Mazgal koymayı bilmeyen belediyecilik yapmasın!

aykut alihocaoğlu

Aktif Üye
Tepki
45
Merhabalar, Bugün Antalya Doğu garajında tramvay yolu kenarındaki yola paralel olarak yapılan mazgala bisikletim ile girerek kendimi yaraladım ve dişimi kırdım. Hala merak ediyorum bunu yapan insanların aklı yok mu ? Buradan bisiklet geçecek aklınız mantığınız yok mu? Bunu Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne soruyorum. (Bu arada tramvay yolunda ne işin var diye soracak olursanız Antalya'da tramvay yolları bisiklet yolu olarak da kullanılıyor. Çok saçma ancak bunu belediye yapıyor bunu..

• Beğen
Tepkiler: Ahmet A. Atalay
Scudo

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
izmirde de durum farklı değil. araba yolundaki mazgallar düzgün yani teker düşmeyecek şekilde, yan tarafta kaldırım ve bisiklet yolu başlayınca dikey dikey oluyorlar. sanki bilerek gıcıklığına yapıyorlar. düşsünlerde mobeseden gülelim.

geçmiş olsun bu arada

• Beğen
Tepkiler: aykut alihocaoğlu

aykut alihocaoğlu

Aktif Üye
Tepki
45
Çok teşekkür ederim. Oradaki esnaf abi diyordu hergün birisi düşüyor bu belediyenin umrunda değil diye.

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
Benim oturduğum şehirdede durum pek farklı değil :) Öyle geniş mazgallar varki ayak içine düşüyor ..

• Beğen

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
Kaynak makinası alıp 2 tane de demir alacan herbirine dikey kaynatsan demirleri akıllanırlar artık :)
Geçmiş olsun bu arada

• Beğen

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
İstanbul'da (en azından benim bindiğim güzergâhlarda) mazgalların büyük çoğunluğu çapraz. Kalanlarda da belki 1-2 tane yola paralel görmüşümdür en fazla. O açıdan durum fena değil gibi.

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
Merak ediyorum bu yağmur mazgallarını yola paralel değilde yolu kesicek şekilde koydukları zaman anasını sattığımın mazgalından içeri yağmur suyu girmiyor mu acep :mad:

Geçmiş olsun bu arada :(

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
Bupun programı var bisikletinizin gidonuna koyup ordan bakabilirsiniz tehlikeli mazgal var mı diye .Bu mazgallar hem size fiziksel hemde bisiklete ciddi maddi kayıp verebilir.

• Beğen

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
@mehmet ulaş
Programın ismi nedir arkadaşım hangi işletim sistemleri ile uyumlu bilgi verebilirmisin

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
BUP'un uygulaması güzel ama işlevsel değil, yoldayken açıp açıp bakmıyoruz neticede. Herkes kendi yaşadığı bölgedeki bu tarz mazgalları aklının bir köşesine yazacak, başka çare yok. Kendi bölgesinden uzaklaşanlar da dikkatli olacak. Hiç beklenmedik yerlerde, hiç beklenmedik bir anda karşınıza bu tarz tuzaklar çıkabilir. Dikkat edilmesi gereken bir başka husus da tramvay rayları. Bir kez feci şekilde düşmüş ve Cevizlibağ durağında tramvay bekleyen insanlara seyirlik eğlence olmuştum. Bir kimse de gelip "Kardeş iyi misin" dememişti. Ne biçim bir toplum olduk, neyse bu ayrı bir başlığın konusu.

• Beğen

OguzGyan

Aktif Üye
Tepki
190
İsim
Oguzk
Bisiklet
b'Twin
Ya bu ulkedeki mazgallara cocuklarin ayaklari giriyor daha. Hangi kafayla yapiyorlar anlamak zor. Bisikleti oyuncak olarak goren zihniyetten bisey beklemiyorum ben.

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
@SerkanH çok mantıklı ve güzel bir örnek ;)

Görsellerden aratarakmı buldunuz yoksa fotoyu siz mi çektiniz eğer siz çektiyseniz bu resim nereye ait paylaşabilirmisiniz

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Bu durum belediyelerin vizyon eksikliğinden dolayıdır. Bisikletin yaygınlaşacağını hesaba katılmaması sebebiyle mazgallar sadece yağmur sularının debisi hesaplanarak yapıldı.

@Birhan K.
BUP olarak yaptığımız uygulama an itibariyle Türkiye'de ilk ve tektir. Elbet ki %100 kullanışlı ve işlevsel olmayabilir. Kullanıcıların geribildirim mesajları teknik olarak mümkünse inceleyip haritaya entegrasyonunu sağlayabiliriz.

Uygulama ile ilgili oldukça geribildirim geliyor. Gönül isterki hepsini yapabilelim. Ama mümkün olamıyor maalesef.