Mbk mirage

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
Yeni bisikletim arkadaşlar güzel bi restore yenileme adı altında temizliğini yapıcam :) grup set vs. Jantları değiştireceğim marka hakkında bilginiz var mıdır ?99ACFA84-B511-4648-86D4-5D81DFAD7447.jpeg

Dosyalar

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Merhaba,

hayirli olsun, güzel bir vintage ele gecirmissiniz.

Motobecane MBK mirage, bisikletin üzerinde de yazdigi gibi fransiz imalati ve 1980ler de (Sizinki ise 1986 model) cr-mo borulardan imalat edilmistir. Zamaninda giris seviyesi olarak satinlan bir bisiklet olsada suan böyle temiz vintageleri bulmak zor.
Size tavsiyem bu bisiklti komple sökün ve güzel bir sekilde pasta cila yapin yenilenecek decallar varsa yenileyin, tekrar toplamak icin zamanina uygun campagnolo yada en azindan shimano 600 serisi bulun (tabiki dura ace de olabilir ve takin). Jant setine gelince bence kalabilir ama iyi bir jant seti takmak istiyorum derseniz tabiki ozaman size kalmis bisrsey. Gidonu ise kesinlikle dropbar takin ve seleyi degistirin.

Bu arada gördügüm kadar ile arka aktariciniz ya yanlis posisyonda takili yada bozuk.

Simdiden kolay gelsin ve tekrar hayirli olsun.:harika::)

Konuyu acali 2 saat olmus ve hic bir yorum gelmemis, bunun nedeni ise forumda bisiklet ile ilgilenen pek fazla kisi kalmamis olmasi. Para, siyaset, kaza vs. konulari rabet görmekte malesef. Millet like ve yorum alalim diye artik kaza hikayeleri vs. yazmaya basladi. Bu duruma gercekten üzülüyorum, forum dedigin bu tür konular ile ilgilenmeli, cogunluk bisiklet üzerine olamali.
Kusura bakmayin konunuzu kirletmis gibi olmasin ama 2 saat boyunca yorum gelmeyince dayanamadin ve bunu yazmak istedim.:acpsnr::mad:

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@Murat Cömez Hocam sizden bu onore eden güzel yorumunuzu almak beni mutlu etti. Özellikle bana önereceğiniz tüm yönergelere açığım. Hepsini dinlemeye yapmaya hazırım. :) üzerine elimdeki Campagnolo set ayna kol aktarıcı vb. Furç takımı, rigida jantlar elimde olan parçaları takmaya gayret göstereceğim tabi ki! Temizlemeden asla :) İstanbul’a döndüğüm de size daha net fotoğraflar atabilirim. Yönlendirme için birde sizin için süper rekord aradım lakin maalesef :(.. Evet bende şaşırdım konuya hiç yorum gelmemesine oysa burası Bisiklrt forum :/ söyledikleriniz de gayet haklısınız

Ekleme: birde ben bu Gidondan bir şey anlamadım

Boyadaki çizikler vb. Pasta cila ile gider mi ? Yoksa aynı tonda rütuş boyası yaptırmalı mıyım?

A7DF1393-BA0D-4FE0-9A80-5055ECFB1F4D.jpeg 8E3F7D8C-6300-4B14-BDCC-61F13F2E5BA4.jpeg Buda bitmedi ama son halinin fotoğrafı :)

Buda şimdilik son hali diyeyim daha temizlik ve rütuşları yapamadık :) DE358500-1685-4ADE-8AF6-318838D2A3EB.jpeg

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Umtdgny bisikletiniz çok güzel jantları değiştirdinizmi boyadınızmı ?

• Beğen
Tepkiler: Umtdgny

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Umtdgny yakışmış hocam güle güle kullan...

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Masallah alet çok temizmis kardeşim. Beyaz sele sanki daha yakışır gibime geldi tabi sen bilirsin

• Beğen

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Mirage' ı ümit Mirage zannedip konuya hiç bakmamıştım :ssrtcbya: başlığa girince gördüğüm güzellik karşısında şaşırdım. Kolay gelsin :D

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Başlık çok önemlidir :D

• Beğen

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@mariokaldato birde şimdi nişan hazırlıkları var bisiklete harcamaları kısmak zorunda kaldık yahu çaktırmayın :D:p

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Umtdgny
Sanmam. Murat abi haklı maalesef.
@Murat Cömez
Kayıt olduğum zamanlarda bir bisiklet konusu, hiçbir yorum olmasa bile sayfalarca temennilerle doluyordu.

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında bu bisikletten çok güzel klasik TT bisikleti olur eski gidonu duruyorsa ona tekrar takıp üzerinede aero bar takarsanız çok hoş durur ben böyle düşünüyorum tabi sizin fikriniz nedir?

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Umtdgny

Tabi ne isterseniz onu yapın tabi benimki sağdece tavsiye o şekilde yaparsanız çok hoş olucağını düşünüyorum

• Beğen

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@Bisiklet sever 93 Önceki gidon'da bant altında hasar mevcut birazda o yüzden kullanma taraftarı değilim.. Hasarlı olduğu için önceki kadroma dahi takmadım. :kötü:

@mariokaldato (link) hocam bu jant seti işe şuan kullandıklarımı değiştirmeli miyim ?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida