Mavi Bisiklet Yeniden Yollarda- Tur, 19 Mayis'ta İstanbul Caddebostan'da 12:00'de

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında HaliliOzturk tarafından paylaşıldı.

 1. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.883
  Mavi Bisikletliler 19 Mayıs Cumartesi İstanbul’dan Yola Çıkıyor


  Buluşma noktası: Caddebostan Sahil Yolu (TİKE restoran karşısı) – Saat: 12.00


  Mavi Bisiklet Bu Kez Kadınlarımız İçin Yollara Düşüyor


  Geçtiğimiz yıl kanserde erken tanı için yola çıkan Mavi Bisikletliler, 2007’de de hız kesmeden yoluna devam ediyor. Bu yıl, özellikle kadınlarımız için ciddi bir tehdit olan meme kanseri konusunda halkı bilinçlendirecek olan ‘Mavi Bisiklet, kanserde erken tanı için yolAçık’ kampanyası, Marmara ve Ege bölgesinde binlerce insanla buluşmaya hazırlanıyor.

  12 kişilik Milli Takım Bisikletçilerimiz, 19–26 Mayıs tarihleri arasında İstanbul, Bursa, Balıkesir, Manisa, Denizli, Aydın, İzmir hattını izleyerek meme kanseriyle mücadele için pedal çevirecek. Aynı güzergah boyunca yer alan şehirlerde uzman doktorlar tarafından halka açık seminerlerin düzenleneceği ‘Roche Mavi Bisiklet TIR’ı da bisikletçilere eşlik edecek.

  Kampanya, kanser hastalarının mücadelesine pedal çevirerek destek vermek isteyen herkese açık olacak. Şehirlerde düzenlenecek bisiklet parkurlarında vatandaşlar da pedal çevirip kampanyaya destek olabilecek. ROCHE, her bisikletli katılımcı adına etkinliğin yapıldığı her ilde meme kanserinde erken tanı için kurulacak ‘mamografi üniteleri’ için oluşturulan fona bağışta bulunacak.

  Mavi Bisiklet turu öncesinde, Türkiye Meme Kanseri Erken Tanı ve Tarama Kurul Başkanı, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vahit Özmen, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve milli takım bisikletçilerinin katıldığı basın toplantısında bir konuşma yapan ve kampanyanın geçen seneki rotası üzerinde bulunan Bilecik iline kazandırılan Mamografi Ünitesi’ne ilişkin bilgi veren Roche Medikal Direktörü Dr. Çiğdem Aşkın, Türkiye’de de ciddi bir sağlık sorunu olan kanser konusunda, sosyal sorumluluklarının gereği olarak başlattıkları “Mavi Bisiklet, kanserde erken tanı için yolAçık” kamuoyu bilinçlendirme kampanyasında 2. etabın gerçekleştirilecek olmasından büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

  Kanserde erken tanı konusunda tam anlamıyla bir bilinç yerleştirilebilmesi için, bu tür etkinliklerin sayısının artmasının ve yıllar içinde sürekliliğe kavuşmasının önemine işaret eden Dr. Çiğdem Aşkın, amaçlarının Mavi Bisiklet kampanyasına süreklilik kazandırmak olduğunu dile getirdi. Geçen seneki turun ardından Roche tarafından yapılan bağışlarla Bilecik Devlet Hastanesi’ne Mamografi Ünitesi kazandırıldığını söyleyen Aşkın, ‘Kampanyamızın her yıl daha fazla insana ulaşmasını hedefliyoruz. Geçen sene kampanyamıza yoğun ilgi gösterildi. Bu yıl da herkesi Mavi Bisiklet için pedal çevirmeye ve kanserle savaş konusunda bizlere destek vermeye davet ediyoruz’ şeklinde konuştu.

  Mavi Bisiklet, Bilecik’e ‘Erken Tanı Merkezi’ Kazandırdı

  İlki geçen sene 9-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen kampanya için 18 kişilik Milli Bisiklet Takımı, İstanbul’dan Antalya’ya kadar toplam 2000 kilometrelik uzun bir parkurda pedal çevirdi. Bisikletçilere eşlik eden Roche TIR’ında Türkiye’nin önde gelen tıp uzmanları, lenf kanseri (lenfoma), akciğer kanseri, cilt kanseri, barsak kanseri, meme kanserinde erken teşhis ve tedavi yöntemleri ile ilgili halka açık bilgilendirme toplantılarına katıldı. Mavi Bisiklet turu boyunca gönüllü olarak pedal çeviren 2600 katılımcı adına Roche tarafından bağış yapıldı. Katılımcıların doldurduğu kayıt formları her merkezde ayrı sandıklarda toplandı. Katılımcı sayısı ve toplanan bağış miktarı, tüm sandıkların İstanbul’da noter huzurunda açılmasıyla belli oldu. Fonda toplanan miktar, 7 şehrin İl Özel İdareleri’ne Nisan 2007 itibariyle teslim edildi. Paranın yeterli olmamasına karşın alınan özel bir kararla hiç Mamografi ünitesi bulunmayan Bilecik ili Devlet Hastanesi’ne Roche tarafından “Mamografi Ünitesi” bağışlandı.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Murat EVGİN bunu beğendi.
 2. İsmail Ağıllı

  İsmail Ağıllı Onursal Üye

  Kayıt:
  5 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  1.707
  Beğeniler:
  930
  Şehir:
  Ürgüp, Kapadokya
  Seviye:
  çok güzel ve geniş bir bilgi sağolasın halil :)
   
 3. Ender Alıcıoğlu

  Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2006
  Mesajlar:
  2.430
  Beğeniler:
  4.175
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  Herkese merhaba

  Bende tam bu firma, geçen sene yaptığı etkinlikte, ne kadar para topladı ve bu paralarla neler yaptı, önce bunu bir soralım demek üzereyken, Halil'in açıklayıcı yazısı geldi.
  Tabi böyle anlamlı ve verilen sözlerin tutulduğu kampanyalara hepimizin destek olması gerekir. Geçen sene bende, Antalya'da kalabalık bir katılım olsun diye var gücümle çalışmıştım. Bu sene ancak buradan destek olabileceğiz. Gene bir Antalya yapsalar , çalışmaya devamdı. Kısmet değilmiş bu sene.:)

  Halil'e ve Harun Deveciye, bu anlamlı çalışmalar hakkında, bilgilendirme yaptıkları için çok teşekkür ediyorum.;)

  Sevgi ve selamlarımla.
   
 4. hdeveci

  hdeveci Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  7 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  988
  Beğeniler:
  838
  Şehir:
  YAKACIK/ISTANBUL
  Seviye:
  ender abicigim biliyoruzki hernekadar bu seneki tur antalyaya gitmesede sizlerde manevi desteklerinizi hıssettıreceksınız.yengeme ve antalyadaki tum dostlara kucak dolusu selam ve saygılar.
   
 5. #5
  HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.883
  Ben hemen bir açıklama yapıyım :).
  Geçen yıl Mavi Bisiklet başlarken ben bu organizasyonu yürüten halkla ilişkiler firmasında staj yapıyordum. Eh konu bisiklet olunca bir sürü iş bendeydi :). Bu yıl da gitmeye niyetliydim ancak okul dolayısıyla kaldı. Ancak sağolsunlar çalışma arkadaşlarım basın bülteni göndermişler, ben de böyle güzel bir bilgiyi hemen forumla paylaştım.

  Ender Abi haklısın, insan bu şekilde detaylı bir biçimde bilgilendirildiğinde "Demek ki birşeyler değişmiş" diyor ve ben hala bu projeye sadece "Kanserde erken teşhis" penceresinden bakmıyorum. Bu proje sayesinde ülkemizde bir çok insan bizim de bir bisiklet milli takımımızın olduğunu öğrendi :)
   
 6. Ergün Gündoğar

  Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  13 Eylül 2004
  Mesajlar:
  679
  Beğeniler:
  216
  Şehir:
  Tuzla - İstanbul
  Seviye:
  Paylaşım için teşekkürler Halil, bugün tv'de de gördüm reklamını, umarım amaçlarına ulaşırlar, aynı zamanda bisiklet kullanımının önemini de aşılarlar.
   
 7. #7
  HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.883
  Mavi Bisikletliler 19 Mayıs Cumartesi Günü Sizleri de Bekliyor

  Buluşma noktası: Caddebostan Sahil Yolu (TİKE restoran karşısı) – Saat: 12.00

  Saat 10:00’dan itibaren ünlü radyocu Cem Ceminay alanda DJ’lik yapacak.


  ‘Mavi Bisiklet, kanserde erken tanı için yolAçık’ kampanyası bu yıl, Marmara ve Ege bölgesinde binlerce insanla buluşmaya hazırlanıyor. 12 Kişilik Milli Bisiklet Takımı 19 Mayıs Cumartesi günü Caddebostan’dan yola çıkıyor. Bisikletini alıp gelen herkes Pendik’e kadar yapılacak halk parkuruna katılabilecek. Her katılımcı adına mamografi üniteleri için açılan fona Roche tarafından bağış yapılacak.

  Sunuculuğunu Doğa Rutkay’ın yapacağı; İl Sağlık Müdürlüğü ve Valilik yetkilileri ile Roche Genel Müdürü George Hadjiev ve Roche Medikal Direktörü Çiğdem Aşkın’ın katılacağı açılış törenimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

  Tarih : 19 Mayıs Cumartesi
  Yer : Caddebostan Sahil Yolu (TİKE restoran karşısı)
  Saat : 10:00 Cem Ceminay
  12:00 Açılış Töreni ve Halk Parkuru


  Basın Bülteni
   
 8. Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  Çok güzel bir etkinlik olacağı kesin,geçen sene de güzel geçmişti bayağı eğlenmiştik tüm arkadaşlar.

  Bende katılmaya ve oralarda olmaya çalışıcam,görüşmek dileği ile..;)
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_10-58-20.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
forearms-on-bars.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
upload_2017-5-5_22-36-53.png
Amerikalı Amber Neben kadınlarda TT kraliçesi. 15 yıllık geçmişinde 2 Olimpiyat, 2 Dünya, 2 Ulusal ve 2 Pan American şampiyonluğu bulunuyor. Amber hakkında daha fazla bilgiyi kendi sitesinden...