MaŞa Yardimi!!!! Acİl

seyithan

Üye
Tepki
2
arkadaşar selamlar.4 hafta önce sr suntour axon drl model bir maşa aldım.ve aldığım günden beri 6-7 kere arazide,inişlerde kullandım.fakat maşamda dün farkettiğim kadarıyla çok küçük bir boşluk var.sizce bu normalmi?yoksa daha büyük bir sorunun başlangıcımı?yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürederim.saygılarımla...

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Boşluk hissi veren oynamanın furş yatağından veya fren bacaklarından gelmediğine emin misiniz? Bir de bir kaza veya maşayı alanının dışında kullanmak gibi bir şey söz konusu mu? (Bir metreden atlama vs gibi)

seyithan

Üye
Tepki
2
@HaliliOzturk

maşayı alanı dışında hiç kullanmadım diye düşünüyorum.yani en azında bir metreden falan atlamadım.ama boşluğun furş yatağı yada fren bacaklarından gelmediğine eminim.birde disk fren var önde.sanırım ondan olamaz.hızlı cevap için teşekkürederim dostum.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Seyithan şunu bir kontrol et istersen çünkü benim başıma geldi.
Ön freni sıkabildiğin kadar sağlam sıkıp boşluğun var olup olmadığına bak. Yarım sıkılmış ön frende (disk için) balatalar pistonlar üzerinde ileri geri oynayabildiği için boşluk varmış hissi yaratabiliyor.
Eğer ki bu boşluk maşanın kendisinde ise o zaman usta ellere emanet etmekte yarar var ;).

seyithan

Üye
Tepki
2
dediğinizi yaptım.hala boşluk var maşada.demekki bir baktırmak lazım.ama anlamadığım 4 haftalık bir maşada böyle bir sorun olması ilginç.sanırım yanlış seçim yaptım diye düşünüyorum.cevaplarınız ve ilginiz için teşekkürederim.saygılarımla...