mavi yeşil yol 6 şubat karaburun

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
yine ama yeni bir heycanla çıktım yola.rota sultangazi,arnavutköy,tayakadın,durusu(terkos) ve karaburun...toplam 80 km lik seyahat oldu.umarım yeni gezilerle birlikte oluruz.
ilk resim habiblerden
(link)

arnavutköye yaklaştık
(link)

yol ve hava güzel olunca keyfimiz yerinde
(link)

yollar ve yeşilin güzelliği
(link)

(link)

bisikletçilerin yoldaki en iyi dostları çeşmeler..
(link)

yeşilin sonunda mavi var..
(link)

(link)

ve işte mavi,,
(link)

karaburunda deniz feneri
(link)

bir hatıra
(link)

yeni gezilerde görüşmek üzere...
(link)

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Güzel patron :)
Ama resimler çok az :D
Devamı varmı?

• Beğen
Tepkiler: ilyas yiğit

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Ben en son baktığımda 6 tane resim vardı o yüzden öyle yazdım :)
Böyle gayet güzel olmuş :)

• Beğen
Tepkiler: ilyas yiğit
Tepki
12
ortalama kaç saatlik bir gezi oldu bir de güzergahı tam belirtirsen başladığın nokta geçtiğin yerler (avcılar da oturuyorum acaba esenyurt üzerinden gidebilir miyim bildiğim kadarıyla oradan da gidiliyor) memnun olurum

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Güzel bir tur yapmışsınız. Hem yeşilin, hem de mavinin güzel tonlarını yansıtmışsınız. Oralar keşke böyle kalsa (Olası 3. köprünün yarattığı tehdit).

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
@Cem Şentin

teşekkürler.evet bazı çalışmalar başlanmış.yeni yollar vs..

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
@orhan bahçetepe

ortalama gidiş geliş benım hızım düşük olduğundan 5 saat gibi bir surede yaptım turu.ortalama 15 km hızla gittim.siz hadımköy üzerinden sazlıbosna barajı tarafından arnavutkoy merkeze gelip ordan tayakadına devam edip terkosu takiben karaburuna ulaşabilirsiniz.ben sultangazi(eski sultançiftliği*gaziosmanpaşa)dan başlayıp habibler,arnavutköy,tayakadın,durusu ve karaburun olarak yaptım turu.eğer benım gittiğim rotadan gidecekseniz eğer istoçdan çıkışta (askeriye tarafında )askeriye içinden geçen yol var ordan sultangaziye ulaşıp benım rotayı takip edebilirsin.sultangaziden gidiş geliş 80 km civarı tutuyor...

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Karaburunu kışın daha çok seviyorum. Sakin, sessiz huzur dolu. Yazın hafta sonları bu yol piknikçiler yüzünden çok kalabalık oluyor.
Paylaşımın için teşekkür ederim. Set betondaki köpekler duruyor mu? Ben buradan 2 kez sabah çok erken geçtim ikisindede gurup halinde saldırdılar. Onların sesini duyan yan taraftaki fabrika önüne bağlı dev gibi2 kangal ve diğer köpeklerde havlıyorlardı.

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

Zafer Ünlü

Daimi Üye
Tepki
93
Dostum güzel tur yapmışsın fakat kask mecburi demiyorum ama senin güvenliğin için takmalısın Hayatta insan kafaya takmadan yaşayamıyor malum hepimiz ev geçindiriyoruz.Şef derdi bisikletle evden bakkala bile gitsen kask takacaksın.Orası sana kalmış ama takmanı tavsiye ederim.Kask takıpta rampa aşağı 65 km hızla inmeyesin sakın sonra yoldan çıkıp kötü yola düşersin.Benden sana abi tavsiyesi dostum Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar :in:

Tepki
3
Biz de motosikletle pazar günü Karaburun'daydık. Bisiklet için özellikle Beylikdüzü, Bahçeşehir civarında oturanlar için çok güzel bir rota.

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
@Orhan Kılıç
evet çok haklısınız.bu mevsimde bile azımsanmayacak kadar araba geçişi vardı.orhan abi orman içinde tayakadına yakın bir grup köpekle iletişimim oldu.:) daha doğrusu o gruptan bir köpekle :) onun dışında bikaç havlama sesi duyduk tabi ama kovalamaca şekılde olmadı:) herşeye rağmen çok güzel bir tur oldu.herkese tavsiye ederim..teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Orhan Kılıç

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
@Zafer Ünlü

teşekkürler.tavsiyeleriniz dikkate alınacaktır.herkese kazasız belasız sürüşler..

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
@GÖKSUN ÖZKİRİŞCİ

sağolun.sizin gezileride keyifle takip ediyorum.sizinde yolunuz açık olsun.

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
@Haydar Varol

evet karaburuna giderken birkaçtane motosikletli gruba rastladım.hatta bir grup benim yanımda yavaşlayıp yol hakkında bilgi sordular.elimizden geldiğince yardımcı olduk.güzel ve keyifli bir rota ...keyifli inişleri ve tatlı rampalar var tavsiye ederim

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@ilyas yiğit

İlyas bey, resimler az ama öz... Sıkmayın canınızı, emeğiniz, paylaşımınız yeter... :in: Tayakadın, sanıyorum Keşan'dan çıkıp Uzunköprü üzerinden Edirne'ye geçerken yolumun üstünde de vardı aynı adlı bir köy... :) Yolunuz açık olsun, gezilerinizi ilgiyle bekliyorum. :in:

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
@Ahmet Salih Özenir

eyvallah ahmet abiciğim teşekkürler.bende sizin gezileri ilgiyle takip ediyorum.isim aynı ama farklı bir köy bu:) ama yollar aynı:) önemli olanda bu sanırım :) sağolasın