Meclis Üyesinden Örnek Davranış

Konu, 'Teşekkürüm Var!' kısmında Onur O. tarafından paylaşıldı.

 1. Onur O.

  Onur O. Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Haziran 2014
  Mesajlar:
  173
  Beğeniler:
  25
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  [​IMG]

  Bilecek Belediyesi'nin MHP Meclis üyesi Soner Olgun, Bilecik Bisikletliler Derneği İl Temsilcisi Hakan Yavuz ile Bilecik Valiliği önünden meclis toplantısının yapılacağı kongre merkezine kadar bisiklet ile geldiler.

  [​IMG]

  Meclis toplantısına girmeden önce yaptığı davranış hakkında gazetecilere bilgi veren Soner Olgun; bisiklet kullanımını arttırmak ve araçların çevreye verdiği karbon zararını önlemek için bu davranışı sergilediğini belirtti. Olgun "Bilecik coğrafi olarak çok fazla uygun olmasa da Bilecik’te bisiklet kullanımının arttırılmasını istiyorum. Bununla ilgili Bisikletliler Derneği Bilecik Başkan Hakan Yavuz ile bir çalışma yürütmek istedik. Bunun için bisikletle meclis toplantısına giderek farkındalık yaratmaya ve bisiklet kullanımını teşvik etmeye çalıştık" dedi.

  [​IMG]

  “OBEZİTEYE KARŞI MÜCADELE ETMEK İÇİN BİSİKLET KULLANMAMIZ ŞART”

  Konuşmasının devamında Bilecik’in merkezi özellikle çok dar bir alanda kurulduğu için araç kullanımı çok fazla ve park sorunu çok fazla olduğunu vurgulayan Soner Olgun, “Bunu aşabilmenin en kolay yolu da bisiklet kullanımını arttırmak, spor yapmak. Kilo fazlalığı hepimizde var. Obeziteye karşı mücadelelerinde, çevre konularında hepsinde destek olmak için bisiklet kullanımının arttırılmasını istiyoruz. Biliyorsunuz ki; okullar kapandığı zaman küçük çocuklarımız, gençlerimiz ara sokaklarda bisiklet kullanacaklar. Onların bisiklet kullanırken bu koruma ekipmanlarını kullanmalarını ve sürücülerin de onlara dikkat etmelerini istiyoruz. Bu konuları gündeme getirmek istiyoruz. Çok sevgili belediye başkanımız da bizim bisiklet kullanabilmemiz için uygun ortamlar yaratırsa çok memnun olacağız. Son zamanlarda olan motor trafik kazalarında da görüyoruz kaskın ne kadar önemli olduğunu, kask kullanmak gerçekten hayat kurtarıyor “ dedi.

  [​IMG]

  Bisikletliler Derneği Bilecik İl Temsilcisi Hakan Yavuz ise, Bilecik’teki gençlerin sosyal olmalarını, kötü alışkanlıklardan bisiklet kullanarak uzak durmalarını, bisiklet kullanacak insanlar özellikle kask takmalarını belirtti.

  [​IMG]

  * Bu örnek davranışı için Soner Ongun Bey'e teşekkür ederiz. Bu gibi göz önünde olan insanların bisikleti teşvik etmesini takdirle karşılıyoruz.

  Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/meclis-uyesinden-ornek-davranis-bilecik-yerelhaber-231864/
   
 2. Melih AÇIK

  Melih AÇIK Kıdemli Üye

  Kayıt:
  29 Mart 2011
  Mesajlar:
  296
  Beğeniler:
  64
  Şehir:
  Şırnak/Silopi
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  her ne kadar bazı mevkilerden şehrimiz engebeli bisiklet için uygun değil gibi sözler duyup destek alamasakta, Bilecik'te bu işe başladığımızda bir elin parmaklarını geçmeyecek kadardık. Şimdi şehirde "arabadan in, bisiklete bin" sloganlarının atıldığı turlar yapılıyor. çevre illerle karşılık ziyaretler, günübirlik, doğa vb turlar gerçekleştiriyoruz. hatta benim gibi birkaç arkadaş fırsat buldukça uzun turlarada çıkıyor. zamanla büyüyerek şimdilerde yüzlerce kişiye ulaştık. büyük bir farkındalık yaratıldı Bilecik'te. Bunda tabi sevgili Hakan Yavuz'un payı büyük. Ona bir kezde burdan teşekkür edip daha yapacak çok şeyimiz olduğunu kendisine hatırlatırım. Şirin Bilecik'imizin reklamınıda yapmadan geçmeyeyim bu arada :)
   
 3. Berkay*

  Berkay* Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  290
  Beğeniler:
  113
  Şehir:
  İstanbul / Beylikdüzü
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Bu resimde arkada polis yazmasa inanamayabilirdim. Gerçekten çok bilinçli bir hareket gözlerim yaşardı. :agla: :alkis:
   
 4. Melih AÇIK

  Melih AÇIK Kıdemli Üye

  Kayıt:
  29 Mart 2011
  Mesajlar:
  296
  Beğeniler:
  64
  Şehir:
  Şırnak/Silopi
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Resim Bilecik Valiliği'nin önü. Soldaki Belediye Meclis Üyesi Soner Ongun, sağdaki de Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz :)
   
 5. Abdullah T.

  Abdullah T. Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  184
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Hakan yavuzun astrosu güzelmiş :D
   

İlginizi Çekebilir

team-sky-echelon-996.jpg
Merhabalar :) GCN'nin çok tatlı bir videosunu buldum ve konusunu açıyorum ;) Videoyu izleyelim: [MEDIA] Kilo verin! Averaj hızınızı geliştirmenin en iyi yollarından biri kilo vermektir,...
upload_2016-10-18_10-15-4.png
Soru basit aslında: Arkadaşlarınızla yaptığınız bir performans turunda veya bir yol yarışında kaç kez rekabete girdiniz ve bu rekabetin sizi ne kadar yorduğunu görme şansınız var mı? Not: Bu...
upload_2017-2-1_9-5-24.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...