Mekanik Disk - Bu Vida Ne İşe Yarıyor?

Konu, 'Frenler' kısmında Batuhan Köksal tarafından paylaşıldı.

1. Batuhan Köksal

Batuhan Köksal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Teli ne kadar gerersem gereyim disk yeterince sıkışmıyor. Arka tarafta sabit balatayı içeri doğru iten bir vida var ama o da sıkışmış az dönüyor (veya maksimum noktasına kadar döndürdüm bilmiyorum) Çare bu vida olabilir mi ne işe yarar bu vida?

Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Acil bir cevaba ihtiyacım olduğundan up yapmak zorundayım

3. Gökhan Toros

Gökhan Toros Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Cevap gelene kadar vidayi yarimsar tur olarak dondurursen, ne ise yaradigini gorebilirsin.
    Ayrica, marka ve model olarak servis rehberini bulup, oradan da ayni sekilde hangi parcanin ne yaptigini gorebilirsin.

Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Teşekkür ederim, fren bu haldeyken risk almak istemedim.. Gidip biraz döndüreyim o zaman

5. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    sabit balatayı iten 5 alyan vidanın sıkılığı ayarlan vida o, onu gevşetip arkadan 5 lik vidayı biraz sık, sıkılmıyorsa sondadır, balata bitmiş olabilir...

Batuhan Köksal

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Evet az önce deneyerek öğrendim meğerse tam da ihtiyacım olan vidaymış :) gevşetince sabit balatanın vidası rahat rahat döndü.
    İlk başta aklıma gelen balataların bitmiş olabileceğiydi kontrol ettim biraz daha idare ederler çok teşekkür ederim yardımınız için.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-6_15-36-24.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
Ekran Görüntüsü (6).png
[ATTACH] Profesyonel gibi inin Tekrar selamlar. Geçen hafta İngiltere'de yayınlanan Get into Road Cycling isimli dergiden "profesyonellerden tırmanma teknikleri" ile ilgili bir makale...
upload_2015-11-26_19-21-0.png
Arkadaşlar selam, Benim gibi 50'sine dayanmış olanların dikkat etmesi gereken bir konu var: Kemik erimesi ve kas kütle kaybı. Bu sorun özellikle 40'lı yaşlarda başlayıp, ilerleyen yaşlarda...