Mavic Crossride Disc

gültekin

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Ahmet Gültekin Gültepe
Bisiklet
Specialized
Mavic Crossride Disc hakkında yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Çok hafif olmayan, tubeless olmayan, ancak sağlamlıktan yana güven verici ve rulmanlı göbekleriyle oldukça akıcı bir jant seti. Yanılmıyorsam Emir Alaca kullanıyordu, bir iki kere test etme şansım oldu, göbeklerin dönüşü bendeki XTR'ları aratmıyor. Tabi daha uzun test etmek ve hatta bu seti uzun süredir kullanan birisinden yorumlar almak gerekir.

Genelde set halindeki jantların tek handikapı yedek parça problemi oluyor (tel, çember vs).

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@HaliliOzturk
Mavic için bunun artık problem olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Türkiye temsilcisi var.

Bende hala kullandığımız Vfren modeli mevcut. 6-7 senelik olmasına rağmen hala eskisi gibi sağlam ve akıcı.

• Beğen
Tepkiler: Fatih Özgenlik

gültekin

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Ahmet Gültekin Gültepe
Bisiklet
Specialized
Ben onun tubeless olduğunu biliyordum yani 2008 modelinin

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@gurol

Aslında bu konuda haklısın Gürol Abi, yukarıda söylediğimi düzelteyim, yedek parça problemi bitti :).

@gültekin

www.mavic.com'da tubeless olduğu yazmıyor. Tubeless olan Crosstrail modeli.

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Halil'in dediği gibi ben hala kullanıyorum 2006 temmuzda almıştım hiçbir problem çıkarmadı.Rulmanlı,akıcı ve sağlam bir teker seti.Tubeless değil.Tek dezavantajı biraz ağır olması.(yaklaşık 2000 gr.galiba tartmadım katalog ağırlığı)

• Beğen

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
ben de bu seti almayı düşünüyorum ama yedek parça sıkıntısı yaşamaktan korkuyorum.
mesela tellerden ülkemizde bulmak mümkün mü?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@Fatih Özgenlik

Şuanki Türkiye dağıtıcısı her türlü yedek parçayı 1 hafta içerisinde tein edebiliyor...

• Beğen

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Bu arada mavic.com da ağırlık 1920gr-1970gr olarak belirtilmiş.

XES

Aktif Üye
Tepki
58
Daha bugün bu jant setinden bisikletime taktım ve Deore göbek, TW tel ve Alexrims ACE 19 çemberlerden oluşan eski setime göre inanılmaz bir akış farkı olduğunu söyleyebilirim. Mavic freewheel'dan çıkan sese değinmiyorum bile.

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bu setin türkiye satış fiyatı nedir acaba yada kaça bulabiliriz ? Yada ikinci eli var mıdır?

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
lütfü abinin o kadar ısrarına rağmen tubeless olmaması, yedek parça sıkıntısı şüphesi yüzünden vazgeçtim bu setten ve 2008xt göbekler, revo tellerle mavic 819 toplattırıyorum şu an.artık yorumlarımı da kullanmaya başlayınca aktarırım.
şunu da eklemeliyim ki crossride acayip estetik duruyor...

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
@Emir Alaca

Emir selamlar, bu disk modeli değil ama onu görememiştim o yüzden sormuştum bende.

• Beğen
Tepkiler: Emir Alaca

XES

Aktif Üye
Tepki
58
@Ozan Güven

Aradığın yalnızca disk fren uyumlu modeli ise erdoğanlar'da yok. Sanıyorum başka bir yerde de yok. Fakat aşağıda linkini verdiğim hem disk hem v-fren uyumlu model mevcut. Ben de bunu alıp Avid BB7 taktım ve gayet memnunum.

• Beğen
Tepkiler: Ozan Güven

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Zarar görme ihtimali var.Eğer zarar görmeyecek olsa çift kat jant çemberi kullanan hiç kimse çember şeridi kullanmazdı ama kullanıyoruz.Çünkü tam tel başlarının gömüde duruyor olduğu kısımda alüminyumda ufak çapak olursa iç lastiği yırtar.Ki bunuda kimse istemez....

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Jant seridini cikartma bence de, ic lastigine 35-40 PSI hava bastiginda girebilecegi her delige girecektir.