Maxxis Larsen TT & Continental Race King Tavsiye ?

fecredall

Forum Demirbaşı
Tepki
460
Arkadaşlar aklımda iki tane dış lastik var. Maxxis Larsen TT XC 26 x 2.0 ve Continental Race King 26 x 2.0

Bu lastikler hakkında avantaj ve dezavantajlarını kullanan veya bilen arkadaşlardan rica ediyorum. Yoğun olarak asfaltta ama toprak yolda da kullanacağım ve agresif kullanacağım. Mikrofon sizde arkadaşlar..:)

• Beğen
Tepkiler: sadana
Scudo

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
Ben larsen tt kullanıyorum arazide çekişi süper çok beğeniyorum bunlar aşındı kendime yenisini alıcağım.Asvaltta biraz yol tutuyor

• Beğen
Tepkiler: fecredall

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
283
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Bende larsen tt nin 1.90 lk modelini kullanıyorum.Henüz daha 100 km kadar kullanmış olmama rağmen memnunum.Ağırlığı 357 gr. olmasına rağmen baya dişli iyi bir lastik topraktada çekişi iyi ama henüz çamura girmedim.Asfalttada akıcı.Tavsiye ederim..

• Beğen

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Larsen tt'lerin arka lastiğini ters takarsanız inişlerde gereğinden fazla iyi tutuş sağlıyor :) Özellikle frenlemelerde.

• Beğen

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
@bisikletcanavari

evet o şekilde daha verimli arazide ben yaklaşık 4 aydan beri kullanıyorum

• Beğen

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
@kocak04
bende 2.0 exception modelini kullanıyordum yaklaşık 480 gram civarıydı. ağırlığı konusunda emin misiniz? sitesinde 450 gram diyor. bu kadar fark çıkması beni oldukça şaşırttı
continental race king lastiği kullanmadım ama larsen tt yi kuru arazide ve asfaltta kullandım. kuru zeminde(arazide) oldukça iyi bir performans aldım. asfalttada beni yeterince tatmin etti akıcı bir lastık. ayrıca yaklaşık 1 ay kadar kullandım birçok kez araziye girdim toplam 1200 km kadar yol yaptım ciddi bir aşınma gözlemleyemedim. fiyatının karşılığını veren bir lastik. ben kesinlikle tavsiye ederim. eğer almayı planladığın lastik çok ağır olmasın, akıcı olsun, çok çabuk aşınmasın ve iyi yol tutsun istiyorsan larsen tt senin için iyi bir tercih olur.

• Beğen

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
283
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
@Genar Batur

Evet kendim bizzat tarttım ve tam olarak 357 gr çıktı.

fecredall

Forum Demirbaşı
Tepki
460
Larsen TT hakkında biraz fikrim oldu. Race king kullanan yok mu ?

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Arazide eğer yarış temposunda sürüş yapacaksan yani çok hızlı şekilde virajlara girip aynı zamanda hızlı tur zamanları istiyorsan race king çok daha iyi diyebilirim.. larsen TT'ler akıcı ve çekişi iyi lastikler ancak yanal olarak tutuşları çok zayıf.. Zaten maxxis her lastiğin ambalajındaki etiketin arkasında o lastikle ilgili bilgileri veriyor ve performanslarını bir şema üzerinde derecelendiriyor.. Larsen'in rolling efficiency (dönüş verimliliği) en yüksek seviyede, fakat cornering control yani yanal tutuşu 4 üzerinden 2. seviyede.. Bunun yanında maxxis'in Crossmarklarıda larsen kadar akıcı ve ondan daha iyi yanal tutuşa sahip lastiğidir, seçeneklerin arasına eklemeni tavsiye ederim..
Larsen TT
http://www.sdsbisiklet.com/urunfoto/profil/53.jpg
Crossmark
http://www.sdsbisiklet.com/urunfoto/profil/51.jpg

Continental Race King ise hem akıcılık olark hemde viraj kabiliyeti olarak çok üstün bir lastik. Continental'in aynı lastik için farklı modelleri var; mesela "supersonic" modeli "protection" modeline göre daha hafifler ancak ömürleri çok kısa 2-3 yarışta büyük oranda bitiyorlar hatta sert zeminlerde diş kopmaları bile yaşanabiliyor, Bunun yanında protection modeli ise supersonic'e göre daha dayanıklı ancak çok daha uzun ömürlü bir seçenek..
"Supersonic 2.0 480gr
"Protection 2.0 580gr
http://www.starbike.com/images/Continental/2008/race_king.jpg

Ayrıca şu an kullanmakta olduğum Maxxis Ignitor lastikleride tavsiye ederim çoğu arazi şartları için.. Ankara'nın killi kaygan toprağından, Kapadokya'nın ince kumlu toprağına, Alanyanın kırıcı taşlık kayalık zeminine kadar hepsinde inanılmaz tutuş sergilediler ve çok dayanıklı lastikler.. Fakat Asfalt için sürtünmesi biraz fazla diğerlerine göre.. MAxxis'in kendi derecelendirmesine göre rolling efficiency 3/4, cornering control ise 4/4 ;)

http://www.bike-shed.com/smsimg/87/2921-6586-main-ignitor_xc-87.jpg