Maşa oynuyor.

Konu, 'Kadrolar' kısmında Uğur SARIGÖL tarafından paylaşıldı.

 1. Uğur SARIGÖL

  Uğur SARIGÖL Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  15 Ekim 2012
  Mesajlar:
  448
  Beğeniler:
  187
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Herşey gidonu değiştirmemle başladı. Aşağıdaki fotoğrafta kırmızı ok ile işaretlediğim yerdeki allen vidayı söktüm. Maşa çok hafif aşağı iner gibi oldu. Sonrasında hemen altında görülen 1mm kadar boşluk ne kadar yerine oturtmaya çalışsam da bir türlü kapanmadı. Aynı boşluk aşağıda da var. Oturmayan yeri tespit etmek için gidonu, kapağı komple söküp maşayı yerinden çıkardım. Oturmayacak bir yer gözüme çarpmadı.

  [​IMG]


  Burada bir noktayı da belirteyim; furş yatağım aşağıdaki gibi bilyalı değil. Sadece gres yağı ile yağlanmış plastik parçalardan oluşuyor. Özel bir adı var mı bilemiyorum.

  [​IMG]

  Eskiden kasislerden hızlı geçtiğimde bile en ufak bir oynama hissetmezken artık yavaş bile geçsem maşanın oynadığını hissediyorum. Bu konuda tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz? Nasıl eski haline getirebilirim?
   
 2. Murat Cömez

  Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

  Yaş:
  44
  Kayıt:
  21 Nisan 2013
  Mesajlar:
  6.098
  Beğeniler:
  10.450
  Şehir:
  Giresun
  Adı:
  Murat Cömez
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Okla isaretledigin sey neye yariyor? Sanki seleborusu kelepcesine benziyor. Sonra masa boslugu üst kapaktaki vidandan yapilir. Bu ayari yapa bilem icin gidonbogazindaki vidalarin gevsemesi gerekiyor (Senin bisiklet de, ayrica masa bogazina spacer olarak takilmis olan seleborusu kelepcesinin vidasinida gevsetmen gerekiyor). Masa ayari yapildiktan sonra gidon bogazi sıkılır.


  NOT: Ben olsan o kelepceyi cikartir yerine orjinal spacer takardim.
   
 3. BF Okuru

  BF Okuru Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  885
  Bu konuya yapılacak tek yorum. Üç alyan vidayıda gevşetin, kadronun ön kısmından hafif bir baskı uygulayarak vidaları sıkın.
   
 4. rahmi kocaman

  rahmi kocaman Kıdemli Üye

  Kayıt:
  22 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  278
  Beğeniler:
  189
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Hangi sırayla sıkıyorsunuz? Önce üstteki çektirme vidasını sıkmanız gerek. Boşluğunu alın yeter, fazla sıkmayın. Sonra diğerlerini sıkmanız gerekiyor.
   
 5. Seyithan Dündar

  Seyithan Dündar Üye

  Kayıt:
  11 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  62
  Beğeniler:
  14
  Şehir:
  Konya
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  bütün vidaları gevşetip sadece furş kapağını sıkmayı deneyin. tabi bu kapağı sıkarken de sallayarak boşluğu almaya çalışın çektirebildiğiniz kadar çektirin. muhtemelen sorun çözülür ama tabi görmeden kesin bişey söylemek de mantıklı olmaz.
   
 6. #6
  Uğur SARIGÖL

  Uğur SARIGÖL Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  15 Ekim 2012
  Mesajlar:
  448
  Beğeniler:
  187
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Evet tüm vidaları gevşetip önce furş kapağını sıkıp çektirdikten sonra boşluk kapandı. Sonrasında ayarı yapıp sabitledim. Acemilik işte :)

  Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_10-50-58.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
upload_2016-10-20_14-13-9.png
VO2max, ciğerlerimize aldığımız oksijenin ne kadarının yakıt üretiminde kullanıldığını gösteren bir üst sınır. Esasen aerobik kondüsyonla ilgili bir konu. Aerobik kondüsyon ise, birkaç dakikadan...
upload_2017-2-6_15-27-44.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...