Maşa Seyahat Göbeği (Forksaver)

master of sprockets

Riders on the Steel
Başlık
16
Tepki
326
İsim
Kaan T.
Bisiklet
Bianchi
Bu yaz bisikleti Büyükada'ya götürürken Beşiktaş Vapur İskelesi'ne araba ile gitmek zorunda kaldım. Bisiklet taşıyıcım da olmadığı için bisikleti arabanın içinde tekerlekleri sökülü halde götürüyordum ama karbon maşa tekerlek takılı değilken yandan gelen darbelere karşı korunaksızdı ve hemen çatlayabilirdi. Bu nedenle tekerlek yerini tutacak bir parça tasarladım ve 3D yazıcımdan bastım. Bu parça, yani Forksaver, bisikletinizi tekerlekler sökülü bir şekilde taşırken maşanızın dropoutlardan sabit kalmasını sağlayacak. Bir bakıma dummy bir göbek gibi. Forksaver'ı normalde göbeği yerleştirdiğiniz gibi maşaya yerleştiriyorsunuz ve QR skewer ile sabitliyorsunuz. Parçanın bisiklet üzerindeki fotoğraflarını bulamadım ancak render fotoğraflarını aşağıdan görebilirsiniz. Baskı alırken destekle basmanız gerekecek.
3D baskı almak isteyenler için Thingiverse linki:
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
1d8332000ac66587ab17c8b94375f38c_preview_featured.jpg 043ab0ec0976b0963523d742dc22973c_preview_featured.jpg

estudiante

Daimi öğrenci
Başlık
7
Tepki
192
Altına dikdörtgen bir tahta monte ederseniz bisikletin dik durumdayken daha dengeli kalmasını da sağlar. Bir nevi park ayağı gibi.

Yukarı Alt