Mavic wintech hr

Tepki
2
MAVIC WINTECH HR
http://www.roadbikeaction.com/imagefly.aspx?w=471&h=550&p=contentimages%2FMavic_Wintech_roadbikeaction.jpg
Otomatik Saat durdurma
Ortalama hız
Saat
Şu anki hız
Günlük yol
Max. hız
Pedal cadansı (opsiyonel)
Toplam yol (1. - 2. bisiklet için ayrı ayrıda gösterebilmekte)
Bisiklet üzerindeki hızınızı, sürüş sürenizi,ortalama ve en yüksek hızınızı , tur zamanlarınızı ölçebilir.
Ayrıca nabız ölçeri de mevcuttur.
Cihazın özellikleri ve tipi çok güzel. Ancak fiyatı biraz tuzlu.
Cihaz kablosuz olduğu için nabız ölçeri ve hız ölçeri sağlıklı bir şekilde çalışıyor mu merak ediyorum.Özellikle nabız ölçer özelliği için ilgileniyorum cihazla.
Mavic cihazlarını kullanan arkadaşlardan veya bu konularda tecrübeli olanlardan yorumlar bekliyorum.

Scudo

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
kullanmadım ama dıştan bakıp yorum olarak kablosuz olduğundan +5/-5 nabız hatası yapabilir çok yapmaz bence bunun dışında cihazda tüm gerekli özellikler var.

• Beğen
Tepkiler: Ömer ÇARPAN
Tepki
2
Baktığım bir sitede %20 indirimde olduğu için ilgilendim cihazla. Yoksa daha uygun bir şey alırdım.

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Mavic güvenilir ve kaliteli markaların arasındadır. kalorimetresinin de olması önemlidir bu modelde varsa sorun yok. Ben bisiklette 4-5 çeşit nabız saati kullandım. en ucuzunda bile "EKG" hassasiyetinde ölçüm yaptığı yazıyordu. Sizin almayı düşündüğünüz bu modelde bu özelliktedir. ölçümde sapma beklenmez.
Nabız -kilometre saatinde (genelde yani mavici kasdetmiyorum) asıl sorun kilometre ölçümünde rastlanabiliyor. sensör jant teline takılan mıknatıstan en fazla 0.5 cm uzaklıkta kalmalı yazıyor. Bunu sağlamak her bisiklette kolay değil. hız sensörü ile asıl saat arasındaki mesafe en fazla 50 cm olmalı yazıyor bunu da amortisörlü bisikletlerin bazılarında yeterince sağlamayabilirsiniz.
Hangi tip pil kullandığı , pilleri kendinizin değiştirip değiştiremeyeceğinizi öğrenmelisiniz. Türkiyeden kullanıcı deneyimi edinmeniz zor olabilir. yurt dışı inceleme okumaya çalışın bence

Ben en son polar 400 kullanıyorum. hız öçümünde çok sorun oldu. önce sensörü garantiden değiştirdim olmadı. sonra içini açıp pilini değiştirdim (bizdeki ürünlerin pilleri genelde ömürlerinin sonlarında geliyor) bazen .çalışıyor bazen çalışmıyor. vs . çıkartıp attım. Zaten hız ve kilometre ile işim olmuyor. Nabız saatini ve kalorimetresini kullanıyorum. Ayrıca bu model hiç ergonomik değil . düğmelerine zor basılıyor. sleep moduna geçmek vs pratik değil. kısaca aynı markanın modelleri arasında bile çok fark olabiliyor kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: Ömer ÇARPAN
Tepki
2
@caner ünsal

Ergonomik değil dediğiniz cihaz benim gösterdiğim mavic mi yoksa sizin kullandığınız polar 400 mü acaba. Anlayamadım da...

Tepki
2
Benim için kadans , cihazın kablosuz olması önemli değil. Ama şu nabız fonksiyonuna iyice kafayı taktım.Önce Mavic wintech hr yi 280 tl ye buldum.Ancak yeterli kullanıcı tecrübesi bulamamam cihazı almaktan vazgeçirdi. Sonra sigmaya yöneldim. Sigma BC 2209 ve 1909 modellerini inceledim. Fiyatlarının çok yüksek olması ( 450 ve 300 tl ) tekrar arşatırma yoluna itti. En son artık Sigma BC 1609 alıp bisiklete takmak ve yanına da sigmanın nabız saati olan Sigma 2012 PC 3.11 (100 tl) veya Sigma 2012 PC 10.11 (120 tl) den birini seçeyim diyorum. Nasıl olur?