Medium mu Large mı?

ozancycle

Üye
Tepki
4
İsim
Ozan Can Yılmaz
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar merhaba. Forumda yeniyim ve açtığım ilk konu başlığı bu. Bu konu hakkında açılmış başlıklar muhakkak vardır ama detaylı şekilde araştıramadım, mazur görün lütfen. Bisiklete yeni başlayacağım, yani acemiyim demeliyim.

Sormak istediğim şu; Almanya'dan kuzenim aracılığıyla bisiklet getirteceğim. Alacağım bisikletin medium ve large olmak üzere iki versiyonu var. Medium olanın gövde boyu 46 cm, large olanın gövde boyu 51 cm. Benim boyum ise 1,75. Eğer bisikletlerde ölçüler standart ise, sizce hangisi bana uygun olur? Large alsam, bana büyük olsa da fazla bir problem yaratmaz diye tahmin ediyorum. Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar. Tekrar selamlar herkese.

Scudo

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
biri küçük biri büyük geliyorsa, küçük kadrolu olanını almalısın.

• Beğen
Tepkiler: akndgl

unlike81

Aktif Üye
Tepki
210
Bisiklet
Giant
Ben 1.70 boyundayım, XS kullanıyorum.Gayet de memnunum.Bacak boyu da önemli tabii.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Her markanın kendi tasarım kriterlerine göre ölçüleri var/olabiliyor. Marka adını yazarak size guide şeklinde arama yaparsan doğru kadro boyunu hesaplayabileceğin kaynaklara ulaşabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: 7haiku

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
alacağınız marka-modeli yazarsanız belki o arkadaşlar yardımcı olabilir, hatta forumda kullanıcılarının toplandığı bir başlık (ör: cannondale kullanıcıları kulübü vb.) varsa oraya yazın

akndgl

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Akın
Bisiklet
Carraro
Marka-Model konuları dahil hiçbir bilgi bulamazsanız medium olanı almanız daha mantklı görünüyor. Küçük kadro küçük sorunlara yol açsa da büyük kadro daha büyük sorunlara yol açıyor.

ozancycle

Üye
Tepki
4
İsim
Ozan Can Yılmaz
Bisiklet
Diğer
Önce yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Alacağım bisiklet bmw cruise m bike arkadaşlar. Deneme fırsatım olmayacak maalesef. Web sitesinden ulaştım boyutlarına. Şöyle ki:

Medium(46 cm): 165-178 cm
Large(51 cm): 174-196 cm

Olarak tavsiye edilmiş bmw'nin sitesinde. Yani 175 cm ile tam arada kalmışım. Bu bilgilere göre sizce hangisi daha uygundur? Tekrar teşekkürler.

olympos

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Enes
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben 175'im btwin marka bisikletimde m beden kullanıyorum. gayet memnunum. babamın bisikleti l beden, kontrolde farkedilir şekilde fark oluyor. m'yi tercih ederim.

cpt.erhan

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Erhan
Bisiklet
Specialized
Bence sen bizi kandırmışsın. Bisiklet sayılmaz o. Zaten alırsan binme. Otur izle :) Şaka bir yana bence kuzenin bu konuda bisikleti alırken satıcıdan daha iyi bilgi alabilir. Şimdiden hayırlı olsun. :)

ozancycle

Üye
Tepki
4
İsim
Ozan Can Yılmaz
Bisiklet
Diğer
@olympos
Aklın yolu bir. M almak daha akılcı. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: olympos

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
eğer mtb alacaksan küçük boy daha avantaj. 190 olup s değil de 170 falansan s-m daha rahat oluyor. l kullanıyorum ancak s kullandım ve çok daha rahat edip, seri kullanabildim.

ozancycle

Üye
Tepki
4
İsim
Ozan Can Yılmaz
Bisiklet
Diğer
@cpt.erhan
Sağolun, darısı başınıza diyeyim. Ben uzun yollarda kullanacağım. Tek çekincem uzun yol performansı konusundaki elverişliliği.

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
Ben Mosso 28" jant şehir bisikleti kullanıyorum. Boyum 171, iç bacak boyum 77cm gibi. L denedim, seleyi kaldırmadan kullanmam gerekti ve üst kadro borusu bacak arama fenâ zorluyordu. Ayrıca inerken veyâ denge kayıplarında bacak aramı vurma olasılığım yüksekti, M aldım çok memnunum, tam oldu.

ozancycle

Üye
Tepki
4
İsim
Ozan Can Yılmaz
Bisiklet
Diğer
@Şevket Akça
Mediumdan yana fikirbirliği var. Ben de öyle yapacağım. Tavsiyeniz için çok sağolun. Zaten kuzenime de deneyip almasını tavsiye edeceğim.

@7haiku
Sağolun, söyledikleriniz kesinlikle mantıklı. Bacak boyumu ölçmedim, jant boyutunu 26" diye biliyorum ama gerekirse jantları değiştiririm.

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@ozancycle

jantla birlikte maşa değişimi falan da oluyor. 26 dağ için uygundur

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
uzun yol için "L" alman senin için daha konforlu olacaktır. Kazasız sürüşler..

ozancycle

Üye
Tepki
4
İsim
Ozan Can Yılmaz
Bisiklet
Diğer
@Şevket Akça
@Kerem Özbayrak
Sağolun, bilcümle :) genel kanının aksine neden L diyorsunuz acaba? Çünkü uzun yol için kullanacağım.

erol__152

Aktif Üye
Tepki
65
İsim
ersin
Bisiklet
Mosso
benim bisiklet kaç beden nerden anlaşılıyor bedeni arkadaşlar