mavic 717 ve slx göbeklere hangi uzunlukta tel almalıyım??

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
merhabalar.
arkadaşlar yeni toplayacağım jant setine uygun tel uzunluğu konusunda kararsızım.
çemberler mavic xc 717 disk ve göbekler shimano slx.almayı düşündüğüm teller dt swiss revolution 2.0-1.5-2.0
slx lerin ölçüleri yok elimde ve hesaplama programlarıyla da hesaplayamıyorum :(

Scudo

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
Sanırım kimsenin bu konuda bir fikri yok :(

Spoke calculator isimli programda hesaplamaya çalışıyorum fakat elimde göbeklerin tam ölçüleri olmadığı için netice alamıyorum.

261 alacakmışım 263 alsam ya da tam tersi olsa bir aksilik çıkar mı? yani 2 mm gibi bir fark bir sorun yaratır mı?

pazar akşamı tatil bitiyor ve konyaya dönüş yapıyorum.gelecek hafta içinde de tellerin siparişini vermeyi planlıyorum.onun için vereceğiniz fikirler benim için çok değerli.

Doruk ÖZTÜRK

Daimi Üye
Tepki
46
pek bilmem ama 2mm yi çift taraftan düşünmelisin yani 4mm oda sorun çıkartır heralde araştır biraz, göbeğin ölçülerini bulabilirsin. Birde 717 ve revo ile bir set yapıyorsan almışken slx yerine xt alsan daha iyi olur çokta fiyat farkı yok gibi ama xt nin 240s e yakın akıcılığı var.

Ali Niyazi Duman

Daimi Üye
Tepki
79
bende 717 çemberlerle xtr göbekleri ördürüyorum sanırım shimanonun bütün göbeklerinin ölçüleri aynı ve 263mm lik teller kullanılacak sanırım biraz kısa bile kalabiliyor

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin ARICAN