Mekanik Disk Frenler hakkında

Konu, 'Frenler' kısmında erzanaskin tarafından paylaşıldı.

1. erzanaskin

erzanaskin Forum Demirbaşı

Seviye:
    forum dostlarına şöyle bir konu danışmak isterim

Benim bisikletimi kullandığım parkur çok çok çamur ve sert bir parkur. Özellikle balçık tarzı olan çamurlarda çamurun ön v-brake lerde birikip bisikleti kitlemesi sorununu yaşıyorum. Acaba ön tarafı mekanik disk frene çevirsem sorun ortadan kalkarmı ? Öne mekanik disk fren taktırdığımda sürüş performansım nasıl etkilenir ?

Bilgisi olan arkadaşların mesajlarını bekliyorum.

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Yeni Üye

V frene göre daha bir rahatlayacagini söyleyebilirim, en azindan o camur birikme problemi ortadan kalkar.

erzanaskin bunu beğendi.
    erzanaskin

Seviye:
    Deore dual v-brake kollarıyla ön disk freni kumanda edebilirmiyim ? Tavsiye edeceğin seri hangisi ?

4. ilyasss

ilyasss Forum Bağımlısı

Seviye:
    ama mekanik diskten bence fazla performans alamazsın bence takmışken hidrolik al derim..

5. ilyasss

ilyasss Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet Deore dual v-brake kollarla hertürlü mekanik disk freni kullanabilirsin

erzanaskin bunu beğendi.
  6. yunus koç

yunus koç Kıdemli Üye

Seviye:
    eğer bütçen varsa hidrolik al.ama şu şekilde çok masraflı gözüküyo.öne avidin bb5 veya bb7 mekanik disklerini öneririm.fazla kullanmadım ama performansının avid juicy 3 hidrolik frene benzediğini söyleyenler var.ne kadar doğrudur bilemem tabi.

erzanaskin bunu beğendi.
  7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Yeni Üye

Avid'in Ball Bearing frenleri, mekanikler arasinda en iyisi diye anilir hep. Ben kendim denemedim, ama sen tercih edebilirsin.

Kollar dual kontrol oldugundan dolayi hidrolige gecmek cok masrafli olacak, o nedenle pek bulasma derim.

erzanaskin bunu beğendi.
    erzanaskin

Seviye:
    Bu zor koşullarda yağ kaçırmasından korkuyorum bir de bakımları diğer frenlerden daha zahmetliymiş diyorlar

erzanaskin

Seviye:
    Bende aynı şekilde3 düşünüyorum hidrolik benim için çok masraflı olacak gibi. Birde bu disk frenlerin disk çaplarının farklılıkları konusunda bilgi alabilirmiyim

10. HaliliOzturk

HaliliOzturk Yeni Üye

140(sadece arka) - 160 - 180 (Avid 185) - 200 (bazen 203) en yaygin olan ölcüler. Ön frende, normal XC binisi icin 160-180 mm oldukca yeterli. Tabi ön amortisör de önemli, bazen üreticiler 160 mm'den üzerine izin vermezler.

Zor kosullarda ya kacirmak diye birsey olmaz bu arada, o frenlerin üretilip test edildigi sinirlara muhtemelen sürerken yaklasmazsiniz bile.

erzanaskin bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

20160805_132318.jpg
Hazirandı..Hepimizin gelmesini dört gözle bekledeğimiz o harika doğanın bize sunduğu bisiklet koşulları uygun hale gelmişti.Hoş kendi adıma mevsim yada iklim nasıl olursa olsun aynakol kadanssız...
upload_2016-8-11_15-47-54.png
Merhaba, Power metrenin gerçekten ne işe yaradığını merak edenler için örnek bir senaryo hazırladım. Diyelim ki performans ölçümü yapan bir dükkan açtım. Bu dükkanda bazı ölçümler yaparak bana...
5.png
Merhabalar :) GCN'nin çok tatlı bir videosunu buldum ve konusunu açıyorum ;) Videoyu izleyelim: [MEDIA] Kilo verin! Averaj hızınızı geliştirmenin en iyi yollarından biri kilo vermektir,...