mekanik-hidrolik disk

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
mekanik disk frende kullandığım diskleri hidrolik frenle de kullanabilir miyim ???

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Disk derken rotorları kastediyorsan, evet. Hatta başka markalar da uydurulmak sureti ile kullanılabiliyor :):

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
bende center lock mekanik diskler var fakat 2.el cok az kullanılmış grimeca buldum fakat onun rotorları 6 delik gobekler için o nedenle kendi rotorlarıma takmak istiyorum acaba uyarmı uymazsa gobeklerde değişmek zorunda kalacak :(

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Grimeca'nın hangi modeli çift pistonsa eğer biracık balata sorunun olacak...Onada çözüm Xt'nin eski çift pistonlu kaliperinin balatasıdır...Yaklaşık aynı kalıptan çıkma ürünler...

İyi şans valla Grimeca bulmak:)

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@HaliliOzturk

elle öolçünce kalınlıkları çok küçük bir pürüz oluyo onedenle bugün denicem akşam yazarım sonuçları :D

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Sistem tek piston...;) Sorun yok...:D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hazır konu açılmışken bende bi soru sormak istiyorum.Deore disk fren almayı düşünüyorum ama maddi sebeplerden dolayı mekanik olan modelini düşünüyorum.Hareket falan yaparken örneğin arka teker üzerindeyken arka tekere çok yük bindiğinden çoğu fren kaydırma yapabiliyor,yani mekanik deore lar işimi görür mü?

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@burnout_54

bence mekanik alma hele bizim gibi street yapıyosan v-brake de kal hidrolik alamazsan ben mekanik frende çok sıkıntı yaşadım ondan değiştiriyorun yada maguranın hidrolik v-brake lerinden alabilirsin onlar senin işini görür

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
frenleri aldım ön fren çok güzel oldu fakat arka fren için şu linkdeki parça lazım acaba kolay bulabilir miyim :( ??? (link)

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
doğrusu o parçadan hiç görmedim ama araştırırsan kesin bulursun bu konu ilgili kişiler sana daha deteylı bilgi verecektir kolay gelsin

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
bana lazım olan işte bu parça :

http://www.grimeca.it/img/fotobig/accessori/postmount.jpg

bu da linki :(link)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ben de ne yazık ki Türkiye'de hiç görmedim bu parçayı :(.
Belki çıkma bulunabilir ama o bile çoook düşük bir ihtimal.

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
orda 200 mm rotor adaptoru yazıyor benmi yanlış anladım acaba 180 lik diskte lazım olmaması lazım

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Nasıl hallettin onu da söyle bari :). Bir başkasına lazım olursa aynı yolla halleder ;).

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
merhaba halil abi biz bugun sinto ile sirkeciden o disk aparatını bulduk istiyen varsa sirkeciden bulabilir eğer dükkanın ismini isteyen varsa özel mesaj atabilir sinto ya yada bana reklam olur diye adını vermeyim