı ‘’ adıyla, Federasyonunun onayı, Menderes Belediyesi ve Menderes Kaymakamlığı ana sponsorluğunda bir bisiklet yarışı yapıyoruz.
Yarış kategorimiz;
Erkekler Master-A ( 30 – 44 yaş ),
Erkekler Master-B, ( 45 yaş ve üstü )
Kadınlar Tek Kategori olmak üzere toplam ayrı 3 kategoride yapılacaktır..
Yarış güzergahı; Menderes Belediyesi önünden başlayıp, Küner Köyü, Ahmetbeyli, Özdere, Gümüldür Merkez şeklinde toplam 56 km. dir.
Yarışımız ödüllü olup;
Erkeklerde birinciye 1.000.-TL, ikinciye 750.-TL, üçüncüye 500.-TL, dördüncüye 250.-TL
Kadınlarda birinciye 1.000.-TL, ikinciye 750.-TL, üçüncüye 500.-TL, dördüncüye 250.-TL, beşinciye 250.-TL, altıncıya 250.-TL. şeklinde,
Ayrıca tüm kategorilerde birincilere Menderes Kaymakamlığı Kupası, diğer dereceye giren ve yarışa katılan sporculara madalya verilecektir.
NOT: İzmir dışından gelen konuklar için Otel konaklaması uygun ücretle Ocakoğlu Otelinde
Yapılacak olup, rezervasyon için 0532 131 14 49 no.lu telefondan bilgi alınabilir.

Dosyalar

Scudo

minimalist

Aktif Üye
Tepki
94
İsim
Fırat AKYOL
Bisiklet
Sedona
Hayırlı olsun. Böyle güzel etkinliklerin yaygınlaşmasını diliyorum.
Özellikle İzmir ve İstanbul'da her hafta sonu böyle etkinlikler artık hayatın olağan bir parçası haline gelmeli.
Seneye tekrarlanır ve İstanbul'dan gelir katılırım umarım.

Güzel bir mesafeymiş. Katılmayı düşünen arkadaşlar için yol bilgisi verebilir misiniz?
Mesafe çok değil, dik ve uzun yokuşlar mı var?

• Beğen
Tepkiler: Engin er.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
@minimalist Bisiklet federasyonunun yarış tarihlerindeki değişiklikleri ve iptalleri hepimizin malumu çok şükür bu durumu bizlerin dışında bilen birileri var ve bu konuda birşeyler yapmaya gayret ediyorlar
Şehrimizde 3 haftadır düzenli olarak gerçekleşen kriteryum yarışlarının üstüne bir de menderes yarışı ilaç oldu diyebilirim
Parkur aslında başta 74 km olarak düşünülmüş ancak bu spora yeni başlayanların ilk yarışlarında sıkıntı yaşamamaları için bir miktar kısaltılma yoluna gidilmiş ve 56 km ye çekilmiş
parkuru test eden arkadaşlarımızdan aldığımız son bilgi zeminin çok stabil olmadığı ve son 15 km lil kısmında inişli çıkışlı olduğu şeklinde . Çok hafif olmayan dayanıklı yol lastikleri tercih edilebilir bu yarış için
ilginize teşekkürler

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Bu yarışı gördüm ama sadece 2 yaş kategorisi olması biraz kafamı karıştırdı, 30 yaş altı kimse katılamıyor mu?

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
@taner07 Malesef elitlere açık değil çok talep var aslında bu yönde ama karar değişmedi yarış günü bunun sebebini mutlaka soracağız çünkü bizde merak ediyoruz

• Beğen
Tepkiler: taner07
Tepki
28
İsim
Burak Saatçioğlu
Bisiklet
Colnago
aynen 30 yaş altının katılamaması biraz organizasyon zayıflığı bence gençlerin önünü açın mantığı pek oturamamış galiba. ödüllerin azaltılıp yaş kategorisine ağırlık verilmesi herkes için daha hayırlı olurdu. Bkz. 25 ekim Edirne 7. cumhuriyet bayramı yarışı. Ne kadar kalabalık o kadar eğlence. Yazık olmuş, 8 sene sonra katılırız.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
yarış federasyonda yayınlandı 30 yaş değil 35 yaş altı katılamıyor.katagoriler 35-44 master a ve 45 ustu master b ıle bayanlar seklınde.Muhtemelen 2016 yılında yol yarışlarında aynı yaş gurupları kullanılacak ön hazırlık gıbı oldu bu durum tabı kasım aralık ayındakı teknık toplantıda farklı bır karar cıkmaz ıse.

(link)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
para ödülü konmasa dadından yenmezmiş. torkusu brisası gelir şimdi :)
(yaş sınırı düşürülünce tabi)

• Beğen

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
@Serkan Mıstınoğlu Para ödülü takımları getirir , takımlar rekabeti arttırır , rekabet heyecanı arttırır , heyecan da nabızı arttırır sonra olan yine bize olur :)

• Beğen

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
daha bütün bisikletçiler start noktasında beklerken o yarışın ilk 5'i belliyken hangi heyecandan bahsettiğimizi anlamadım :D

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
@Ferhat Köse nasıl yani Ferhat abi, artık federasyonun düzenlediği yol yarışlarında sadece bu yaş grubu mu yarışabilecek?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Ali Demir
buyuk erkekler yani elitler ıcın net bırsey yok daha Ali.Bır kac ay once teknık kurul toplandı aldıgı kararlarda master yas guruplarını 2016 yılı ıcın master A 40-50 yaş, master B 50 uzerı olarak belırlemıslerdı.Yanı buyuk erkekler 19-39 olacaktı :) biraz da benım organızasyonum ıle genel sekreter Bekir beyi mail bombardımanına tuttuk tekrar düşüneceklerini soyledıler.2016 ıcın yapılacak teknık kurul kararlarını beklıyoruz sımdı.
Bu yarışı duzenleyen arkadaşlar da sadece master yarışı yapmak ıstemişler ve federasyondan yaş gurupları ıcın destek almışlar. federasyondakı master temsılcısı adem hoca (Adem Koçay) kendılerıne 35-44 master A 45 ve ustu master B seklınde bılgı vermış yani buyuk ıhtımal 2016 yılında bu sekılde olması ıstenecek.Bızde zaten maıllerımızde ılla master yas gurupları degısecekse en azından avrupa standardına en uygun olan 35 ve ustunu master a yapın dıye rıcada bulunmustuk.Kıssadan hısse bu halıyle kabul edılırse 2016 yılında buyuk erkekler 19-34 yaş master A 35-44 yaş master B ıse 45 ve uzerı olacak gıbı .Federasyonun ve master temsılcısının kafasında tam olarak ne var anlamak mumkun degıl ama bu halıyle kabul edılırse benım bır ıtırazım olmaz adil bır tercıh olur cunku 39 yaşındakı ben 30 yaşında buyuk erkekten master guruba geçmış cengaverler ile yarışmakta zorlanıyorum :) gerçi yol yarışlarında sıkıntı olmuyor Allaha şükür pek cogunu gerıde bırakabılıyorum ama 30-39 yaş aralıgı mtb yarışlarında buyuk sıkıntı cunku mtb de kısa sert patlama kuvvetı gerekıyor ve yaş ilerledikçe bu kuvvetı bulundurmak cok zor. Çok uzatmayayım :) kasım yada aralıkta teknık kurul toplanır son kararları acıklar ona göre bakarız duruma.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
30 yaş altı olmaması çok ilginç geldi bana, katılmayı düşünüyor ve istiyordum ama olmadı maalesef...

@Ali Demir sadece o yaş grubunun olması ihtimali kadar açma bişey görmedim. Çoğu sporcu 35-40 arası bisikleti bırakır tam tersi 19 yaş altı yarışlar artmalı.

Tepki
28
İsim
Burak Saatçioğlu
Bisiklet
Colnago
@Hasan Saylık bu ülkede yarışıcak yarış bulmak da zor bulunca gitmek istesen o da olmuyor. Federasyonun sitesinde takvime baksan bişey anlamıyosun, sanki 3 gün önce karar kılınmış gibi haberin oluyor forumda. Bir de alınan yaş sınırı kararları iyice soğutuyor.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Ali Demir
muhakkak tanışırız Ali acizane tavsiye 2015 gibi habire km çevirme :) sende yetenek var farkındasın sende bunun. antremanları daha bilinçli yaparsan özellikle kısa sertlere dikkat edersen çok daha başarılı olursun. tabi biraz da yarış tecrübesi gerekecek.klasik cümle ile bitireyim en güçlü değil en iyi yarışçı kazanır :) gelecegın yarışlara haber ver ben zaten hemen hemen hepsine gidiyorum cok uzak olmadıkca.

@Hasan Saylık
izmirde 30 yaş altı ıcın 3 haftadır her pazar yarış mevcut zaten. çiğli de yapılıyor dördüncüsü de bir sonrakı hafta yapılacak.

@Burak Saatçioğlu
Avrupa ülkelerınde yani bisiklet sporu gelişmiş ülkelerde federasyon yarış düzenlemez yarışlar ucretlıdır ve bısıklet kluplerı ıle yerel beledıyeler duzenler ufak bır kasabada duzenlenen yarışa bıle 200 kişi katılır ulkemızde bu kadar yarış koşmaya hevesli insan da yok sporcu da malesef yok ınsallah daha sonrakı yıllarda bızde de bu sayılara ulasılır.bu sene acizane ben 15-18 arası yarış koştum yani takıp edıp zaman ayırınca ulkemızde de yeterınce yarış koşabılmek mumkun tabı bıraz da olımpıyat puan senesı oldugu ıcın cok fazla duzenlendı.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Emre Tekinarslan
gümüldür yerine özderede yol kenarında durup su verırsenız ınanın en ıyı destegı sız yapmıs olursunuz:)

• Beğen
Tepkiler: sspl

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro