Maxxis Over Drive

Bahadır Kubaş

Aktif Üye
Tepki
97
Bisiklet
Cannondale
Merhaba arkadaşlar. Xc 1000 kullanıcısıyım ve lastiklerimi değiştirmek istiyorum.
Lastikten çok fazla bir beklentim yok. Sadece akıcı olması ve frenleme performansı iyi olmalı. Önemli olan bu benim için. Zaten araziye pek girmiyorum (hatta nerdeyse hiç). Genel kullanım alanım asfalt ve uzun turlar.
Şu anki bütçem ile alabileceğim lastikler :
(link)
(link)

Bu bütçenin üstüne çıkamam ne yazık ki ve genel olarak araştırdığım zaman bu iki lastikten hangisinin daha iyi olduğuna dair tatmin edici bir cevap bulabilmiş değilim malesef. Bilen ve kulanan arkadaşlar bu başlık altında bilgilerini ve tecrübelerini paylaşıırsa çok memnun olurum.
Böylece sadece değil lastik seçimi konusunda kararsızlığa gömülen arkadaşlar içinde iyi bir rehber olmuş olur. Bu arada alternatiflere açığız. Saygılar...

Scudo

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Bende detonator çok hoşuma gitmişti yabancı bir forum sitesinde okuduğum yorumlardan sonra fikrim değişti, patlağa karşı koruması çok zayıfmış 5 çıkışta 4 kere lastiği patlayan varmış, maxxis in xenith modeline aynı forumdan baktığım zaman patlaktan bu modeli kadar şikayet yoktu. O yüzden kararsız kaldım yoksa bende detonator düşünüyordum

aykut yiğitel

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
Cube
maxxis overdrive maxxprotect kullaniyorum 2-3 haftadir. Yol tutusu kuru zeminde gayet iyi. Yuvarlanma direnci cok dusuk degil ama disli arazi lastiklerine gore tabiki daha iyi.

Islak zeminde yol tutusu hakkinda henuz bilgim yok. Cinar bisiklette fiyat daha uygun olabilir.

Tepki
11
maxxis over drive kullanıyorum müthiş lastik ıslak zeminde hiç bir eksi yanı yok diyebilirim hemde içim çok rahat olur bende kron xc 1000 imde bu lastikleri kullanıyorum bu firmaya ve lastiklerine güvenim tam.

Tepki
20
Aslında Overdrive 1.75 XC1000 kadrosunda oldukça ince görünür ama yol tutuşu iyi bir lastik. Bende Carraro J Race e taktım aynı lastikleri yakın zamanda, ince duruyor oldukça Schwalbe Jet Black 2.10 vardı üstünde belkide o kalınlıktan sonra çok ince geliyor Maxiss psikolojik olarak. Biraz daha kullanayım baktım alışamıyorum 1.90a çıkarırım artık

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Uzun süredir 1.60 kullanıyorum herhangi bir problem yaşamadım, lastik continental sport contact 26X1.6 180 tpi, patlak koruması çok iyi daha yolda kalmadım 2500 km deyim tavsiye ederim. Sağlamlık isteniyorsa alman markalarına yönlenilebilir schwalbeninde bu konuda iyi lastikleri var. Maxxis overdrive da güzel bir lastik ancak bir tecrübem yok.