Mavic aksium ile sıkıntı acil

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
@muratcolakoglu
trol olduğunu sonradan hatirladim kusura bakma :) sana cevap yazma gerekliliği duymuyorum. Free hub'in içine Wurth sıkmaya devam edin. Kullandığınız diğer hesap ali uzel ne oldu bu arada :)

@SerkanH

kesinlikle gres yanlış haklisiniz.
free hub içinde Yağ var hocam gres değil evet ama yağ kullanılıyor. Bazı arkadaşlarımız bu yagi temizleyerek free hub sesini bile arttırmaktadır.

Hatta park toolda bile mevcut temizleme ve yağlama (link)

(Android sağolsun simdi yazinizin tamamını görüyorum zaten belirtmissiniz )

Scudo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Hüseyin Gündoğdu

Belli ki kuyruk acın var. :) Sana ne denir ki, yanlış bilip yanlış bilgi veren insana denecek bir şey yok. Diğer arkadaşta zaten yanlışını yazdı, bir gres yağı bellemişsin devam et.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bahsi geçen jant setini vaktiyle kullanıp sattım. wd 40 ile freehub içine değil ruble'nin üstüne sıkarak çok temizlik yaptım, herhangi bir sorun da yaşamadım.

Yalnız şunu da belirteyim. Mavic Aksium'un freehub'ı öyle aman aman ciddi bir ses çıkartmıyor.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Hüseyin Gündoğdu

Gres, mavic için yanlış ama "kesinlikle yanlış" diyince her göbek için yanlış gibi anlaşılabilir. Bazı göbeklerde gres kullanılıyor. Zaten sizin verdiğiniz bağlantıda 7 farklı tip göbeğin bakımının nasıl yapacağı yazılı, 5'inde bir yerleri greslenmesi gerektiğini söylüyor...

Mavic göbeklerin bakımı için şu videoyu seyredebilirsiniz: