Maşadan gelen çat sesleri... :(

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Herkese selamlar...Benim bir süredir canımı sıkan bi durum var. RST BLAZE maşa kullanıyorum. Yük vermeden çukura girdiğimde bazen çat çut ses çıkıyor. Ama üstüne yüklenerek çukura girdiğimde gayet güzel amortisör görevini görüyor. Benzer sıkıntıda olan arkadaşların fikirlerini almak isterim. Yoksa söküp atmayı düşünüyorum...

Scudo

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
bende de daha önce öyle birşey olmuştu onca şey denemiştim hatta maşa alacaktım ki akort ayarı yaptırınca sorun çözüldü. belkide jantla ilgili sorunun vardır tellerine bak gevşek olan var mı.

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Akorttan gelen bir sese benzemiyor birşeyi masaya vurursun öyle sesi var ama akortu bi kontrol ederim. Alyanla dalmamak için zor duruyorum. Parçalamadan bi sorayım arkadaşlara diye düşündüm. Teşekkür ederim fikir için.Bakmak lazım bi...

ctorhan

Aktif Üye
Tepki
33
Bisiklet
Cube
Bu ses maşa geri teptiğinde bacağın üst sınıra vurma sesi olabilir. Bisikletin üzerine binmeden gidondan maşaya yüklenip birden geri çekin yine ses geliyorsa büyük ihtimalle dediğimdir. Üzerine yüklenerek çukura girdiğinizde ses gelmemesinin sebebi de maşanın siz üstündeyken üst sınıra kadar tepememesinden.

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Ben de aynen öyle düşünüyorum kardeşim. Sanırım boşluğu var ve alınması lazım. Pre-load ayarı ilgili olabilir mi diye düşündüm ona göre ayarlamaya çalıştım ama çok farketmedi. Başka ne yapılabilir diye düşünüyorum

adem dagdelen

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Scott
kardeşim ön fren sık ve bısıkletı ılerı dogru esnet elinide maşanın kadro girişi olan atl noktdan tut esneme osessın geldıgı yer muhtemelen furs takımının gevsek olmasından olabılır

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
@ctorhan

Katılıyorum, yükte değilken deneyin bir.

EmirMusa01

Üye
Tepki
0
İsim
Emir
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu ses maşa geri teptiğinde bacağın üst sınıra vurma sesi olabilir. Bisikletin üzerine binmeden gidondan maşaya yüklenip birden geri çekin yine ses geliyorsa büyük ihtimalle dediğimdir. Üzerine yüklenerek çukura girdiğinizde ses gelmemesinin sebebi de maşanın siz üstündeyken üst sınıra kadar tepememesinden.
Peki bu rahatsız edici sesten nasıl kurtulabiliriz ?