Mavıc marka carbon kadro

muho

Üye
Tepki
6
(link)

evet arkadaşlar sanırım olay biraz netliğe kavuştu; yukarıdaki linkden de anlışılacağı gibi amblemin yeri ve amblem aynı

Scudo

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Ben olsam satmazdım bunu bide parlatır bi bisiklet toplardım..Ama sizin kararınız tabi.

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bence fiyat konusunda aceleci davranmayın sonuçta boyanmış bir kadro ne durumda olduğunu bilemeyiz pek , ayrıca bir arkadaşımız üstündeki aynakolun XT olduğunu söylemişti, tamamen bilmediğimden soruyorum yol kadrosu üstünde xt aynakol pek mantıklı gelmedi bana yani sıradan bi kadro olsa belki böyle bişi denenirde sonuçta litespeed kullanan birinden bahsediyoruz, yanlış anlamayın tamamen meraktan irdeledim konuyu:) iyi satışlar.

sprint

Forum Demirbaşı
Tepki
282
@muho

istediğin fiyatı koymakta özgürsün en doğal hakkın .ama bu fiyata bu kadroyu zor satarsın. eski model titanyum bir kadro, şimdiki karbon veya alu modellerdeki ergoneminin zerresi yok kusurada bakma :rolleyes: al benisi olmayan çok sade bir kadro titanyum çok sert ve hafif bir maden dir ama bisiklet dediğin azıcıkta gösterişli olmalı . sana hayırlı satışlar derim umarım istediğin fiyata satarsın ve istediğin bisikleti alırsın burası bir forumsa bende özgürce fikrimi söyledim alınma olmasın .;)

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
ozan kadro mtb kadrosu arkada v fren pivotları var . fiyat bencede aceleye gelmiş .kolay gelsin :)

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
@Bülent ÖZER

Bülent abi bende senle aynı şekilde düşündüğümden böyle bir mesaj yazdım :) ancak linkte verilen bisiklet yol bisikleti;)
Gerçi stikerlerın yeri için referans olarakta verilmiş olabilir de her anlamda aceleye gelmiş sanırım.

muho

Üye
Tepki
6
Arkadaşlar bu başlığı açarken ilk yazdıklarımın her zaman arkasındayım. Bu olaya yeni merak sardım ve sizlerin bilgi ve deneyimleriyle bir şeyler ortaya cıkartmaya çalışıyorum.(forum ortamlarının genel durumu bilgi paylaşımı) Tabiki de olumlu veya olumsuz eleştirileriniz olacaktır.Bu duruma her zaman açığım her türlü yorumunuz için şimdiden sizlere teşekkür ederim.Benimde amacım elimdeki bu malzemeyi değerlendirip üzerine de üç beş kuruş bir şeyler koyup yeni bir bisiklet almak.Ve bu yeni ilgi alanımı en güzel şekilde ileriye taşımak..

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Bence titanyum bir kadro evladiyeliktir; ama yılına göre geometri sebebiyle amortisör sorun olabilir.

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
@aybarssurucu

Aslında bende bu konuda size katılıyorum ama cidden benimde kafamdaki ilk soru gidon boğazının ölçüsüydü..

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
@muho

Bu kadro Litespeed olabilir, hatta öyle. Arka üçgen borularının kulakçıklara bağlanma detayı, yani boruların uç kesimleri aynı litespeed detayı.
Kaynaklar TIG kaynak ve çok temiz.

Kadro amerikadan alındıysa Litespeed özel sipariş üzerine boyalı kadro veriyor zaten, bu o tip bir örnek olabilir.
Aklıma gelmişken söyleyeyim Titanium boyanabilir, boyanamaz gibi bir "mit" var ama bu yanlış..:)

Üzerindeki Mavic çıkartmaları kadro markasını temsil etmiyor zaten " equipment MAVİC" yani Mavic malzemeleri diyor.
Üstündeki çıkartmalar litespeed gözüküyor.

Fakat yinede bu kadronun 100% Litespeed orjinal olduğunu elime almadan ve
seri numarasını fabrika ile kontrol etmeden söyleyemem tabii.

Muho eline bir mıknatıs al ve kadroya yapışıp yapışmadığını kontrol et bakalım.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Öncelikle karbon değil, mavic de değil sadece cant setlerinin yanında çıkan etiketler yapıştırılmış, titanyum olduğunu zannetmiyorum pek yaygın değil titanyum, ayrıca hafif ya da ağır olması da titanyum olduğu anlamına gelmez, ağır veya hafif titanyum kadrolar var, ben tange chormoly ye benzettim, yine de tarttırmaya çalışın,1500-1600 gr ise güzel bir kadro olmalı, çelik olup olmadığını mıknatıs tutarak anlayabilirsiniz (titanyumu çekiyormuydu mıknatıs hatırlamıyorum)

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
Bencede titanyum olabilir cro-moly için boru çapları biraz fazla gibi geldi gözüme

muho

Üye
Tepki
6
@Mustafa İçdağ

Mustafa bey öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ; kadronun yer yerine mıknatısı tutdum ama kesinlikle yapışmadı, ayrıca kadronun göbek kısmında bazı numaralar mevcut. Şayet Litespeed resmi sitesinden şase numaralarını girerek, orjinal olup olmadığını tespit etme şansımız varsa hemen numarayı buraya yazayım.

cihangil

Forum Demirbaşı
Tepki
57
bu fiyat oldukca fazla hic kimse böyle bir kadroya bu fiyatı ödemek istemez piyasada 800 ytl alınabilecek kadroları düsünürsek;)

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
@muho

Eh mıknatıs yapışmadığına göre kadronun çelik olma ihtimali yok artık, spekülatif olmakla birlikte kadronun Titanium olma ihtimali ciddi yüksek.

Seri numarasını buraya dikkatlice yaz Litespeed firmasına e-mail çeker teyit etmeye çalışırım.

(sayı veya harf arası "tire" işaretlerine ve eğer varsa harflerin büyük, küçüklüğüne dikkat et).

İlave etmeyi unuttum, ayrıca seri numaralarını temiz bir biçimde gösteren bir fotoğraf çek ve onuda gönder bana.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mustafa abi sen bir numarasın helal sana be abi gerçektende çok bilgili bir kişisin teşekür edeiyorum sana abicim yazılarını hep takip ediyorum selamlar

muho

Üye
Tepki
6
@Mustafa İçdağ

Mustafa bey numarayı okudum ve size veriyorum; 20993 numara aralarda boşluk yok şimdiden teşekkür ederim ilginize:)

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Ben de ilk titan kadro bende sanıyordum. 800 ytl benim aldığım fiyata göre biraz çok. Ben kadroyu sıfır aldım. Bana düşmez tabi fiyat belirlemek ama sorduğunuz için söylüyorum.