Mecidiyeköy, itü metrosu yarışı :)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında huseyinbozan tarafından paylaşıldı.

 1. huseyinbozan

  huseyinbozan Aktif Üye

  Yaş:
  26
  Kayıt:
  30 Haziran 2015
  Mesajlar:
  146
  Beğeniler:
  123
  Şehir:
  ist
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Merhaba arkadaşlar, istanbuldaki gündelik hayatımızın içinde barınan maratonu sizlere bakış açımdan aktarmayı düşünüyorum. Bir yol bisikleti sahibi ve araştırmacı olarak durumu, bu hali ile altarıcam.

  Genel olarak yarış hakkında bilgi vericek olursak, 5 başlangıç çizgisi ile çok fazla katılımcı barındıran yarışımız genelde ferdi sürücüler olmasına rağmen kimi şirket çalışanlar, öğrenci gruplarıda takım halinde katılmaktadırlar.
  Başlangıç alanları trump tower, meciyeköy metrobüs girişi, mecidiyeköy iett durakları, ışıklar, ve çevahirin önünden başlıyor.
  Etab değerlendirmeleri ise şu şekilde, her başlangıç çizgisi ufak bi eğimle düzlüğe çıkıyor ve turnikelerde sprinter bayrağı kaldırılıyor. Sonra uUnca bir iniş ardından, tüm katılımılar tek yoldan tırmanış etabına geçiyorlar. İtü tırmanışı ise 4 etapdan oluşuyor. Metrodan inince oldukca dik ve uzun bir tırmanış karşılıyor sizi. İlk ve en önemli tırmanıcı ödülü burada, sonraki tırmanış ise turnikeleri geçtikten hemen sonra. Ufak bir tırmanış ve ikinci sprinterizgisi belirleniyor. ..

  Yarışa ben mecidiyeköy iet duraklarından katılıyorum. Uzun zaöandır bu etapda antrenman yaptığımdan yolu ve rüzgarın durumunu, yol hakkındaki bilgileri aindirdiğimden heyecandan çok stre oluşuyor(şirket gruplarından ve telefonlu ablalardan korkuyoruuumdaa)
  Saat08:00 da başlangıç çizgisine yetişmem ile birlikte start veriliyor. Tüm yeni katılımcılar sürü psikolojisine kapılıp hızlıca atağa kalkıyorlar ancak ben kndi ritmimle birlikte inişe geçiyorum.ve metro düzlüğüne çıkıyorum, bu arada trump tower ve mecidiyeköy metrobüsünden start alanlar ile birleşiyoruz. Telefonlu ablalar, yavaş ve ani ataklarından dolayı oluşan pletında en dikkat edilmesi gereken unsurlar. Şirket çalışanları oldukca gaddar ve soğuk insanlar, bulundukları yerlerde yolu kapatıcak şekilde tren oluşturuyorlar. Liseli gruplar da içlerindeki patlayıcı enerjiden ötürü şirketin takımlarının oluşturduğu treni zorlayarak bozuk atağa kalkmaya çalışsalarda umutlarını yitirip pletında yerlerini alıyorlar. 3km lik düzlük sonunda :D mecidiyeköy metro turnikeleri 1km ileride görünüyor ve şirket takımlarının, toynaklı ablaların ve tur abilerin açıkları gördüğüm an atağa kalkıyorum, derken önümden bir üni li fırlıyor ve arkasından şirket takımlarının asları :( açtıkları yoldan Onları ritmini yakalayıp kendimi yormadan koteollü şekilde ilerliyorum, karşıdan gelen şiddetli rüzgar akımına yabancı oldukları için duvar etkisi yapıyor ve r yapıyorlar tam o anda şnatcı olanların yanından da şimşek hızıyla atağa kalkıyorum ve ilk sprinter bayrağına ulaşıyorum derken akbilimi yanlış yere koymuşum stresten :( bir anda ultegra setinin etkisiyle ışık hızıyla karışık kartımı okuttum ve sprinter ödülünü aldım böylece ilk etabımızı tamamladık ve sonraki inişe kadarki düzlükde olabildğince ritmimi yakalayıp dinlenmeye çalıştım :)
  ... Devamı yakında
   
  Burak1355 ve ElcaSeJawS bunu beğendi.
 2. ElcaSeJawS

  ElcaSeJawS Forum Bağımlısı

  Yaş:
  30
  Kayıt:
  7 Nisan 2015
  Mesajlar:
  702
  Beğeniler:
  646
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  fatih
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Ben ona metrobus oyunları basladı dıyorum gunduze gectıgımde nobetlere :D Bısıkletle vapur kullanıyorum cok luks :)
   
 3. #3
  huseyinbozan

  huseyinbozan Aktif Üye

  Yaş:
  26
  Kayıt:
  30 Haziran 2015
  Mesajlar:
  146
  Beğeniler:
  123
  Şehir:
  ist
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
 4. ElcaSeJawS

  ElcaSeJawS Forum Bağımlısı

  Yaş:
  30
  Kayıt:
  7 Nisan 2015
  Mesajlar:
  702
  Beğeniler:
  646
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  fatih
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Edirnekapidan eminonu ordan vapurla kadıköy
   
 5. #5
  huseyinbozan

  huseyinbozan Aktif Üye

  Yaş:
  26
  Kayıt:
  30 Haziran 2015
  Mesajlar:
  146
  Beğeniler:
  123
  Şehir:
  ist
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  @ElcaSeJawS oh mis :) inşallah kışında sağlıklı ve kazaız belasız devam eder :)
   
  ElcaSeJawS bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

untitled.png
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...
7.png
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
upload_2016-8-28_15-14-43.png
Konuyu açacak bir yer bulamayınca bu bölüme yöneldim; hatalıysa taşınabilir. Bir rüzgar tüneli kadar olmasa da başlıktaki soruya yanıt verecek bir ölçüm yöntemi var mıdır diye biraz araştırdım....