Megarange ve Megadrive arasındaki fark?

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Esenlikler arkadaşlar.

Yaklaşık 3 yıldır Fx üzerinde kullanmakta olduğum 14-34 kaseti değiştirmek için Megarange siparişi verdim.

image.jpg

Kaseti sökerken aklımda hep Megarange olarak kalan kasetin Megadrive olduğunu farkettim ama büyük ihtimalle uyacağını düşünerek işe gelmeden hemen önce taktım.

image.jpg

Sesli bir çalışma durumu oldu. Zincir ve kaset ayrı dünyalara aitiz deselerde yinede seni iie gidene kadar idare edebiliriz şeklinde işe geldim. Dişli oranları aynı olan bu iki kasetin arasındaki fark nedir? Arka aktarıcı uzun baca Sis Tourney.

Son düzenleme:
Scudo

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.371
Bisiklet
Scott
Megadrive, Sunrace firması üretimi.
Megarange, Shimano firması üretimi.

Normalde ruble değişiminde zincirin de değişmesi gerekir. Eski zincirinizi kullanıyorsanız sesli çalışmanın nedeni bu olabilir.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Mehmet Altuğ

Sunrace anladığım kadarıyla Megadrive modelini Megarange modeline muadil olarak çıkartmış. Muadil ürünlerde uyuşmazlık olabilir fakat Sunrace ve birçok markanın üretimi Shimanoo uyumu üzerine oluyor.

Eski ruuble boşluk vermeseydi daha da kullanırdım fakat tamir etmek zor geldiği için yenisini aldım ama tabiki yalnış marka ve model..

MuRaTx38

Üye
Tepki
15
İsim
Murat
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bildiğim kadarıyla bunlar freewheel rubleler.ilk başta bende bunları düşünüyordum fakat benim ruble freewheel değilmiş .

Onun için Shimano cs-hg50 7s 13-34t alacağım nasip olursa.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
rubleyi taktıktan sonra arka arttırıcı ayarı yapmanız gerekiyor kontrol etmenizi tavsiye ederim biri shimano biri sunrace

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Cuneyt Erkman

Bilgilendirmeniz için teşekkürler.
Ayar yapmak aklıma geldi ama işe yetişme durumundan ayar yapmaya vaktim olmadı. Yarın sakin kafaya inceleme yapacağım. Ayarla birlikte diş ve yaprak aralarınıda kumpasla ölçeceğim.